Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (57)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Ioana, scapa cat mai repede de ea. Cam asa era si cealalta bona a mea, imi facea observatie mereu si nu facea nika cum trebuie. Eu am intarziat sa o schimb, am tot zis sa ne mai cunoastem de in ultimele 2 saptamani nu o mai suportam in casa. Asa mi-am pierdut si laptele ( Daca va ganditi ca tre' sa fiu batuta in cap sa-mi fac atatia nervi pentru una pe care o mai si platesc, aveti dreptate, dar asa am fost eu dupa nastere pana acum vreo luna

Nadina, mama de Serban (20 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Carmi sanatate lui Fabiano! Siropul de tuse nu are zahar? Ca si mie mi-a dat, dar toate aveau zahar, asa ca nu i-am dat. In schimb i-am dat antibiotic . Acum e ok, dar a tinut raceala fix 1 saptamana. Mai mult de jumatate din tratament consta in scoaterea mucilor. Eu ii scoteam si noaptea de cateva ori, cu aspiratorul ca pompita nu facea fata.
Ioana imi pare rau ca treci prin asta cu bona.
Irina f. frumos Vladut cum zambeste.
Pe mine m-a lovit astenia. Nu mi-e foame deloc si mor de somn. Ce e drept, ma culc pe la 2 in fiecare seara si ma scol la 8. Si nu ma pot concentra la invatat. Maine seara incep si cursurile. Of, of . Sper sa-mi revin in scurt timp si sa pot invata, ca altfel am dat banii degeaba. Chiar, m-au sunat de la Ceccar ca s-a scumpit examenul cu 1 mil, dupa ce achitasem tot acum 2 saptamani si ca daca nua chit azi, nu pot sa intru in examen. Asa ca asta e tara.

Nicole&Ioana Alexandra

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Buna, fete si bebici!
Ioana cred ca bona vrea sa-i dai un avans din salariu acuma, mai devreme, ca sa-si faca parastasul. Sau vrea sa ii dai mai multi bani decat v-ati inteles, de-asta bate atatea apropouri. Cu bratara la amanet etc.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/karmenutza2004/album?.dir=/6b3f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Apropo de vaccinul antirujeolic. Voi il faceti?
Anya voiam sa te intreb, am inteles ca daca facem la 7 luni antirujeolicul, oricum il repetam la 1 an si o luna cand facem si oreion si rubeola. E adevarat? Ca daca e asa nu cred ca-l mai fac. Sau e obligatoriu?

Nicole&Ioana Alexandra

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Irina felicitari pentru dintisor...maine poimane ii mijeste mustata. Super ca nu are febra. Vizionasi filmuletul. E super!

Ioana ai grija cu bona obraznica. Merci negresit va invit.

Anto felicitari tineti-o tot asa.

Gabirama asta e. Sti tu vb aia parintii nu-i alegem.

Carmi sanatate zambaretului.

Simona ce groaznica faza cu portocalele. Inca un motiv in plus sa incep diversificarea mai tarziu.

Am trimis si eu pe adreasa comuna un filmulet cu vorbareata mea. Nu prea am noutati in legatura cu Iulia. Papa tot tzatzi dar intr-o postura diferita. Face ce face si isi intoarce capul de ajunge sa si-l sprijine pe tzatza. Basca ca mai avem si o oglinda lateral si tare ii place sa se priveasca cum suge. Ce n-as da sa se ia la intrecere cu bb-ul din oglinda si sa pape mai cu spor.

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Godzila, nu am gasit filmuletu...

Simonique si bb Mario (22 august 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonique22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Va trimit si eu atunci un filmulet cum mananca Petra. Sper sa mai fie loc in mail. Ioana, oare sa nu stergem alea trimise (send) din mail?

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)



www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Salutare fetelor,

tare harnicute sunteti la scris.. Noi fiind cu doua ore in urma voastra diferenta de fus orar, cand eu ma trezesc dimineata am de citit capitole intregi, iar seara cand am eu timp dupa ce adoarme Andrei, nu prea mai 'bantuie' nimeni pe forum.

Am mai adaugat si eu cateva poze facute in ultima saptamana.
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lilim14/album?.dir=/e280


La noi a fost fff frig afara, ma rog, frig pentru aici, a scazut temperatura la 0 grade in fiecare noapte in ultima saptamana, dar macar a fost soare peste zi, asa ca nu am de ce sa ma plang.

