Jucatoare de "the Sims" ,veniti sa discutam

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Retrag intrebarea cu musafirele somnambule, ca dupa inca vreo citeva zile a venit doamna cu coasa si m-a scapat de ele. Mai cadeau pe jos, se mai ridicau, mai cadeau in alta parte si trebuia sa mut mobila ca sa am loc sa circul. Cred ca de foame au murit pina la urma. Ma cam oftic, ca erau d-alea cu skiluri la maxim. Si de data asta au disparut si de la ele de-acasa.

Acuma am alta problema. A baut una o potiune facuta la un kit d-ala de chimicale, si in timp ce la alea care tot faceau potiunea, cind o beau le cresteau toate alea de ajungeam pe verde cu toate, cind a baut-o asta, in loc sa ajunga pe verde, i s-a schimbat personalitatea complet, s-a facut complet insuportabila. Acuma nu se mai intelege cu nimeni, se cearta cu toti si ca sa mai avanseze in cariera munceste doar partenerul la facut prieteni.. Asa ca ori ii zidesc usa sau alta idee sadica, sau o las in legea ei, sa vad daca reuseste sa explodeze, ca in prezentarea aia cind se lanseaza jocul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Parpalak daca imi amintesc bine, simsii trebuie sa fie intr-o stare buna, pentru ca potiunea sa aiba efecte pozitive.

Eu am reusit s-o salvez pe una de la moarte, in sfarsit ca de cand ma chinui. O tot lasam in piscina, dar cealalata simsa (eu am cuplu de madame) nu ajunge la Grim Reaper ca sa-l implore sa o lase in viatza. Asa ca am inchisa intr-o camera si cand a aparut omul/oama cu coasa am sters camera si am rezolvat situatia. Acum vrea sa vada o fantoma si nu stiu cum sa fac. Oare sa o tin treaza cat se plimba fantoma prin casa? Dar daca nu trece si pe langa ea sau nu e simsa atenta? Sau sa o pun sa planga langa mormant chiar la ora la care iese fantoma?

Alta intrebare: care e chestia cu scenariile? Ce castigi daca le termini cu bine? Eu am tot dat petreceri, dar nu m-am ales cu nimic, chiar daca musafirii mei se distrau sau nu.

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Artemis1578 spune:

quote:
Originally posted by felicia74
Acum vrea sa vada o fantoma si nu stiu cum sa fac. Oare sa o tin treaza cat se plimba fantoma prin casa? Dar daca nu trece si pe langa ea sau nu e simsa atenta? Sau sa o pun sa planga langa mormant chiar la ora la care iese fantoma?

Alta intrebare: care e chestia cu scenariile? Ce castigi daca le termini cu bine? Eu am tot dat petreceri, dar nu m-am ales cu nimic, chiar daca musafirii mei se distrau sau nu.




Felicia, pt a vedea o fantoma trebuie sa ai un mormant in curte si in noaptea in care iese la plimbare mortu', sims-ul viu trebuie sa se roage la piarta funerara sau, daca nu vrea, fa-l sa se plimbe prin jur. Eu de ex. puneam mormintele langa gratar. Ii puneam sa friga un hot dog sau un hamburger si hop, vedeau si fantoma! Mai grav era ca se adunau si pofticiosii si se mai scapau pe ei cei surprinsi. Una mi-a si murit!
Urmareste cand iese fantoma si scoalte-l din casa pe cel cu dorinte macabre. Si daca nu ti se intampla din prima, da un click dreapta pe dorinta si-ti apare un lacatel care semnifica faptul ca dorinta e salvata si nu se mai schimba pana nu e indeplinita. Eu la dorintele de genul asta puneam lacat pt ca sunt f bine rasplatite, undeva peste 3000 de pct.
Iar la petreceri recunosc ca nu excelez, am dat f rar party pt ca ma plictiseste adunatura de musafiri. Insa o petrecere reusita e buna pt socializare si noi prietenii, sau pt un sim cu aspiratie de popularitate. Daca e reusita, face multe puncte, cam tot la fel ca la fantomele care sunt asociate cu cei ce aspira la cunoastere.
Dar nu mi-ati zis, ati incercat sa faceti copii cu extraterestrii?

