Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (58)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Godzila - stiu cum e cu ideile astea invechite despre diversificare si cu presiunea "unora" si "altora". Imi place de tine ca te tii tare pe pozitie. E copilul tau si tu decizi ce e mai bine pt el.

Alina

Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Anya20 o sa incepem impreuna ca sa ne sfatuim caci atunci subiectul va fi demult scos de pe piata. Scuza-ma dar are greutatea ideala din pct meu de vedere. Culmea e ca a mea s-a nascut cu 3750 si a luat mai putin decat draguta ta si tot nu mi-am facut griji. Asa zic acum -ma dau viteaza- dar sa ma fi vazut cand avea o luna ...mama mama ce mai plangeam..ca nu am lapte destul...ca nu se satura....si nici nu-mi dadeam seama cat papa si mai aveam si presiunea mamei mele. Noroc cu pediatru cu sora-mea si toate articolele care le-am citit despre lactatie si cursul pe care l-a facut Paul (sotul) despre cum se cresc viteii (nu rade...chiar asa a fost) toate astea m-au determinat sa continuu cu alaptatul. Bine am facut caci mult mai simplu este asa.

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Vero - nu te speria cu ciclul. Nu e un motiv sa-l intarci pe bb. Oricum, nici un lapte praf nu poate fi mai bun ca sanul. Asa ca daca ai - da-i in continuare. Si nu te grabi cu diversificarea. Daca-i inlocuiesti o masa de lapte cu suc sau piure o sa creasca mai putin. Fructele si legumele contin minerale si nu au nici pe departe valoarea nutritiva a unai mese de lapte. Mai ales ca Stefan nu are nici 4 luni si nu are nevoie de altceva inafara de lapte.

Alina

Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Fetelor va felicit ca sunteti tari pe pozitii. Si eu sunt de parere ca fiecare face cum crede ca e mai bine pt bblul ei. Si eu poate as fi asteptat mai mult, dar cum bb s-a intarcat singur pe la 2 luni jumate... Asta e, am acceptat greu, dat tot nu ma las.

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Codrutam multam!
Eu azi am fost la cursuri de deontologie profesionala. O porcarie. Ne citea profesorul din carte si toti luau notite, desi am primit si cartea. La pauza am plecat bineinteles si am fugit repede acasa. Mi-am amintit de studentie, cand fugeam repede in baruri. S-au dus vremurile alea! Am ajuns acasa, iar fiimea a fost super incantata cand m-a vazut. Acum inteleg de ce se lumineaza cand il vede pe tacsu. Maine si poimaine se tin cursuri toata ziua, dar ma duc doar seara, la o alta materie, sa vad cum va fi si acolo. Daca e tot asa, plec.

Nicole&Ioana Alexandra

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

anya,

in continuare am sa-l alptez.
dr. mi-a zis sa-i dau cate 1 k-ita de suc intre mese.maine suntem la 5 l-ite. nu stiu ce sanse am.cum sa fac?
m-am mai potolit cand am vazut ca altii au luat mai putine grame intr-o luna.
bebele a adormit ...sa vedem cand se scoala, oare papa?

Noapte buna!



Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Veronicanu i-o fi ars copilului sa manance azi. Daca e vesel nu te impacienta. Si daca papa tzitzi si eu zic sa nu te grabesti cu diversificarea pana la 6 luni ca e maaare bataie de cap Eu l-am hranit mixt pe Serban pan' la 4 luni si exclusiv artificial in luna a 5 a. Pediatra nu m-a sfatuit sa ma grabesc cu diversificarea, desi i-am dat o luna numai praf. Tin pumnii ca maine sa pape bine Stefan si tu sa nu mai plangi

Nadina, mama de Serban (20 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Si ca sa completez ce spune Anya, Serban a luat in luna a6a 800 g fata de minim 1 kg in lunile anterioare. In aceasta luna i-am diversificat a2a masa din zi. Spatamana asta, de cand am inceput sa o diversific si masa a2a, mi-a luat doar 40 g in 4 zileDupa cum vezi noi am luat din ce in ce mai putin cu diversificarea...

Nadina, mama de Serban (20 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Vero - ai un pm

Alina

Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Anya, ti-am admirat si eu pozele atat cele de la nunta cat si cele cu printzesa care este o dulce.

Nadina, mama de Serban (20 aug 2005)

Mergi la inceput