Bebelusi de iulie-august 2005 (75)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Joker- felicitari iedututl precoce! Tare zapacit mai e!

Lory- si eu il pun pe olita dar degeaba insa sunt copilasi care deja fac la olita cu succes pe aici!

Briana- noi nu am fost inca la controlul de 7 luni (rusine noua, dar nu ne-a chemat inca, ca ne suna pt vaccinul minunat antirujeolic) asa ca imediat ce aflu iti spun!

Ella- nu stiam, e drept ca noi am avut la nastere. Sper sa va treaca repede si fara complicatii! Iar cu greata.....cine stie. Vezi si tu daca treca dupa ce pleaca! La noi nu prea se arata nimic, parca azi am vazut gingiutele un pic mai albe, dar nu stiu inca! Spor la dintisori nedurerosi, si asta sa iasa repejor de tot!

Ioana- iti sta tare bine, iar nazdravanul tau e tare frumusel! Si aveti grija cu burticile ca al meu nazdravan a "chemat-o" afara pe finuta noastra cu 2 sapt mai devreme! Nu glumesc! A chiuit la burta mamicii si ea se tot misca acolo si la un sf de ora dupa ce am plecat de la ei i s-a rupt apa. O fi nimiereala sau nu, nu se stie!

Simona mamica lui Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Ema- felicitari pt dintisorii noi1 Mai dar grabita e fetita ta!!!!! Si pofta buna si de acum incolo!

Peca- pai au tot fost problemte cu forumul! Speram sa poti intra mai des si pt vesti macar daca nu ne poti citi!

Mirela si Monica- multumim pt informatii! Speram sa ajunga acasa cat mai repede, sa nu mai fie nev sa sta acolo mult! Sanatate multa lui Ingrid! Din pacate cam asa e in toate spitalele!

Irina- pai asteptam cu interes! Revedere placuta!

Monai- f bine, lasa fata sa rezite! Si tie spor cu aspirina! Si ia mai multe ca astea nu strica!

Corina- cum sa nu te rpimim? Bine ai venit! Sa fiti sanatosi si fericiti si sa-ti traisca blondutul!!! Si asteptam si poze!

Simona mamica lui Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Vali- felicitari si voua pt dintisori si multa distractie pe 8 martie ca meriti! Si spor la treaba sa tremini repede sa poti sta si tu cu puiul tau mai multicel! Si cum puteai crede ca va uit? Nici nu stii cat mi-ati lipsit zilele astea! Si mie mi-ar placea sa ne vedem, dar stai cam departe!!!! Eu stau in Baneasa si la primavara-vara (cand o fi mai cald) in Herastrau ne vom face veacul! Ca eu ajung la roata mare in 15 min pe jos!

Fetele cu busturi mari?! M-ati luat vad! Eu am 103 dar nici lapte mult nu prea mai am! Dar am si eu o problema! Dupa ce termin de alaptat or mai reveni la normal? Ca eu tare mi-as dori!

Ema- pai spor la betie! Se pare ca am intuit eu ceva! Eu berea o beau in general dupa ce doarme bebe, deci mai are 11 ore pana papa!

Acusor- ai mare grija de tine si nu o da si tu dintr-una in alta! Sanatate!

Dede- felicitari pt dintisor! Multi inainte!

Simona mamica lui Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Dede- eu te inteleg perfect cu grijile, eu inca mai am faze de ascultat copilul sa vad daca respira! Si am avut si eu multe griji cum s-a nascut ca respira numai pe nas si sforaia dar a trecut repede!

Ema- si baiatul meu doarme beton noaptea, numai sa nu fac galagie in camere, ca se trezeste, chiar daca in camera de langa galagia e mai mare! Dar cu toate astea fac baie ziua, cand e treaz, ca daca-l pun in cvarut si-l aduc mai aproape de baie sa ma auda si sa-mi vada capul e tare fericit si cuminte. Noaptea dupa ce adoarme el spal vasele, bine, si va citesc pe voi, si avand in vedere cat se face ceasul fug la nani!

Si vorbind de asta, iata cat s-a facut iar, si vad ca eu iar am scris in disperare! Va pup si mai intru si maine sper! Nopate buna tututror si sanatate bebeilor bolnaviori!

Aaaaa si sa nu uit, sa-l parasc si eu pe fimiu': Nu prea mai adorme usor noaptea, deh, rasfatul , ca vrea sa dorma cu mine in pat si de nervi ce are arunca cu jucariile dupa mine. Si ieri plangea iar cu sughituri si suspine si cand m-am dus la el si l-am prins de maini (mai noi cand il prind de manute se ridica direct in picioruse) s-a ridicat hop in icosre, m-a prins de mijloc cu amandoua manutele si s-ia lipit capsorul de mine, sa nu cumva sa mai plec si sa-l las acolo!!!! Cum sa te mai superi pe ei dupa o astfel de faza?????? Imi venea sa-l pup 3 ore! Dar nu vreau sa-l fac nici dependent de mine! Ca daca ar fi dupa mine numai in brate si in pat cu mine l-as tine!!!!

Hai ca acum chiar ca plec la treaba! Pupici multi tuturor!

Simona mamica lui Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:

Cum adica Simona???Eu am 93 la balcoane, 60 la talie si 90 la solduri...SUNT PERFECTAAAAAAAAA!!!!dar am doar 1,68.....NU, serios, acum,doar balcoanele au fost mi mici inainte de a alapta dar stiu ca se lasa insa sincer, nu ma deranjeaza...mai ales cand stiu ca a papat bebe de acolo...

Iedu meu e zapacit tareeeee....oare e prea devreme?Si asa cam face scandal sa il tinem in picioare...teroristu`


Joker...mama de ied zapacit

http://pg.photos.yahoo.com/ph/marin_a_i/album?.dir=/fdd2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Fetelor va multumesc mult de tot pentru gandurile voastre si pentru faptul ca m-am mai linistit putin ca miam pierdut verigheta, aici cu voi, mi-a mai trecut...asta o sa luam si o sa sfintim altele. Ma bucur ca v-a placut si freza mea, pt ca am avut emotii sa fac pasul si ma gandeam ca nu va iesi bine ca am par putin [/i]Anca multumim de aprecieri si de consolare Felicitari pt dintocii Oanei
Mamini multumesc frumos de apreciere, aveam mari emotii, nu am mai avut breton de cand eram mica. Asa o sa facem o sa luam altele cand ne mai incadram cu bugetul si le sfintim...Daaaa Andrei este un umblaret ca mami si tati, si cand e in vizita e tare vesel cu multa lume, daca mai sunt si copii e in lumea lui, iar daca i se face somnic dupa lapte, nani, nu are treaba, dar la mine in brate adoarme f bine dupa ce papa laptele.
Irina multumim, ma bucur ca va place ginerele ne straduim aici sa facem tot posibilul La par m-am facut cu un nuantator care e ieftin si bun si sunt mai multumita decat cu o vopsea si asa cadea la greu Ne bucuram mult pt voi cu sosirea lui Radu acasa
Emanuela, asa e, nici eu nu sunt o superstitioasa, asa ca o sa luam unele mai faine vb ta, dar evident cand ne va permite bugetul...
Monai multumim pentru aprecieri, la mine exagerezi putin , la Andrei poate Tie insanatosire grabnica!
Diana multumesc mult, asa o sa facem, mergem cand avem bani sa ne luam unele noi si la cantat cu ele.
Ella hai ca ai fost tare simpatica cu faza cu verighetele, dar ai mare dreptate, unii le poarta degeaba pt ca nu au nimic de-a face cu casnicia lor... Misto balconiada asta a voastra Aveti ceva la purtator! Tu mai ales!
Corina bun venit printre noi
Dede esti o draguta. Mi se pare ca ideea ta pt cei 10 ani ai vostri e super si ar trebui sa-ti iei una care-ti place, din aur alb. Si mie mi-a placut combinatia aur alb si galben, asa era a mea, era simpla, dar o sa iau una si mai frumoasa tot asa simpla si in combinatei ca si mie imi place argintul si port. Felicitari pt dintisor, ne-ati luat-o inainte
Vali multumesc de apreciere
Simona multumesc Daaa e jale cu ridicatul bebelui asa de jos...Da pai avem la o burtica acolo o fetita, pe care o va chema Daria, si Andrei se tine aproape Dra vad ca nu i-a pricinuit probleme.

Va urez o duminica placuta tuturor!!






Ioana si bebe Andrei 27 iunie 2005

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

La multe luni, Emma Andreea! (Katink)
La multe luni, Julia! (cipcipcip)
La multe luni, Ana Maria! (brianamica)
La multe luni, Laura Stefania! (bAly)

Sa cresteti mari, sanatoase si frumoase!

Diana, mami de superbebelusa (15 iulie 2005)

Puiul meu iubit e atat de mare

Iulia Anastasia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Medeea, felicitari pt. dintisor!

Corina, bine ai venit printre noi ! Sa-ti traiasca puiul! Ce nume frumos i-ai pus...

Diana, mami de superbebelusa (15 iulie 2005)

Puiul meu iubit e atat de mare

Iulia Anastasia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Lia, Ella, Emaaimee, diametrul personal este de 108 cm . Inca putin si te ajungeam, Ella . Acum ne distram noi, mai vedem dupa ce terminam de alaptat .


Emaaimee, mai am o lista mare cu site-uri de acest gen. Sunt in cautari asidue . Daca mai vrei, spune-mi. O sa arhivez ce am si iti trimit prin mail.
Mai am si carti de colorat, desene care se printeaza, jocuri educative, filmulete pt. bebelusi si muuulte cantece. Timp sa avem noi...

Diana, mami de superbebelusa (15 iulie 2005)

Puiul meu iubit e atat de mare

Iulia Anastasia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella2000 spune:

Anis??? ce o fi facand???

Acusor, sa te faci bine! sotzul a avut nevralgie intercostala, cred ca bine scriu, l-a tinut durerea aproape 2 sapt. am crezut ca e de la inima si tare m-am speriat... ai grija de tine!

Emmaaimee, chiar nu credeam ca o sa am balcoanele cele mai mari. cred ca tre sa mai fie.. cel putin cat ale mele... eu sunt scunda...si cu numa gura e de noi!! suntem pre responsabile...din cauza problemelor acumulate si a limitarii in spatiul din jurul copilului spunem multe...

Joker tu esti fotomodel draga!!!!

Corbioana, bine ca te-ai linistit!!!

Simona, medicul meu de fam nici nu se uita la copila!!! la mine nici atat! ma duc la asistenta ca e mai in varsta si are experienta!!! apoi, ptr siguranta fetelor mi-am facut o pila , cel mai bun pediatru din Cluj, unde se deschid usile cu capul!

Corina, bine ai venit!!!
Medeea felicitari ptr dintisor!!!!

Ella si printesele

Mergi la inceput