RalucaCostiurin, multam de informatiile legate de taxele vamale. Reusisem sa aflu si eu (tot de pe net) de la cineva care lucreaza la Camera de Comert si Industrie din Constanta. Intr-adevar, taxele vamale pentru importul de imbracaminte sunt 0, ca si comisionul vamal, singurul lucru care se plateste este TVA 19% calculat la valoarea in vama a marfii care inseamna valoarea din factura + transport.

Ma gandeam si eu de... la afaceri ca m-am ingrozit cand am vazut preturi la imbracaminte in RO, mai ales pt bebei. Iar ce am mai primit cadou pt Andrei, la 2-3 spalari la masina (1000rpm) se destrama. Aici un body cu maneca scurta cu imprimeu (in set de 7 bucati) costa 1 euro bucata (7 euro setul) iar cele simple albe sunt chiar mai ieftine, undeva pe la 0.75 euro bucata. Body-uri cu maneca lunga nu se gasesc aici. Costumase cu pantaloni si bluzita sunt de la 6 euro in sus, iar la perioada de reduceri ajungi sa cumperi costumase de la 20 euro cu numai 4-5 euro, si costumase din 3 piese cu puloveras, pantalonas si bluzita cu maneca lunga sau tricou, depinde de anotimp.

Simona din Suceava, felicitari pentru apartament. Sa-l stapaniti sanatosi si sa fiti fericiti in el. Irlandezii au o vorba: New House, New Baby.... Asa ca....

Codruta_grg, de ce nu congelezi supica in borcanase in care sa pui cantitatea care este consumata la o masa? Aici asa se recomanda, cu orice mancarica, piure, supica, etc.

Fetelor, ziceati voi ceva mai demult de cupele de la Avent, cele pe care scrie pe ambalaj ca pot refolosite maxim de 4 ori, am vorbit cu vecina mea care le foloseste de luni bune, a uitat complet ca era vorba numai de 4 ori, si nu are nici un fel de problema cu ele. Asa ca daca vreti sa cumparati... tin mai mult de 4 utilizari. Mie mi se par bune pt pus mancarica la bebe in ele. Chiar am cumparat si noi un set de 10 bucati (capacele au fost separat, in alt pachet, si ne-am mirat ca am dat 5 euro pe cupe si 8 euro pe capace, dar de, capacele sunt refolosibile la infinit si probabil de aici diferenta de pret).

In rest, daca vreti ceva anume de pe aici, spuneti si se rezolva, mi se pare ca prin posta costa undeva la 4 euro 500 g de pachet.

Va pup si fug ca s-a trezit crocodilul,.


Meme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Gata, l-am gasit.. Super, ce am mai raaaaas....Sa vezi, era liniste in camera si ma uitam la filmulet, si Mario era langa mine in pat pe burta si cum ascultam eu asa, a inceput si Mario sa "vorbeasca", adica parca raspundea la "vorbele" Iuliei. Si iar tacea, o asculta, radea, raspundea...


Simonique si bb Mario (22 august 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonique22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Anya asa e. Sunt perfect de acord cu tine.

Ioana eu zic s-o lasi pe bona asta... Poate gasesti alta. Cu vecina ta ai mai vb? Eu i-am zis bonei clar: TV-ul sta inchis cat timp sta bb treaz. Cat am fost eu plecata si am venit brusc nu l-a aprins (era rece TV-ul ). Sper sa nu o faca dupa ce plec eu la servici (dar cum Vladut e oricum nu o va lasa ).

Simonique asa se pare. Ca eu i-am aratat filmultetul tau si vad ca a prins repede .

Nicole . Noua ne-a recomndat pt tuse PROSPAN (nu contine nici zahar, nici alcool). Daca vrei iti dau PM cu prospectul.

Vera . Inca nu a ajuns filmulteul tau. O sa-l vizionez cand se trezeste bb sa-l vada si el .
Rectific... Am salvat filmuletul (era in bulk), dat tot il astept pe bb sa ne uitam impreuna (boxele canta de zor la el in camera). Am mutat mesajul tau in "inbox" sa fie mai usor de gasit.
Simonique vezi ca Iulia e "promisa" .

Meme super pozele cu bb scumpic tare, tare .
Ma tot uit la diverse poze si ma minunez ce de copii frumosi .

Ioana am uitat sa-ti zic... Intr-o zi ma uitam la pozele Mirunei si bona cu Vladut in brate "Uite Vladutule la ce papusi frumoase se uita mami" . Chiar a crezut ca e papusa .

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput