Laparoscopie - 6

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pmihaela spune:

Tabitha, deci pana la urma a fost extrauterina??? Pacat imi pare sincer rau, aflasem ca esti graviduta si tare m-am bucurat, ieri am venit din spital si azi am vazut...
Multumesc mult de raspuns, dar m-am operat pe 9, asa ca n-am vazut mesajul tau. De fapt nu mi-a raspuns nimeni, probabil multe fete sunt in concediu... Oricum am aflat pe-acolo si e cum ai zis si tu
Mirelae, trebuie adeverinta de salariu si trimitere de la medicul de fam. Daca nu ai trimitere nu stiu ce sa zic, daca platesti sau nu, eu cu astea m-am dus.
Biencuta, nu am film, am auzit ca se poate, dar parca n-am avut taria respectiva sa vad ce e pe-acolo, asa ca n-am vrut...
la toate fetele si curaj celor care fac laparo, frica e mare dar totul e ok, nu mi-a fost rau dupa, n-am vomitat, sonda am avut vreo 4 ore, apoi ustura putin cand faceam pipi, dar doar in prima zi.
Daca vreti sa ma mai intrebati ceva, cu drag va raspund.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Fetelor m-au ingrozit pataniile voastre mai ales cele din Germania.
Pe 24 aug voi face laparo, a doua, prima a fost anul trecut in iunie cu ocazia unei SEU. Aici conditiile sunt urmatoarele:
- nu se bea ceai si cafea incepand cu o zi inainte
- nu se mananca dupa ora 12 noapte (mai bine spus incepand cu ora 0 a zilei in care de operezi)
- nu se bea de la ora 6 AM
- se suna in ziua operatiei la 7.30 AM ptr a se rezerva patul
- se merge la spital la ora 10 AM si se pleaca, daca totul e in ordine, a 2-a zi
- nu se filmeaza ci doar se fac fotografii.
Cred ca pare mult mai simpla procedura si mai usor de suportat.
Rezultatul o sa vi-l spun dupa, sper ca nu va fi prea ... rau, sper
si weekend frumos

Bianca
http://www.costinkara.go.ro/Ai_sa_fugi/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Buna fetelor,

daca a-ti facut careva laparoscopie in ungaria szeged sau debreten poate ma ajutati si pe mine cu cateva informatii(medicul la care tre sa ma adresez,preturi ,ce analize trebuie facute inainte.)

Multumesc mult LAVINIA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

fetelor dragi,
intreb si eu ca tot omul:Cu ce va ajuta mai mult daca face-ti laparascopia,nu-mi dati situ-ri sa citesc, spune-ti voi ce si cum stau lucrurile,ca ametesc?,MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Chivuta draga mea nici eu nu stiu exact la ce ajuta...dar din cate am citit s-ar putea sa se rezolve problema cu laparoscopie si sa nu fiu nevoita sa fac FIV
am inteles ca ti se pot desfunda trompele,poti sa ai aderente sau chisturi pe ovare care se pot rezolva,sau poate fi endometrioza care e posibil cu tratament sa scapi de ea
a ramas singura sansa inainte de FIV
pt ca la mine inafara de uter retrovers si prolactina crescuta nu am descoperit nimic...si prolactina nu-mi influenteaza ovulatia pt ca imi fac teste in fiecare luna si exista.

poate ar fi bine sa incerci si tu daca nu ai facut pana acum....din cate stiu si tu te chinui de mult timp.
acum ma interesez sa vad unde sa fac operatia...eu as face la cluj cu dr micu....sotul zice sa merg in ungaria
ITI DORESC BAFTA
Te pup LAVINIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Asa te vreau Lavinia,TZUCATEAS mama sa te tzuce,,
Da,ai inteles tu bine despre mine:eu am avut ovare polichiste si mi-au disparut chisturile,sper sa nu mai apara,trompe bune si ovulatie mai slabuta dar de un timp de cind beau ceaiurile Livei ,chiar stau bine si cu ovulatia.Asa ca nu stiu care-i necazul,sa fie batrinetea bat-o vina?
Dar sa speram ca-mi va venii si mie rindul si la toate fetele.
Nu stiu ce sa-ti zic referitor la operatie,daca ai incredere in medicii de la Cluj,atunci poti s-o faci acolo daca nu in Ungaria.Trebuie sa te duci cu incredere ca va fi bine,indiferent unde ti-o faci,ma refer la Cluj sau in UNG.
sanatate multa si,MONI
mii de multumiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Draga Chivuta,

Sper sa-ti dea DD un BB cat de repede...eu drept sa-ti zic fac 32 de ani in decembrie si ma apuca disperarea ca nu raman insarcinata.
am citit toate postarile fetelor de la FIV ,de la naturale si chiar nu stiu incotro sa o mai apuc
am fost si la sovata,am suportat tratamentul foarte bine....dr.de acolo mi-a spus daca nu raman insarcinata in 6 luni sa mai fac o tura de sovata dar tot 10 zile.
cred ca o sa fac laparoscopia si o sa mai incerc odata sovata.
doamnele de acolo mi-au spus ca multe femei au ramas insarcinate dupa 1 -2 cure de sovata...care se chinuiau de ani de zile.
azi o sa o pun pe o prietena care rupe ceva maghiara sa sune in ungaria la clinica sa vedem care sunt costurile procedurii.
m-as duce si in cluj daca sunt costurile prea mari la debreten.
in bucuresti este aparatura buna ,dar este prea departe de aici...mai repede ajung in ungaria.

Te pup Lavinia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuk spune:

mai este cineva pe aici ????Este tare liniste!!
Eu luni am aflat bineinteles dupa Hsg ca am trompele infundate si ma paste laparo!Acum am venit si eu pe la voi sa mai imi povestiti cea mai recenta laparoscopie!Eu sunt Pacienta doctorului Moisa de la Giulesti!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corinuk_dent/my photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

corinuk vezi ca am povestit eu in una din paginile anterioare, cu lux de amanunte, laparoscopia mea de la Giulesti.
Bafta multa


Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuk spune:

Andrada iti multumesc foarte mult ptr raspuns!
La HSG mi-au iesit amandoua trompele partial permeabile...oare sa ma sperii?Macar una sa o desfunde...
Daca imi permiti sa te mai intreb ceva...ai aflat de ce nu te-a operat doctorul tau?La cat timp dupa interventie ai voie contat sexual si in a cata zi de la CM se face laparo?
Multumesc din suflet!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corinuk_dent/my photos

Mergi la inceput