Jucatoare de "the Sims" ,veniti sa discutam

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Pt. dana d uite daca intri aici http://www.parsimonious.org/links.shtml gasesti link-uri catre alte site-uri. Incearca!

22+
Bebelica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Artemis1578 spune:

o sa radeti dar cu extraterestrii se apre ca doar barbatii pot face copii. trebuie sa privesti cerul prin luneta intre 7 seara si 2 noaptea, vine o farfurie zburatoare, te rapeste si cand te aduce inapoi esti "gravid" mie mi-a luat cam 2 saptamani de viata virtuala ca sa il fac pe simu respectiv sa fie rapit dar mi-a nascut o mandrete de baiat verde!!
iar de omorat poti sa omori oamenii in mai multe feluri
. in afara de batranete si mai mor si din alte cauze cu mar fi: electrocutarea- cand repara diverse chestii stricate prin casa cum ar fi tv, computer etc;
inecul- il lasi in piscina si scoti scara de iesire
frica- cand vede o fantoma
boala- nul tratezi cand e bolnav
intoxicatia- il pui sa mamance tot ce are muste si e stricat
inanitia- nu0-i lasi sa haleasca nimi, nimik.
cred ca asta sunt toate, daca imi mai amintesc ceva va zic.

Anka T.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

quote:
Originally posted by Artemis1578

o sa radeti dar cu extraterestrii se apre ca doar barbatii pot face copii. trebuie sa privesti cerul prin luneta intre 7 seara si 2 noaptea, vine o farfurie zburatoare, te rapeste si cand te aduce inapoi esti "gravid" mie mi-a luat cam 2 saptamani de viata virtuala ca sa il fac pe simu respectiv sa fie rapit dar mi-a nascut o mandrete de baiat verde!!
iar de omorat poti sa omori oamenii in mai multe feluri
. in afara de batranete si mai mor si din alte cauze cu mar fi: electrocutarea- cand repara diverse chestii stricate prin casa cum ar fi tv, computer etc;
inecul- il lasi in piscina si scoti scara de iesire
frica- cand vede o fantoma
boala- nul tratezi cand e bolnav
intoxicatia- il pui sa mamance tot ce are muste si e stricat
inanitia- nu0-i lasi sa haleasca nimi, nimik.
cred ca asta sunt toate, daca imi mai amintesc ceva va zic.

Anka T.




Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Asa am omorit si eu, adica i-am innecat sau i-am lasat nemincati. Dar credeam ca se poate ca un sim sa omoare alt sim, adik sa avem si sim-si criminali !

Povestea cu extraterestrii am incercat-o si eu, dar cu femei si n-a mers. O sa incerc si cu barbati

22+
Bebelica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Artemis1578 spune:

da, trebuie sa incerci cu barbati si se pare ca sansele sunt sporite in strangevile unde mai sunt si alti oameni verzi si alte civilizatii. mie acolo mi-a reusit.
iar pt a avea gemeni cica e bine sa ii dai gravidei sa pape spaghete tot timpul, cresc sansele pt o sarcina gemelara. nu mi-a reusit figura. sa=-mi ziceti daca va procopsitit cu multi copii.
si inca ceva, menajera si dadaca sunt foarte accesibile, ele sunt platite cu ora si lucreaza atat cat ai tu nevoie, dadaca nu vine daca tu ai zi libera, iar menajera curata, face paturile, etc, insa gunoiul afara trebuie dus de catre sims-ul care locuieste in casa.

Anka T.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

M-am procopsit cu gemeni de multe ori. Una mi-a facut de 2 ori la rind gemeni de abia de-i mai stapineam. Dar n-am remarcat daca de la spaghete i se trage sau de la mult .

22+
Bebelica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Artemis1578 spune:

MADYN m-ai facut curioasa. o sa imi reinstalez jocul zilele astea. spre disperarea celor din jur! sa vad, mie imi ies gemeni? cred ca totusi e o chestie de noroc, si eu ii puneam sa fac woohoo non stop ba in pat apoi ii mutam in cada a[poi iar in pat si la trezire iar le dadeam sa lucreze. am avut una care ramanea gradiva non stop si mai mult de atat , la aspiratii avea "have 10 children". imi dadea multe puncte ca recompensa insa nu stiam ce sa mai fac cu ei, erau deja prea multi. auziti, woohoo in public ati incercat? e tare misto, se baga in cabina de proba si ies scantei!! bam ai mult, vanzatoarele privesc si se amuza.

Anka T.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Artemis1578 spune:

Jucati , jucati , de-aia nu scrieti?

Anka T.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Da' tirziu vazui si eu sobektu' asta! Eu joc Sims cam de... 10 ani sau de cind a aparut prima data. Dar faze ca alea cu extraterestri sau cu gemeni sau altele de astea nu am avut!
Eu am mare grija sa-i tin bine, sa nu pateasca ceva, si voi ii omoriti?!?
Apropo, multzam fain de tot de mobila aia in plus, mai aveti si altele de genul asta?
Eu recunosc ca-mi place sa joc cu cheaturi, ca am bani citi vreau eu si le fac niste conace, nene, si niste gradini cu de toate, de sta mitzu'-n coada! Mie-mi place sa construiesc si de aia. Probabil ca arhitect trebuia sa ma fac. Sau designer de interioare, asa ceva.
Build mode merge si la crackuite, ca eu asa-l am, si merge, zau!

Mai revin, acum ma'c sa instalez mobila cea noua. Si am si extensia de Superstar...




Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities
Noi 3, cu Raluca in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Mie nu-mi place sa joc cu cheat-uri, imi place sa-i pun la munca pe sim-shii mei, sa fie ambitiosi, sa aibe functii banoase . De obicei plec de la minimum de bani si fie ajung sa aibe servicii bune fie ii "marit" cu bogatani.

Simina bine ai venit in club! Sims2 ai incercat?

23+
Bebelica

Mergi la inceput