Anka si Ubitu (26.06.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Da, mie mi-au facut 2 barbati copii cu extraterestrii ! Sint ciudati rau! Dar oare fac si femeile? Ca p-asta n-am incercat-o!




33+ meu drag
Bebelica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Artemis1578 spune:

Da.... cred ca fac si femeile, insa e mai distractiv sa vezi barbatul gravid, as ca nici eu nu am incercat.
Daca vreti va dau o adresa unde sa cititi cam tot ce trebuie facut pt ca jocul sa mearga bine, strategii, tips, etc. Eu mi-am downloandat intreg documentul si cand jucam il consultam ca sa stiu mai ales ce raspuns sa aleg cand in cariera intampin situatii cu doua rezolvari. (stiti voi, alea pe care daca le gresesti te reduc la stadiul de incepator in domeniu sau platesti bani de te plictisesti ).

Anka si Ubitu (26.06.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Eu am Sims 1, asa ca am impresia ca degeaba ma uit in stele . Cu fantomele iar nu prea am noroc, ca treceau si nu le baga nimeni in seama . Iar la doamna cu coasa nu-mi da nici o actiune la click..

In schimb am rezolvat problema intepenirii. Mi-a mai facut-o unul asa, a ramas pe marginea piscinei si nu se mai clintea d-acolo. Doar ii scadeau toate alea si era pe rosu cu mai toate. Asa ca am evacuat familia si i-am bagat inapoi in casa. Mi i-a dat pe toti pe verde si m-am distrat iar cu cumparat de mobile, etc..

Iar gagica mea insuportabila e relativ OK cind e musafir, asa ca o las in pace pentru moment. Si nu stiu in ce toane era cind a baut potiunea, ca era musafir.

Ma exaspereaza astia cind ii las de capul lor. Isi ignora nevoile care-s pe rosu bine si se-apuca de activitati unde sint aproape verde complet. Piscina parca e magnet, sint in stare sa si doarma in piscina. Mi-au facut-o de citeva ori, erau asa de obositi ca au apucat doar sa iasa din piscina si-au adormit pe margine. Singura parte buna e ca i-am invatat pe toti sa-si spele farfuriile dupa ei, si cind se duc in vizita la fel fac, si nu mai trebuie gazda sa stringa dupa ei, au mai mult timp sa stea de povesti. Am descoperit ca o relatie trebuie neaparat sa inceapa cu povesti, ca daca sar direct la complimente, ies scintei. Partenerul lui insuportabila si-a cerut scuze de vreo 50 de ori si s-a mai imbunatatit relatia, dupa aia l-am pus sa-i dea cadouri multe, dar dupa primul le-a aruncat gagica de pereti. Pina la urma tot ea a trebuit sa stringa mizeria...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Parpalak daca vrei sa nu mai faca nimic sims-ii tai, era o optiune, parca "enable/disable free will" in care daca nu le dadeai nimik de facut stateau ca blegii in drum.

Artemis io vreau adresa, poate mai descopar ceva interesant!




33+ meu drag
Bebelica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Danad pe unde umbli?

Eu azi am intrat si in Strangeville, ca Veronaville ma plictisise deja. Am o gagica super-sexi, am mai pus 2 tipi bine. Am cuplat gagica cu unul dintre ei. Dar aia verzulii, sunt cam prostovani, nu? Ca nu prea fac nimic atunci cand vin in vizita! Sper sa-l "gravidesc" si pe Simsul meu masculin.

In familia cealalta, o simsa obtinuse cadou de promovare raftul acela cu ghivece. Si tot avea grija de ele, iar florile cresteau. Care e scopul? Le vinde? Ca nu le pot planta ca in Sims! Mama, ce imi mai placea sa am legume "din gradina proprie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Artemis1578 spune:

Uite Madyn, eu de-aci ma inspir : http://www.gamefaqs.com/computer/doswin/game/914811.html


Anka si Ubitu (26.06.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Artemis mercic pt link!


felicia74 si mie imi placea, cind jucam Sims1, sa am propria gradina si sa "umflu" frigiderul cu rosii, carofi etc

Si mai imi placea si sa adopt animalute!



33+ meu drag
Bebelica

Mergi la inceput