Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (58)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Acum am terminat si eu treaba

Ioanaeste o scumpica foc Miruna si are si niste ochii !!!



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Carmi vai saracutu Fabian ,noi ii dorim insantosire cit mai repede si un pupic

Valence frumusete de fetita ai

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Nadina - multumim de aprecieri. Si Serban e un baietel tare frumos

Alina

Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Dani - m-ai amuzat mult cu "tzitzi de la cutie" .Am observat ca buburuzele noastre sunt cam de-o seama. Daca creste bine poti s-o mai tii pe lapte exclusiv macar pana la 5 luni. Sunt curioasa ce-o sa-ti zica dr. cand o vei duce la vaccin. Mult succes!

Alina

Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

quote:
Originally posted by Anya20
Daca creste bine poti s-o mai tii pe lapte exclusiv macar pana la 5 luni. Sunt curioasa ce-o sa-ti zica dr. cand o vei duce la vaccin. Mult succes!



Alina, merci. Dr. a zis data trecuta ca sa tin copilu' cel putin pina la 4 luni. Si eu ma gindeam in fc de cit a luat in greutate luna asta sa iau decizia. Pare sa ia ca de obicei. Si pe aici am auzit pareri impartite. Unii zic ca sa il tii pina la 6 luni, altii 4... Eu am citit de treaba cu "studiatul bbeului" pe un site.
Sa vezi ce suparati sunt unii dr. pe aici ca citeste lumea informatii "neavizate" in internet , cel putin pediatra mea . Oricum, va zic marti noutatile ...

Daniela, mami de Ioana(24.10.1999) si Maria(17.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

nanadana, imi pare tare rau de treaba cu mama ta

Daniela, mami de Ioana(24.10.1999) si Maria(17.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

quote:
Originally posted by Anya20

Gina - nu am intentia sa supar pe nimeni cu parerile mele. Mai ales ca sunt bine documantate si avizate. Fara falsa modestie. Eu am invatat ani de zile pana am ajuns sa spun asta. Tu de unde stii ca dupa 4 luni bblusii au si alte nevoi? (E o intrebare sincera si nu o ironie)
In esenta, asa cum ai spus si tu, fiecare face cum crede...

Alina

Anya mea(19 oct. 2005)



Anya20 - Parerile in privinta alimentatiei/diversificarii, documentate/nedocumentate;avizate sau neavizate,sunt ale tale iar eu te respect.
Zici ca ai invatat ani de zile despre aceasta?!
Eu nu am de unde sa aflu amanunte insa O FI ! Te cred ca prea ii zici cu foc
De unde stiu ca bebelusii au si alte nevoi dupa 4 luni?
Stiu din unele dintre cele mai originale carti de profil pe care le-am citit si le detin.
Carti precum:Alimentatia copilului mic; Biblioteca medicala a familiei si multe altele.
Apoi,am creer,pot gandi logic si realiza rapid faptul ca: o data cu cresterea bebelusului, cresc si nevoile acestuia.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

Fetelor intrucit e deja 25 februarie si la noi si la voi, iar eu miine am program intensiv de cumparaturi (nu mai spun ca disput calculatorul cu fiica-mea ), voi ura acum

LA MULTI ANI!!!!! Mirunica, Victor (Idalie), Vlad Ioan si Elena-Noelia .
Petrecere faina!!! . Ii dulce pe bblini, le uram
sa fie sanatosi, cumintei, sa creasca mari si norocosi.

Va pupicesc si pe voi toate, noapte buna (vad oricum ca aveti program de plapumioara )

Daniela, mami de Ioana(24.10.1999) si Maria(17.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Am vazut ca s-a discutat despre suzete. Si eu i-am dat suzeta dupa prima saptamana, ca mi s-a zis ca e bine, acum e dependent de ea doar noaptea. Bineinteles ca o scapa si se trezeste.
Sotul auzise o poveste despre o mamica din Connecticut care a rezolvat problema si a inventat o suzeta. Gasiti info la http://www.wubbanub.com/ , eu am cumparat-o pe cea cu catelul rosu si din pacate lui Petrut nu-i place, o ia ca pe-o jucarie si in loc sa bage suzeta in gura, molfaie cate un picior
O puteti face si voi, coaseti o suzeta de-o jucarie si atat. Am dat 10$ crezand ca-i cine stie ce "rocket science", dar e simpla ca buna ziua.

Diana si Petrut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Buna noaptea fetelor,

Eu azi am abuzat de bunavointa copilului, l-am tinut prin magazine.
Dupa pranz am fost la mall cu o prietena, unde am invatat o lectie pretioasa: nu se cumpara inghetata la inceputul shopping-ului ca nu mai pot sa intru in magazine...dar te pui cu haplea? Spre 5pm am ajuns acasa, l-am hranit pe pufinic si cand a venit sotzul de la serviciu am mers in Cora de unde am achizitionat fier de calcat cu generator de aburi si ceva hainutze dragute pt bebe, nu ca avea nevoie, dar nu am putut sa ma abtin.
Victor a fost super-cuminte, doar la sfarsit la Cora a plans un pic apoi a adormit in masina. Cu plimbareala asta a mancat numai de patru ori azi si nu a protestat deloc.

Fetele care alaptati exclusiv, de cate ori mananca piticii vostri pe zi?
Victor mananca de 5 ori in general, dar daca ar trece la 4 mese/zi ar fi prea putin?

Ioana, mersi de raspunsuri,. Iar poza cu Miruna dupa ce a mancat

Anya20, ti-am admirat si eu pozele azi-dimineata, dar nu am apucat sa scriu si uite, acum mi-au luat-o toate fetele inainte. Mi-au placut mult cele de la nunta, dar si cele cu burtica, ai fost gravida (foto)model. Iar bebelina Anya e scumpa foc, sa-ti traiasca.

Ma duc si eu la nani, somn usor la mamici si pitici,

Anto siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput