Jucatoare de "the Sims" ,veniti sa discutam

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Fetele, dar obiectele alea de de la "career rewards" cum se obtin? Ca pe mine nu m-a premiat nimeni cu ele, oricit de sirguincios am fost . Si mi se pare ca fac questii dragute, poti face bomboane sa le vinzi, iti pot face operatie estetica, pot reinvia morti.

31+ meu drag
Bebelica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

quote:
Originally posted by MADYN

Fetele, dar obiectele alea de de la "career rewards" cum se obtin? Ca pe mine nu m-a premiat nimeni cu ele, oricit de sirguincios am fost . Si mi se pare ca fac questii dragute, poti face bomboane sa le vinzi, iti pot face operatie estetica, pot reinvia morti.

31+ meu drag
Bebelica


trebuie sa ai o cariera de succes ca sa ai active obiectele respective,sa promovezi de multe ori
eu am unul din simsi maximizat cu toate skil-urile,este director de spital si mi-a spus ca am ajuns in varful carierei,deci nu mai pot avansa,am primit reward o masa de operatie unde daca il pun se distreaza copios,face operatii pe un mulaj si ii creste fun-ul
mi-am instalat din "gramada mea" family fun stuff o extensie care mi-a adus o gramada de obiecte noi,colectii,zugraveli tare faine
de celelalte nu am avut timp insa sper sa recuperez curand


pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Artemis1578 spune:

Atentie insa, obiectele recompensa pt cariera nu se dau in momentul in care atingi culmea succesului in jobul ales, ci undeva pe la mijloc. Trebuie urmarita cariera si la fiecare avansare trebuie verificat in lista daca a aparut.

Anka si Ubitu (26.06.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

La mine nu a aparut niciodata, desi am avansat in cariera destul . Am crezut ca nu am eu optiunea asta, desi e original jocul.

In schimb am importat de pe net o casa cu un om care avea toate obiectele astea si am vazut cum functioneaza. Distractiv!



31+ meu drag
Bebelica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Eu le-am facut un bubu major la familia Goth, aia care vine cu jocul. Am reusit sa-i ard pe toti. I-am pus sa faca de mincare obositi, si pina am chemat pompierii si-n toata vinzoleala aia au pierit cu totii. Colac peste pupaza, a venit si clownul ala enervant, care-a ramas in casa goala. Asa ca am avut ocupatie sa-i refac din memorie (deh, m-am grabit sa apas pe Yes cind m-a intrebat daca vreau sa salvez), sa ii mut intr-un lot ieftin, sa-i pun sa faca bani si skiluri si acu am reusit sa-i mut in casa lor. Care acu-i bintuita . Si-acu am observat ca aveau un cimitir destul de mare deja in curte. Si pentru ca mereu daca aveau oleaca de timp tot spre cimitir sa boceasca se duceau, le-am desfiintat cimitirul cu totul. Acuma am eu cosmaruri cu alte evenimente ciudate care se petrec la ei in casa . Dar am avut macar grija sa le fac skiluri, sa nu mai dea foc la casa . Acuma ma distrez cu diverse cariere pentru simsi cu skilurile la maxim. Daca-i si trimit bine dispusi la servici avanseaza in fiecare zi
I-am mutat pe unii in casa aia imensa cu care vine jocul, dar e pustie rau numai pentru doi. Iar lui, care-i sef de SWAT team, ii trebuie 10 prieteni, si n-are decit 7. Asa ca acuma am ocupatie sa mai invit prieteni sa se mute la ei, ca-i prea mare casa aia.
Problema e ca indiferent cite bai am pe un etaj, daca am musafiri, toti vor sa foloseasca aceeasi baie si se isca busculada mare.

Sanatate la bebei si mamici.
Poze de cind eram mici si Poze si filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

quote:
Originally posted by parpalak


I-am mutat pe unii in casa aia imensa cu care vine jocul, dar e pustie rau numai pentru doi.




Pune-i sa faca copii sau sa adopte!



31+ meu drag
Bebelica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Deja trebuie sa facem o imparteala intre cei care joaca sims1 sau 2, ca nu mai inteleg nimic.
Parpalak joci sims1? Daca da, atunci du-te la magazin si cumpara inele cu diamant la greu. Apoi fa-le cadou cunoscutilor si sa vezi ce repede ti-i faci prieteni.
Artemis cum adica, mai? Daca simsul meu e doctor, ii da ceva cadou? Unde apare? In lista de obiecte?

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Artemis1578 spune:

Da Felicia, orice meserie are recompensa. Acolo unde gasesti lista de obiecte recompensa pt aspiratii, este o iconita care arata ce poti lua cand avansezi in jobul ales.
Eu joc (jucam) Sims2.

Anka si Ubitu (26.06.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Eu am jucat Sim1 acum ceva timp, cu toate extensiile, ca am o compilatie de 8 in 1.

Acum joc Sims2, dar imi mai aduc aminte si de 1, chiar daca poate mai incurc borcanele .




31+ meu drag
Bebelica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

MADYN, o sa-i pun sa faca si copii, dar mai incolo, vreau sa le asigur "cash flow" mai intii, ca-s casa mare si vin facturile mari. La familia Pleasant, care vine si-asta cu jocul, copiii sint pe post de menajere, curata tot si se mai ocupa si de dat telefoane, cit adultii beau expresso, ca nu se mai tin pe picioare..
Deocamdata sint in mod explorator, ma distreaza de minune joburile lor si uniformele in care pleaca si masinile care vin dupa ei
Plus ca-n casa aia imensa mi se pare imparteala cam prost facuta, sint camere imense si arata foarte frumos, dar am gasit-o cu o singura baie la parter, pe care, prima grija a fost s-o sparg in doua . Cel mai tare ma enerveaza ca nu pot sa pun chestii sub scara
Una din gaselnitele mele ca sa fac rost de mai mult timp e sa las masina sa-i astepte aproape o ora, si asa am timp si de mincare..
Copiii am descoperit ca daca-i trimit binedispusi la scoala, nu le mai scad notele niciodata
Cu prietenii am rezolvat-o, ca-l chem pe cite unul, si dupa ce-i dau de mincare il tin de vorba pina dupa miezul noptii, si-asa ne facem prieteni la catarama.
Dar asa am reusit s-o patesc. Le-am chemat pe doua, si mi-au adormit de-ampicioarelea in mijlocul casei, si acolo sforaie de doua zile. Am iesit din casa aia si m-am dus la casele lor, si ele erau bine merci la ele acasa, ba le-am si pus sa se viziteze si nici o problema. M-am intors la casa initiala si alea tot in picioare dormeau!!!!! Mai pleaca vreodata? Sau ramin cu ele pina la adinci batrinete (ale mele)?

felicia74, da, joc Sims1, dar n-am optiunea de mers la magazin. In schimb le dau cadouri de cite ori am optiunea asta, ca asa merge mai repede, iau puncte mai multe la "Relationships" Am doar extensia Living Large, poate imi trebuie alta extensie ca sa merg la magazin. (?)

Odata l-am pus pe unul sa faca papusele de-alea, ca sa-si mareasca skilurile mecanice, si mi s-a umplut casa de ele. Noroc c-a venit un musafir si m-a scapat de ele (gnomi, parca).

Sanatate la bebei si mamici.
Poze de cind eram mici si Poze si filme

Mergi la inceput