Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (61)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns norina spune:

La multe primaveri tuturor mamicilor!Ca de obicei raman mereu in urma, dar azi am vrut musai sa intru sa va urez de 1 Martie.Am citit pe diagonala din lipsa de timp. As avea foarte multe de zis dar cred ca as scrie numai eu 2 pagini si nu cred ca aveti rabdare sa cititi un mesaj atat de lung. Oricum nu pot sa nu o felicit pe Meme pentru cele 2 liniute si sincer ai toata admiratia mea. Te invidiez pentru curaj si atitudine Meme, da-i inainte, esti super!!Bebelusa mea a primit primul ei martisor de la tati (o potcoava) pe care i-am pus-o in piept si pe care s-a chinuit toata ziua sa-l bage in gura, doar asta stiu ei cel mai bine la varsta asta, nu? Oricum a fost tare haioasa ca se chinuia sa-l si vada acolo in piept Imi pare rau ca nu mi-a raspuns nimeni la intrebarea mea daca va stau bebelusii deja in funduletz, ca fetita mea are 5 luni jumate si inca se lasa si nu sta decat sustinuta sau intre perne. Poate ma lamuiti si pe mine, macar sa ma linistesc daca mai sunt si altii ca ea.Si mai am o problema urgenta, la care va implor sa-mi raspundeti daca se mai confrunta cineva cu asa ceva. Teodora se arcuieste in continuare si da capul pe spate, ea este mai tot timpul in extensie. Tare ma sperie gestul asta, mai ales cand o tin in brate si e destul de periculos. Aveti idee ce poate fi????.....ca am tot sperat sa-i treaca dar vad ca nu-i chip...Va pup pe toate si va doresc o seara speciala!!Norinapoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Noi am sosit de afara ,un frig si o umiditate de ti se face parul maciuca
Ioana calatorie placuta si multa bafta
Tonnia pupici pt Dinu ca a fost cuminte si a papat bine

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Mi-am luat pana la urma steamerul de la moulinex si aucma stau si ma gandesc ce-o-i gati in el.
vero, eu sucul il fac asa (iti dau reteta completa, eu mai scot sau bag mai multa cantitate din ceva): 20 ml suc morcov + 40 ml suc de portocala+mandarina, 1 marutz ras pe razatoarea de plastic, 2 ling de branzica calcica, 1 biscuite petit beure.
Ioana drum bun si succes!
Norina, eu am pus-o prima data in fundulet la 5 luni jumatate, dar n-am insistat mult. Acum sta fara pernite in lateral, dar uneori se mai balanseaza stanga-dreapta. Cu arcuirea nu cred ca e ceva anormal, cred ca nu-i place pozitia in care sta. Nici noi nu stam pe spate si la fel facem ne "buricam" (cauta in dex )




Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)



www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Hai la martzishoare neamuleeee! martzishoare pentru toate mamicile si pentru toate bebicile si pentru ca-s mici si la baietei!
Cam zgribulita primavera asta!

Io marturisesc de bunavoie si nesilita de nimeni urmatoarele: nu v-am citit in ultimele zece zile (sau, ma rog, de cand n-am mai scris)! Bateti-ma, omorati-ma! Asta este...
Asa ca sunt restanta cu urari de la multi ani si sanatate la aniversatele si aniversatii din ultima vreme, fie ele mamici, fie bebei!
Codruta am citi emailul de la tine; sunt in cercetari. de nenea ala cantaretul n-am auzit in viata mea, dar daca se vinde in magazine il gasesc eu. Dar de adus ti le aduc abia in aprilie cand ajung la Cluj.
Pana atunci aterizez vineri 17 martie la Bucuresti si vin direct sa va trag de urechi ca v-ati facut planuri de Baby Expo fara mine si ca n-ati facut inca planuri pentru "La mama"
(nu v-am citit dar v-am prins "vrajitoarelor")
Sper ca la vremea aceea sarbatorim toate reusitele, inclusiv pe Ioana care va avea permisul de munca in UE, pasaportul in buzunar si valizele la usa.
Reiterez deci intrebarea: cine ce vrea sa-i aduc de la Belgia? Pe lista de crema minune au ramas tot numai Ioana si Mifloricica?
vesti despre fii-mea care de azi merge program intreg la cresa, cu alta ocazie.
Despre diversificare nu va povestesc sa nu dam exemple negative despre cum de la numai lapte in 10 zile se poate ajunge la o masa de piure mixt de legume si una de fructe in aceeasi zi!
Efuziuni sentimentale,




Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

Revin si eu dupa pauza de prinz


Simo74, multzumim frumos de aprecieri .

