dr. iosup

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Dr. Iosup face si eco transvaginala cand este sarcina mai mica? Eu am fost saptamana trecuta la el la 8 saptamani dar mi-a facut eco normala pentru ca i-am spus ca sangerez.



Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaSiRoxana spune:

aylin_tarcan, eu intrebam daca nu e prea tarziu pt transvaginala la 13 sapt. Nu stiu daca asta a fost motivul, ca nu l-am intrebat, dar mi-a facut eco normala.
blueeyes2003 - si nu i-am zis ca sangerez, doar i-am dat trimiterea de la Badiu si desi a vazut pe ea transvaginala, mi-a facut normala. Nu stiu de ce...
Oricum, am fost multumita ca bebe e bine pt varsta asta

AncaSiRoxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellamiss spune:

Si pe mine m-a intrebat unde lucrez si cate ore stau in picioare.Eu de la 2 luni de sarcina am stat acasa,am avut probleme cu firma unde am lucrat si mi-am facut contract de munca la firma noastra.

ELLA 31+
http://bd.lilypie.com/4WaLp2.png
http://community.webshots.com/user/mihaela160705

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Eu am facut eco transvaginala la 10 sapt, de fapt ma dusesem pentru ca imi facusem cu o sapt inainte o eco trans la romar si imi spusesera ca bataile inimii sunt de 92/min. si fara alte explicatii. M-am dus la el ca la pomul laudat si ma bucur ca nu am plecat cu sacul gol. A fost super dragut si mi-a transmis o stare de calm si siguranta. Bataile inimii erau 167/min si mi-a spus ca probabil a gresit la eco anterioara. Mi-a facut si transvaginala si normala si mi-a spus toate amanuntele, parca imi citea gandurile, imi spunea si ce nu intrebasem. Si mie mi-a spus ca i se pare ca e fata, si l-am intrebat de 10 ori, pentru ca mi se parea de basme sa poata vedea la varsta asta, dar nu mi-a spus dupa ce isi da seama. O fi secretul lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Eu am o nelamurire in legatura cu masuratorile pe care le face Dr Iosup. Cand eram insarcinata cu fetita am mers numai la dansul, mi-a placut mult si de aceea am decis acum cand am probleme cu TT sa merg tot la dansul. Rezultatul a fost ca la 16 sapt a masurat pliul nucal la o valoare foarte mare. Din 5 ecografii facute (din care una la Albu si una la Herghelegiu), Iosup a dat o valoare enorma care m-a bagat in spaima: 3,9. NU inteleg cum eco facute una dupa alta in decurs de o sapt pot da asemnea diferente, intre 2,1 mm min masurat de erghelegiu si 3,9 masurat de IOsup. Pentru mine e o chestie decisiva, ca sa ma hotarasc daca fac amnio sau nu. Insa sincer nu stiu ce sa mai zic. Masuratoarea a fost facuta la Fortis.

Rox 17+si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia75 spune:

Roxana Din cate stiu eu, masurarea pliului nucal dupa 14 saptamani nu mai este relevanta. Dar cel mai bine intreaba medicul care te urmareste.

Claudia 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xena2 spune:

va rog mult cine poate sa imi dea si mie nr de telefon al dr iosup?
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:


Cabinet Fortis dr. Iosup 0724 464646(pentru programari) str. Ct Sandu Aldea nr. 86, in apropiere de Casin-Agronomiei.

Mandarinutza 24+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xena2 spune:

multumesc mult de tot....te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky_mamica spune:

Buna fetelor,
vreau si eu sa pun o intrebare pt ca vad ca este un subiect care-l are drept subiect pe dr Iosup. Unde il pot gasi si cum sa-mi fac si eu o programare pt eco de morfologie fetala de trim II?
Daca ma poate ajuta cineva va rog sa-mi raspunda.
Mersi
Miky

11+

Mergi la inceput