Bebelusi de iulie-august 2005 (73)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

dragele mele, multumim de complimente!
e grasuta puiutza mea, desi a luat 350 g in ultima luna si ceva,de la ultimul control, papa doar o masa de solide pe zi, maxim 125g si in rest lapte, plus o masa (120-180ml, depinde de zi)de bautura din aia de lapte cu cereale( azi de exemplu a refuzat-o categoric) sau de cartof-morcov-lapte. fructele le scuipa, brinza nu i-am dat, nici iaurt,deci numai legume si citeodata( cam la 2-3 zile) si carnita. dar se pare ca ii prieste laptele, papa de doua ori 100-130ml de lapte pe noapte, e greu, dar creste bine.la control mi-au zis ca e ok, ca inca nu e musai sa pape carne daca nu vrea, nici fructe, ca sa ii dau sa se obisnuiasca cu gustul, dar ca si 60 g de legume pe zi ii sunt suficiente atit timp cit primeste lapte destul. se pare ca au dreptate, fiindca e ok.
cit despre spalatul in chiuveta, e fun, fiindca e adinca si are loc, iar acuma ca sta in fundulet si se joaca e si foarte usor. avem si cadita, dar in asta mi-e usor ca e mai sus si in plus o acopera apa mai bine, puteam sta mai mult la balaceala.

Andre_ea, felicitari duble pt Tudor!

pupici bebeilor dragalasi
M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Multumim pentru aprecieri!
Asta cu patul cred ca putea sa o faca mai demult dar nu prea il tin acolo ca mi-e frica sa nu se loveasca. Lucru pe care l-a si patit azi cand a mai incercat sa se ridice.

Eu nu mai prididesc cu privitul pozelor. Am vazut cele 2 perechi de gemenasi dulci foc, pe Sofia cea frumoasa, ce merge ea in patru labe.
Ma delectez si cu ochisorii albastrii ai norei. Si ce palariute are! O -am si noi.

Eu sunt in urma cu pozele baiatului. Abia am pus poze in albumul de Craciun si am terminat luna a cincea.

Va pup! Merg la baita.




Andreea, mami de Tudor - 10.08.2005
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

BUNA SEARA!
Am vazut si eu pozele cu cele doua perechi de gemeni, sa va traiasca, sunt tare scumpi.
Emaimeee Oana e tare draguta si dornica de actiune, fur si eu ideea cu amenajatul sufrageriei, dedesupt ce aveti?
Mamini Sofia e tare draguta si ea ca de obicei, daca ar fi sa facem o rubrica cu cei mai frumosi ochi stim cu totii cine ar castiga.
Andreea cred ca esti tare mandra, si ai si de ce. Sa-ti traiasca sportivul cu dintisorul lui.
Anis bravo pentru vorbareata. Cu scaunele cred ca te-ai obisnuit deja ca e al 5-lea dintisor, daca nu are si alte simptome, ca febra, varsaturi, si scaunul nu e prea urat, adica verde, cu sange, mucozitati multe, e clar de la dintisor. Important e sa se hidrateze bine fetita.

http://photos.yahoo.com/ph/gdelia1313/my_photos

dede, Adi 4ani si Medeea 27.07.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Dede..desi suntem la al 5-lea..parca tot nu m-am obisnuit.Nu ,e f normal kka, numai ca face des..foarte des, in rest nu are altceva.Tocmai cand incepuse sa ia mai bine in greutate ..ma exaspereaza dintii astia
SA-I DAU NISTE MORCOV ?

AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Buna seara tuturor! Iar ati vb mult!

Am si eu o veste! Ne-a venit tarcul!!!!!!!! Suntem tare incantati, dam cu jucariile de pereti si ne agitam pe burta in el! A stat si in picioare un pic mai mult decat de obicei si apoi s-a lasat pe burta si alerga pe acolo!
Anis- multumim mult pt pont! Dar am si eu o intrebare. Ti ai luat si o saltea sau ce-i pui in el sa nu se lov la cap ca e cam taricel?

Citesc si eu cat pot din ce ati scris si raspund pe parcurs!

Simona mamica lui Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Simona ce culoare ai luat? Tot galben>Eu i-am pus o paturica mai groasa (pufoasa )atat, ca in rest nu e nevoie de saltea.


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

quote:
Originally posted by delia grozav
Mamini Sofia e tare draguta si ea ca de obicei, daca ar fi sa facem o rubrica cu cei mai frumosi ochi stim cu totii cine ar castiga.
dede, Adi 4ani si Medeea 27.07.2005



, toti copilasii sunt frumosi.

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Da ce Ingrid ,n-are ochii frumosi ..??
Toti copilasi sunt frumosi si mamici frumoase si cum mai umblam si cu cioara...sa te tii
La noi prin parc se opreste lumea sa se minuneze ce par mare are(la spate ii iese din caciula...e doar asa o chica) si ce ochii are....prinsei cioara acum


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitub spune:

bbdeiulieaugust, te rog trece-ne si noua datele noi:


Cristina la 7 luni: 8.440 g si 68.5 cm
Mamica muncitoare de pe 27 noiembrie - 4 luni ale Cristinei

Pupici si mii de scuze ca nu prea apuc sa mai scriu; sunt super-incarcata la servici,


Bogdana, mamica de Cristina -bebe mic si Miruna -scumpete mare

http://pg.photos.yahoo.com/ph/bogdana_mitu/album?.dir=/95e8&.src=ph&.tok=ph43VyDBS5HERIVP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Fetele..astept sa mearga mai bine siteul si va trec datele.Ca altfel innebunesc... se incarca f greu.Ok? Eu va salvez datele in calculator si cum merge mai bien...modific la lista!


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput