Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Dana, il cheama Petru, eu ii zic Pepe iar familia Petrica .....sunt cu sufletul la gura

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)



www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia_Hurducas spune:

mamici, tatici si bebei!

Christina-m se pare ca avem cam aceleasi ocupatii: si eu ma ocup de firma sotului (el spune ca este a noastra, dar eu nu am nici in clin, nici in maneca cu obiectul lui de activitate) si ma ocup de toate hartogariile si umblaturile pentru a putea incepe santierul in iulie. Singura diferenta este ca eu voi pleca atunci de acasa cu tot cu copil.

Tonnia am net acasa de mult timp (si pe vremea cand mergeam la servici), dar am dial-up si de multe ori conexiunea este foarte proasta si eu imi pierd rabdarea sa tot astept. De aceea intru asa de rar , scriu un pomelnic si cam atat. Imi lipsesc foarte mult orele pierdute cu voi, dar asta este. Mi s-a promis ca pana in vara vor veni si pe strada noastra cu cablul. Sa vedem.

Codruta_grg de ce nu iei si pitica la ski? Eu l-am dus deja cu gondola in Postavarul, l-am tinut pe partie si promit ca iarna asta voi si skia o tura cu el in marsupiu. Ma voi duce in schimb pe cea mai usoara partie si voi skia mai pe margine. II tin pumnii lui Petre.

LA MULTI ANI bebeilor care mai adauga o luna astazi!

LA MULTI ANI Marlena (cu intarziere, dar numai astazi m-am prins ca ieri a fost ziua ta). Sa fi fericita si sanatoasa!

Felicitari vorbaretilor! Al meu este numai la vocale, chiuituri cat cuprinde, ga-ga, bu-bu si cam atat. Abia astept si eu sa zica mama. I-am explicat ca daca va zice tata mai intai, o sa il las neschimbat pana va veni tata sa il schimbe el.

2 intrebari:
Bebeii vostri mananca min 500 ml de lapte pe zi? Al meu mananca numai 450, in schimb are in fiecare zi in meniu iaurtel sau branzica de vaci. Dar in carti scrie ca pana la 1 an trebuie sa manance min. 500 ml lapte.

Va lasati piticii la TV? Al meu este mort dupa el. Oriunde l-as pune se arcuieste si isi intoarce capul sa vada si el ceva.

Duminica placuta!


Flavia si Stefan

http://pg.photos.yahoo.com/ph/flaviahurducas/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Tinem pumnii lui Petru !!! Sa castige !
Catush, mi s-a ´pupazat´ vazul cand am citit unul din mesajele tale anterioare. Ce coincidenta ! Si tatal meu era din FRATA, si eu acolo aveam bunicii, mergeam in fiecare vara si uneori de Craciun...ce amintiri frumoase.
La noi iar ninge...



Carmi

Foto bebe Fabiano cel zambaretz (20.10.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Hildi, ies cu Petra la ski, dar in Baisoara e tare naspa. E de mers mult pe jos pana la partie si partia trebuie traversata (e abrupta) sa ai unde sta pe ceva. Iar ieri si azi a fost tare urat timpul in sensul ca ieri a fost furtuna de zapada iar azi ploua. Si Pepe cum concura, ar fi trebuit sa stau doar eu cu Petra in brate. In marsupiu nu mai incape .
Nu stiu cat lapte papa, ca suge. iar la TV ii pun dimineata pe desene si o las putin sa fie atenta. Atat!
Carmi ce fain ca ninge la voi......Eu ma bucur, dar stiu ca altii isi doresc deja caldura.


Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)



www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

A luat locul 3 Pepe. Primul loc la luat tipul din lotul olimpic. E bine si asa, ca nu a mai concurat de cand era tanar si neinsurat
Si a mers mai slab ca ieri, iar schiurile nu si le-a dat cu ceara care trebuie si nu au alunecat cum trebuie. Daca mergea macar ca ieri lua sigur 2.

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)



www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:

Carmi pentru Briana de la Lucas,frumoasa fata.
Ne primesti la petit sau este petita?
Hai Petru !!!!!

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Phuu m-am speriat ca vrea sa i-l fure pe Fabiano. dar cred ca e confuzie de nume.

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)



www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Codruta bravo lui Pepe ,este bine si pe locul 3 totusi

Ma duc sa imi scot puiul afara,dar ezit ca este cam rece chiar daca este soare



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Mifloricio am recitit acuma subiectul tau cu bagajul pentru spital care l-ai postat. Ce vremuri !!!

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)



www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:



am terminat cu nunta.a fost f.frumos.si finutza mea a fost f frumoasa.o sa pun poze zilele urmatoare sa ne vedeti.
am inceput si noi diversificarea cu 2 linguritze de morcovi.am fost dimineatza cu sotul in piatza si am luat morcovii cei mai mici si amaratzi cu sperantza ca sunt romanesti.azi am plecat de la 12 de acasa si am venit acum.am fost in parc,la restaurant,la metro.ege a fost cumintzica.i-am dat sa manance in parc si in masina.sa nu va zic ce mult i-a placut la metro.
o sa pun poza si in albumul cu masa.inca nu mi-am fcaut o parere daca i-a placut sau nu i-a placut morovelul.totusi cred ca i-a placut.o sa mai vad maine cand o sa-i dau 4 linguritze de suc de morcovi.
aaa vroiam sa va intreb daca are cineva de pe forum storcatorul ala care-i fac reclama la tv,la 6 mil?ne gandeam si noi sa-l cumparam dar nu stiu cat de bun o fi,daca merita sa dam atatia bani pe el.
e3u sunt rupta de oboseala.inca nu am citit din urma.poate recuperez maine ca azi nu sunt buna de nimic.
codrutza felicitri pt.locul 3
la multi ani bb nascuti ieri si azi

ege si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos

Mergi la inceput