Bebelusi de iulie-august 2005 (75)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Ella- felicitari pt masuratori! Si pupici fetitelor tale fumoase!

Briana- bine ai venit acasa! Sa fiti sanatoase si sa se dovedeasca a fi fost o alarma falsa fara urmari dupa statul in spital! Pupici Anei sa treaca durerea si supararea de la injectii!

Kasi- bine ai revenit! Cum sa nut-i simtim lipsa? Pupici! Mamaliga i-o fac normal, cu mai putina sare (doar un praf) si putin ulei de masline, malai si fiert bine (cam un sf de ora-20min) apoi pun apa plata rece, niste lapte praf (2-3 masuri) si 2 linguri de br de vaci facuta de mine si amestecat totul la blender. Lui ii place mult si pe langa orezul cu lapte este singura mancarica pe care a acceptat-o bine in afara de supa si fructe! Pofta buna!

Deny- felicitari pt dimensiuni micului nazdravan si pupici la cazatura sa treaca sperietura (ca de acum 2 sapt durerea sigur a trecut!) Pupici si sa nu o mai sperii pe mami ca ea sigur a fost mai speriata decat tine! Iar pe tine Deny te asteptam mai des cand ai timp!

Simona mamica lui Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Claudia - bine ai venit alaturi de noi! Sa-ti traiasca baietelul si multe luni inainte ca tocmai a fost ziua voastra! Te asteptam cu mai multe date despre voi si poze! Pupici si pe curand! Si sa ne spui si noua numale baietelului, sa stim cu cine vorbim!

Ema- pupam fetita cu fundita la busitura si sa nu mai faca alta data!

Svety- tu poti sa-l intorci usor ca sa prinda miscarea dar prea multe nu ai ce sa faci pana nu vrea el sa invete!

quote:
se baga sub masa din bucatarie si da cu capul. Apoi pleaca morocanos plangand ceva de genu' "ghighe" pana in ultima camera.
Ai fost tare! Mi-l si imaginel mititelul de el! Pupam baiatul si mamica si te asteptam si pe tine mai des!

Monica- speram ca v-ati distrat bine de 1 Martie! Mario nu dormea decat ziua cu mine in pat, stateam si eu langa el ca imi e tare drag, dar a prins smecheria si vrea numai in pat acum si se jeleste seara pana se inneaca si adoarme cu chiu cu vai! Asa ca si noi suntem in incercari de dormit singur, si nu-l mai iau nici ziua in pat! Pupici si sa cadeti de acord repede!

Simona mamica lui Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Svety- distractie placuta la socrii si sa-i treaca repede durerea puiului tau papacios!

Monai- super haioasa poza si tare dragalasa fetita! Pupici!

Truli- imi pare rau ca aveti probleme. Pupici si sanatate multa. Si eu dau la fel ca tine cand ma duc la cabinet, dar la vaccinare e zi numai de copii sanatosi si nu am patit niciodata nimic desi ne ducem de la 2 sapt la control si in prima luna de viata am fost de vreo 4 ori ca nu lua bine in greutate. Dr mea nu vine acasa dar la inceput gasisem pe cineva care venea si ii dadeam 800.000lei. Eu zic ca e suficient atata si daca aveti probl e mai bine sa vina ac si costa mai puti decat oboseala si medicamente in caz de raceala. Pupici si sa va faceti bine repede!

Ioana- sa-ti fie de bine! Imi pare rau ca ti-ai pierdut verigheta, nu stiu cum se procedeaza, stiu ca si cumnatul meu a pierdut-o si el si-a luat pur si simplu alta dar nu cred ca e ok asa. Intreaba si tu un preot, sau poate te ajuta Kasi! Cu patutul, eu am un gratar care se desface si e ok, dar eu i-am luat tarc si ma rupe si pe mine, deja in 5 zile m-a terminat de spate!

Simona mamica lui Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Anca- ziceam ca nu am timp dar am citi fiecare mesaj! Pai cand mai ai timp mai deschide astfel de subiecte ca m-am distrat pe cinste!!!!! Eu nu cred nici ca tb sa arunci vasele si nici tu de la balcon! Prin fierbere moare microbul si nici nu se ia prin atingere ci numai daca pui mana pe el si apoi o duci la gura dar daca te-ai spalat bine pe maini si ai mai fiert apa simpla in oala resp si ai pus si cutitul acolo e ok, bine ca nu l-ai si mancat nu de alta dar putea sa ti se faca rau de frica! Vb serios acum , exista si simptome de-astea! Oricum, a fost tare de tot subiectul tau!

Simona mamica lui Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Acusor- eu zic sa n o largesti inca pt ca poate se mai dezumfla degetele si mai ales daca are model se strica. Vezi si tu ce faci! Eu din fericire pt ca am revenit repede de unde am plecat o pot purta de la o luna dupa nastere!

Briana- pai daca are rosu in gat sigur de-asta tuseste si poate si din aceeasi cauza sa si vomite, asta nu stiu sigur, dar si mie mi s-a intamplat! Eu oricum va doresc multa sanatate si bafta maine!

Ema.nu.ela- eu cand a avut nasul f infundat l-am luat cu mine in pat si l-am pus pe o perna si cand mai cadea ma trezea si il ridicam la loc, dar ne-a trecut intr-o zi. Dar pt ca lui nu-o place deloc pompita eu ii pun mai multicel ser sau sterimar si dupa cteva sec il ridic si ii curg toti mucisorii. Eu nu am fol pompa decat de 2 ori cred cand s-a nascut si mi se pare tare greu de fol (cu aspiratorul nu am incercat)

Simona mamica lui Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Ema.nu.ela- pai cred si eu ca ti s-a facut dor de ea! Pupici multi si putere dar mai ales felicitari ca ai putut sa treci usor peste asta!