Ioana. Sa iasa treaba!!

norina, noi nu stam deloc in funduletz, ca avem abia 4 luni jumate. Dar si Maria se arcuieste rau de tot, culmea ca si cind doarme are o pozitie ciudata, arcuita cu capul pe spate. Si in brate se arcuieste f tare pe spate. Nu stiu ce sa zic... e vreo problema ??

Tonnia, bravo pentru Dinu ca a papat tot

Daniela, mami de Ioana(24.10.1999) si Maria(17.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Maddy, si Ana mananca prost, cam 600-700/zi! Sufla in bibe, rade, distractie mare!
Pitu, sanatate multa Clarei, sa se faca repede bine!!!
Simodina, mercic!
Anya, Jadi, voi cand vreti sa mergeti vineri la baby expo? Eu pot doar mai pe seara sau sambata oricand; macar la restaurant sa ne-ntalnim!
Codrutza, felicitari pentru tai tai!!!
Kid, succes la pregatiri!
Ioana, am vazut pozele, f. frumoasa mobila!



Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Inca o data multumim mult mult de tot pentru urari si felicitari...

Norina, Andrei a facut azi 5 luni si nu l-am pus in fundulet decat atunci cand il pun sa dea aerul afara si de vreo 2 ori la baita, pt f scurte perioade de timp. De arcuit si el se arcuieste mai ales cand vreau sa il ridic din carucior cand e intins la orizontala sau tot asa cand e pe spate si vreau sa il iau in brate.

Ioana, bafta multa in Olanda... Sa aveti incredere in voi si in calitatile voastre si o sa fie totul bine... Nu stiu cat de poligloti sunt olandezii, dar pot sa va spun ca irlandezii toti se minuneaza de cat de bine vorbesc romanii engleza si mai ales ca pe langa engleza mai vorbesc si franceza, germana, italiana. Ei studiaza irlandeza ca limba straina in scoala, dar o uita de tot, iar in alte limbi de circulatie internationala nu exceleaza pe motiv ca pana de curand nu au avut deschidere internationala, mai pe romaneste, nu prea au plecat in concedii in tari straine ca sa poata exersa limbile invatate...Ma rog, sper ca ati priceput ce am vrut eu sa explic...

Andrei tot nu e bine, am incercat toate cele, supa de morcov o inghite cu hapuri si plansete, laptele delactozat nu ii place la gust, laptele lui in mucilagiu de orez nu-l mai vrea, asa ca azi, de frica sa nu-mi moara copilul de foame, i-am dat laptele ca de obicei si l-a mancat. Face in continuare kk moale si des si fff deschis la culoare... Probabil maine sau poimaine o sa primim (speram) plicul din tara cu Smecta si hidrasec si poate sa se rezolve cu ajutorul lor... ca daca nu... sunt in pom. In rest, Andrei e in tonul lui obisnuit, rade si se joaca fara probleme.

Cam atat de la noi, cred ca s-a mutat polul frigului aici la noi ca de vreo 2 saptamani nu am vazut mai mult de 5-6 grade peste zi. Si mai bate si un vant... de te spulbera.


Va pupic pe toate,
Meme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Fetele dragele, eu zic sa ne intalnim si vineri si sambata si duminica!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

La multi ani pentru toate mamicile si bebicile si o primavara cat mai frumoasa!

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Va multumesc mult pentru suport! Acum ma duc la mall sa-mi iau o camasa, ca mi-am dat seama ca nu am cu ce sa ma imbrac la interviu. Nu stiu cum o sa se descurce soacra cu Miruna, dar sper sa supravietuiasca amindoua 48 de ore fara noi.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput