Cursuri de prenatale!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_s spune:

M-am simtit foarte bine dupa ce am inceput gimnastica prenatala si recomand tuturor viitoarrelor mamici! Dupa un studiu de piata m-am dus la clubul gasit pe gimnastica-gravide.ro si a fost super ok! paeste cateva saptamani incep si Lamaze! Se poate face si masaj pentru gravide, dar nu am incercat inca.

Madalina 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Madalina - intr-adevar se face si la Giulesti la spital. Eu am facut anul trecut inainte de nastere iar suma este modica: vreo 70 mii sedinta. Este acolo o kinetoterapueta extraordinara: Cerasela; nu ai nevoie de recomandari de la medici sau altceva...trebuie doar sa mergi si...gata. Anul asta vreau sa raman din nou insarcinata si deja am vorbit cu ea ca ma voi intoarce pentru cursuri...

Roxana si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Sunt f interesante informatiile oferite la cursurile de prenatal.Din pacate nu toata lumea poate ajunge la astfel de cursuri.Exercitiile Kegel trebuie facute de toate mamicile.Multumim pt toate detaliile.

danonique

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

O mica erata la ceea ce a scris Roxana. La Giulesti exista sala de gimnastica, dar pt a putea sa faci gimnastica trebuie sa ai recomandarea medicului ginecolog (verbala, daca e din Giulesti si scrisa daca e din exterior).
Cerasela e superr si va poate ajuta si cu sfaturi privind masajul bb-lusului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greta4you spune:

quote:
Originally posted by ral_cla

Buna, viitoare mamici. Sunt noua pe forum si este prima data cat sunt pe un forum. Sunt insarcinata de 30 sapt si 3 zile. Au inceput emotiile, si frica. Pupici.



...bine ai venit pe forum....cred ca nasti in ianuarie nu?...pai iti recomand sa intri pe "mamici de ianuarie-februarie " ai sa gasesti acolo viitoare mamici de varsta ta...te felicit pentru bebe,sarcina usoara si un bebe sanatos si frumos...

Cristina,31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky_mamica spune:

Nu stiu daca ati auzit de cursurile First Bebe pt mamicile care sunt la primul bebic. Pot sa va spun ca am mers sambata la primul modul de curs (sunt 5 cursuri) si am ramas placut impresionata!!!!!!! Puteti sa va inscrieti pe site-ul lor www.firstbebe.ro si in momentul cand incepe urmatoarea serie va cheama si vedeti daca va convin orele si zilele. Merita sa incercati pt ca sunt multe lucruri pe care o viitoare mamica le poate descoperi atat despre ea cat si despre viitorul ei copil. Am uitat sa va zic ca aceste cursuri sunt GRATIS!!!!!
Incercati ca merita!
Pupici

Miky 34+ cu Luca Gabriel
http://bd.lilypie.com/OPcdp3.png
patut: http://good-times.webshots.com/album/561571316pSWjcy
Au mai ramas maxim 6 saptamani!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

m-am inscris si eu la cursurile lor, sper sa ma contacteze si pe mine cat de curand.



Mari 32+ bebe

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_mitza spune:

eu am mers la Active Center si sincer mi-au folosit absolut toate cursurile (cum sa impingi, cum sa respiri, ce a trebuit sa fac cu bebe, cum sa-l spal, cum sa-mi pregatesc mameloanele pt alaptat etc.)inclusiv cele pentru tatici

daca vreti ceva numere de telefon, scrieti-mi!!
va pup si va imbratisez!!!!

Mergi la inceput