Montignac: ce am mancat azi! (73)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

quote:
Originally posted by Anda Panda

draga daniela, bine ai venit.
daca nu ai cartile monti, imi poti da PM cu adresa ta de mail si ti le trimit repejor, pen ca am senzatia ca dieta monti - varianta pe scurt nu te-a lamurit din plin.
asa ca:
1. da, ai voie. mincate doar ele, singure, fara alta combinatie. mai usor cu strugurii, stafidele, bananele (sint recomandate doar cele verzi si banuiesc ca si alea cu masura) ... si mai sint dar nu imi vin in cap acum si mi-e frica sa copiez
2. chiar monti zicea in carte ca raspunsul la intrebarea asta ar fi "citva timp. adica..cit va fi nevoie". fiecare organism reactioneaza diferit, asa ca...
3. vinetele sint ok, cartofii....nu cred, insa la o masa neinsotiti de carne si foarte rar, evident ca sint ok. nu iti pune nimeni catuse. insa... cred ca daca incepi dieta asta, o sa fie greu la inceput. apoi...chiar o sa uiti de ei.

eu nu am citit varianta pe scurt, asa ca nu stiu cit de completa e, motiv pentru care recomand cartea.

nu stiu cit de hotarita esti sa incepi aceasta dieta, insa pot sa iti spun ca dieta monti este in 1ul rind o dieta sanatoasa pentru organism, sarind peste faptul ca mai si slabesti. ca mi-e dor de pizza sau de cola.... cred ca tuturor de pe aici le e dor, insa sanatatea si felul in care se vor simti cind isi vor atinge greutatea tinta...SINT CELE MAI IMPORTANTE.
+ ca nu stiu.. abtinindu-te tu pe tine, sa maninci anumite alimente ... denota o auto-disciplina, care duce la stapinire de sine mai buna, la o liniste interioara, etc.
gata cu filozofatul, ca se face tirziu.

Asa ca va doresc tuturor (si mieeee)sa va atingeti telul pina in primavara !!!!



Multumesc de raspunsuri.
Cartea o am in format electronic dar marturisesc ca inca n-am citit-o..astept sa-mi iau imprimanta ca ma deranjeaza s-o citesc pe ecran. Sau s-o cumpar de la vreo librarie..dar inca nu
m-am intalnit cu ea.

Daniella, mama lu'Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Buna,fetele!Va urmaresc din umbra.Cochetez cu mai multe diete si as vrea si eu cartea Monti daca se poate!Momentan inclin spre Monti,dar as mai vrea si cartea sa mai studiez!Multumesc!


de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

da-mi PM cu adresa de mail si iti trimit cartile, ca sa iti dam de lucru

meniu ieri:
D: cereale.. goale, fara lapte, cafea semidecof
p: gratar vaca, salata greceasca
s:...nimic + cafea (pe care o consider miniabatere)

si gata. nu am gatit inca. revin m incolo cu meniul de azi

spor !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enderbaby spune:

Ce liniste pe-aci....se pare ca lumea nu tine regim in duminica ! Eu una n-am tinut nici sambata ca am fost pe la cununii si la nunta si o trebuit sa iau o prajiturica .

Revin azi cu meniul....

Lizuca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/enderbaby/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

RAPORT: 68.5 kg
am tinut fara abateri, singura "prostioara" a fost niste mincare chinezeasca, fara orez, doar carne cu legume, dar nu garantez ca sosul era Monty.oricum, in 6 sapt o prostioara nu e mult.din pacate nu e mult nici cit am slabit, adica 3.4 kg, dar sunt multumita si cu atit.
md:lapte delactozat, fara grasime cu cereale integrale(ovaz)
p:peste la teflon cu broccolli gratin
s:omleta cu cascaval

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Saluti fetele,

Iar intru cu intarziere dar macar mai intru. Am prea multe probleme pe cap si imi este frica ca am sa clachez.Orice om are limite dar la mine cred ca sau depasit si numai faptul ca am un caracter puternic ma face sa tre peste multe.
Cu dieta nici eu nu stiu cum am tinut-o mai cu poticneli dar nu am mai pus ,dar nici nu am mai dat jos nimic aproape de o luna.Tot 71 kg si cantare se pare ca s-a intepenit de tot.
Ieri a fost si ziua lui fie-mea si am mai atacat si eu ceva dulce si un suc.........
Meniul de azi;
MD-o portocala
Gustare- o cafea
Pranz- o pulpa de pui cu o felie de cascaval
Gustare- mere
Cina-paste cu sos si ciuperci
Sper sa nu mai atentez la tortul din frigider cand ajung acasa.

Va pupic ,Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enderbaby spune:

Meniu:
Md: ochiuri cu lapte batut
P: niste alune
Fructe: gutuie
C: niste carnitza de purcel cu mai vad eu ce

Lizuca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/enderbaby/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Ralu, raportez si eu: 57,8kg!!! In doua luni am slabit 7 kg, ceea ce este bine zic eu.

Emaimee, dupa ce vei intelege care este regula iti va fi usor sa mananci doar Monti. Spor la slabit!!!

Mamini, ai slabit ceva, bravo!!

D: paine neagra cu branza degresata si gem fara zahar

P: ciuperci umplute la cuptor

C: un iaurt degresat

va pupam,


Irina si Ioana Alexandra (13 aug 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorica avram spune:

nu raportez nimic.va spun doar ce am mancat azi
d.cafea cu lapte degresat si o felie de paine graham
p.o salata de pui cu ciuperci, sunculita si andive
c.un copanel de pui cu salata verde si ou fiert cu ulei de masline si lamaie
seara tarziu;un mar si 1\2portocala
apa,apa,apa,ceai

viorica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jersey3681 spune:

Nici eu nu am ce raporta pentru ca rushii sunt in vizita asa ca o las pe saptamana viitoare...

Mergi la inceput