Boga- eu am inteles ca prin prajire nu dispare pericolul de aviara, ca nu stiu cum nu ajunge in mijloc pemp la 100 grade, si ca singura sol ar fi fierberea (si ev apoi prajirea!) Fel si fel de pareri! Eu la fel ca tine am incredere daca e luat de la mag si chiar nici pe eticheta nu ma uit ca ma gandesc ca la mag au sigur aviz veterinar ca doar nu sunt dusi cu capul! E drept ca nu cumpar de la orice mag ci de la unul de incredere si specializat! Oricum, baiatului ii dau numai de vaca ca sa nu risc numic! La mine mai merge, desi.... daca e sa iau eu..... Ei, si daca e sa mor, ma impiedic pe strada si imi rup gatul. Eu pe principiul asta merg, dar nu pana la nesimtire si nici carene de pui de la fistecine nu as manca!

Simona mamica lui Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Anis- felicitari pt dimensiuni. Ai si tu mare grija cu oboseala asta si mai roaga si tu mama sau soacra sa te ajute cand incep dintii ca altfel nu vei mai putea! Si parerea mea e ca mai bine sa o iei cu tine in pat ca poate dorme mai mult si iti e si tie mai usor sa o linistesti, nu mai tb sa te ridici la ea! Ai grija de voi!

Ema- si de voi imi pare rau ca sunteti cam surori de durere! Ce sa va fac daca aveti copilasi grabiti si vor sa ii prinda un an cu toti dintii in gurita? Uite al meu, baiat cuminte, nu are nici unul inca! Glumesc eu dar ma cam ingrijorez, ca avem 7 luni si jum si suntem stiri de tot, chei in gurita ca in palma, ca pe cap ne-a mai crescut cate ceva!

Acusor- da sunt la fel. Medicul pediatru este medicul de fam al bbului! Eu pt ca med meu de fam este de specialitate pediatru sunt la acelasi si mi se pare ok, dar ii dau si eu bani pt ca sunt f multumita de ea si m-a luat indiferent de coada intotdeauna prima si se si uita la copil mai mult decat la ceilalti si il studiaza si in (scuze dar asa e!)

Monica- super medicul tau! Si mie mi-ar placea asa, dar eu m-am mai calmat ca oricum e super vesel si grasan si papa bine asa ca nu prea ar fi mare lucru de studiat dar mi-l intoarce lunar pe toate partile la cabinet si de fiecare data mi-a zis ca-i place tare mult de el cum arata si cum se dezv (mom in care mie imi creste pipota ca la gaini!)

Simona mamica lui Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Adriana- si la noi a nins tare, a fost zapada cea mai apropiata de iarna, cea mai zapada de anul asta!

Briana- sper sa gasiti un dr bun, imi pare rau ca mai aveti si probl cu dr acum!!!!! Succes mult! Si felicitari pt steluta!

Anca- speram sa reusiti cat mai curand si sa auzi repejor cuvantulmagic care te indragosteste si mai mult (daca e posibil) de puiul tau!

Pisicut- felicitari pt dintisori si speram sa nu aiba reactii la vaccin nici de acum incolo si nici sa nu fiti bolnaviori! Siva felicitam si pt vorbarie!

Starchi- nu mai face comparatii! Toti bbii nostri sunt frumosi si fiecrae are ritmul propriu de crestere! Nu mai compara ca innebunesti! Am facut si eu asa o per dupa care am renuntat sa mai compar cat papa, cat doarme etc ca o cam luasem pe aratura! Succes la masuratori!

Cuscra- felicitari pt reusita si pupici nurorii mele cumintele! Pofta buna si in continuare!

Monica- felicitari! Intradevar, asta e cel mai frumos martisor pe care il puteai primi! Azi sotul a fost doar cu el afara (a 2-a oara de cand s-a nascut") si tot a fost super sa stau si eu la barfa cu mama finutei mele 2 ore! Tare bine e si asa macar!

Acusor- ai mare grija. Sper sa fie un junghi, nimic grav! Odihna planuta!

Kasi- tare frumusica Victorita ta! Si ce fetisoara dulce are cu castronul in cap! Sa-ti traiasca!

Simona mamica lui Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Multumim,acusor&Simona,ce sa facem o sa fim dintzoase bine ca nu degeaba imi zice mami Dintzoshela
Uram si noi bb de maine ca nu stiu daca intram
Noapte buna si


de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Lory- felicitari puiului tau, aveti ceva progrese, nu gluma! Tie mult succes la examen si pupici! Te asteptam cat de des poti! Am vazut si pozele! Sunteti tare fumusei! SI vad ca deja conduceti masina.....mai mai mai!

Mirela- te rugam sa-i transimiti si din partea noastra multa sanatate lui Ingrid sa se faca repede bine si multi pupici lui Anis sa fie puterminca (ca vad ca tot are de tras in ultima vreme!) Multa sanatate si refacere rapida!

Lia -nu cred ca are leg cu berea, eu beau zilnic cate una pt ca nu prea am lapte (de fapt am f putin) si intradevar am vazut ca de la ea sporeste simtitor productia! Si dorm f bine, mai exact cad rupta!

Briana- felicitari pt dintisorul nr 2! Sa-l stapaneasca sanatoasa!

Joker: alata acum? Crede-ma pe cuv ca nu e bine sa fie f mari ca se lasa mult mai repede, mai ales de la alaptat...... Nu ma intreba ca plang! Dupa ce ca am ramas cu burta!

Simona mamica lui Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput