Jucatoare de "the Sims" ,veniti sa discutam

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

quote:
Originally posted by cornelianeli

eveline inseamna ca nu ai jocul si cu optiunea buid mode activa,asa era primul meu sims2,pe care il aveam de la un prieten

pupici




Asta inseamna ca tre' sa-mi iau jocul din nou sau se activeaza cumva optiunea aia?

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

eu mi-am luat jocul original,am inteles ca la cele "sparte" apare problema asta cu build mode-ul

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

quote:
Originally posted by cornelianeli

eu mi-am luat jocul original,am inteles ca la cele "sparte" apare problema asta cu build mode-ul

pupici







Am sa ma straduiesc sa-l joc fara sa construiesc ceva....mai mult sa-i coordonez pe simsi....cand m-oi plictisi am sa-mi iau si originalul, cu toate ca la capitolul bugetar "bani alocati pentru jocuri PC" soldul e 0 (zero)...

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

quote:
Originally posted by MADYN

Dana d ca sa-ti apara obiectele, casele etc. downloadate - la Sims1 -trebuie sa le dezarhivezi intr-un fisier anume "the Sims/GameData/Skins" - pt. haine - sau in "the Sims/Download" - pt. obiecte - din joc . Vezi ca pe site-ul de unde le descarci iti si spune exact unde sa dezarhivezi.

Sint o gramada de site-uri care nu iti cer sa te inregistrezi pt a descarca. Eu nu prea le mai stiu ca n-am mai jucat de cind am ramas , pt ca si asa stau 8-10 ore pe scaun la servici...si parca nu-mi mai vine sa mai stau si acasa in fata PC sa joc Sims. Si imi e asa dooor de ei!

21+
Bebelica



www.babiesonline.com/babies/i/ilincuta" target="_blank">poze cu Ilinca
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

buna dimineata
eu am jucat aseara cateva ore bune cu familia cea tanara,au o casuta draguta,le merge bine,ea tocmai a ramas insarcinata...sper sa nu am tot gemeni pt ca mi se pare greu sa-i cresc in paralel

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Buna! Imi cer scuze pentru postarea precedenta. Dupa citatul care a si aparut, scrisesem si eu comentariul meu si alte noi peripetii cu familiile mele virtuale. Nu pricep ce s-a intamplat de nu au aparut.
Incercand sa refac ce s-a pierdut adaug acum ca ii multumesc lui Madyn pentru sfaturi dar nu am timp si suficienta pricepere sa ma descurc singura. Asa ca rugam eu pe cineva, daca stie un sit de unde se poate descarca fara prea multe complicatii, si apoi sa vada daca ma descurc sa dezarhivez cu indicatiile de la Madyn. Imi cer scuze pentru insistenta dar nu ma prea descurc si nici timp sa buchisesc nu am. In putinul timp liber de care dispun, joc cat pot, pe furate, cu o familie (din cele 4 pe care le-am inceput si care sunt in desfasurare) cu care imi merge foarte bine, doar ca face numai baieti. Ati mai patit asa ceva? Cred ca au avut cam 5 baieti din care numai unul e facut de ei iar doi au plecat deja la armata , au deci 3 baieti toti cu nota maxima la invatatura, jucausi si nu prea curati.
Va mai spuneam eu in postarea care nu a mai aparut, ca fata mea a obtinut un copil handicapat, foarte ciudat si nesteptat. Practic se comporta normal dar am fost snuntati ca are ceva probleme in momentul cand s-a transformat din bebe in copil si poza lui din "albumul de familie" apare cu capul in jos. I s-a mai intamplat cuiva asta?


www.babiesonline.com/babies/i/ilincuta" target="_blank">poze cu Ilinca
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

eu nu am patit asa ceva.....cum adik copil cu probleme?
ai sims 1 sau 2?

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Dana d uite aici un site pt Sims 1: http://www.parsimonious.org/furniture/bedroom/1.shtml
de unde poti sa descarci mobila. De ex. dai click pe obiectul pe care-l vrei, il salvezi in PC-ul tau apoi il dezarhivezi in joc. Acum depinde si ce extensii ai, pt ca exista obiecte specifice
pt Sims Vacantion sau pt Hot Date (scrie in dreptul fiecarui obiect la care merge). Succes si daca mai gasesc site-uri iti zic.

22+
Bebelica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Artemis1578 spune:

BUna fetelor, pana acum ceva timp m-am ocupat si eu cu acest sims. stateam lipita de computer cu oerele, am invatat sa ii cresc sa se iubeasca, sa se inmulteasca, ajunsesem deja cu 8 oameni intr-o casa, eu vroiam mai multi dar nu ma lasau! ideea e ca tot se schimbau generatiile, mureau batranii si cresteau copiii si tot asa, cateva luni mi-am tot cfrescut diversi, nu mai pritideam cu numele, terminasem toti prietenii si incepusem sa le dau nume caraghioase ca sa ma distrez. ma rog. m-am plcitisit. e un lucru pe care nu il inteleg, de ce nu se termina, de ce nu ai un scop clar al jocului, asa ca la orice joc de strategie. e f dragut si captivant, oamenii virtuali au fiecare cate o personalitate si in aceeasi familie erau frati care se ciondaneau si ma distra teribil. insa dupa ce ajunsesem sa am cateva milioane de simoleoni si niste case fabuloase ma constatat ca degeaba fac ei bani si sunt fericiti daca eu ma plictisesc. macar daca ne-ar anunta ca ai atins scopul si ai reusit sa ii faci bogati etc nu stiu ceva de genu asta. eu am avut jocul crackuit, l-am instalat pe daemon si a mers f bine. un singurbug am avut, imi ramasese o fantoma blocata pe un birou. si nu puteam sa alung nici fantoma nici biroul.oricum e distractiv , iar in final dupa ce am epuizat toate meseriile si le-am descoperit pe cele mai banoase, (am facut copii chiar si cu extraterestri!- va spun cum daca vreti ceva senzational) am inceput sa ii omor pe cei care mai veneau pe la mine in diverse moduri si ma distram cu fantomele si cu mormintele prin curte. jucam alba neagra cu grip reaper si al naibii ma fenta mereu. si uite asa avema eu vreo 10 morminte.
poate daca imi mai vien cheful intr-o zi o sa mi-l reinstalez. un singur lucru nu am facut, nu am reusit sa iau extensiile pt ca pe site itit cere un registration code pe care nu aveam cum sa-l posed pt ca aveam jocul cu crack. deci dacaas putea l-as relua si m-as risca la un university sau party. nu mai stiu exact cate sunt.
va pup pe toate si mult succes cu copiii!! si cei reali si cei virtuali.

Anka mama lui Matei


Anka T.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Artemis1578 cum ai facut copii cu extraterestrii? Uite ca p-asta n-am descoperit-o! Si cum iti omorai musafirii?

22+
Bebelica

Mergi la inceput