Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Fetele care dati supica: Faceti pentru 2 zile? Mie mi-a zis doctora ca pot pastra la frigi supica pana maine, dar nuami iarna, vara trebuie facuta in fiecare zi. Le tineti in ceva recipiente speciale la frigi?

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)



www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Buna la fete !
Fabiano e si mai racit, tuseste rau si fornaie ca un cal, mi-e o mila de el...se sufoca de atata tusit. Ii dau sirop de tuse da se pare ca nu-l ajuta la nimic (cum tocmai citeam intr-o carte de pe aici), o sa sun azi la dr. sa vedem ce-mi spune. Bine macar ca n-are febra.
Ce remedii imi recomandati, cele care ati trecut prin asa ceva cu bebeii?
Pupici la fete si bebici,


Carmi

Foto bebe Fabiano cel zambaretz (20.10.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Carmi, sanatate la fabiano!!!! Incearca ceva homeopat.

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)



www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Simonique mersi .
gabiarama cred ca uneori iti vine s-o iei la fuga. Mie imi venea cu unul (acum nu mai imi vine ca ma ajuta bona), cu 2 cred ca o luam la picior . Sanatate multa tuturor.
gabitz si mie mi-a zis de vaccinul ala, dar m-am decis sa nu-l fac. O sa fac vaccinul vechi mai tarziu cum se facea inainte.
Anto 2*.
Codruta bona face zilnic si la fel voi face si eu in WE (ca altfel ma puturosesc).
carmi sanatate multa zambaretului mic.

Am reusit sa-l filmez si eu pe Vladut cum se balangane in 4 labe . Am trimis filmuletul pe adresa comuna.

Si nu imi mai e teama ca nu ma va recunoaste bb. Uite ce bucuros a fost azi cand am venit acasa.

Acum va las ca m-am laudat destul .

la toata lumea.


Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Irina - frumusel tare vladut cand zambeste. Asa faca si Anya cand ma vede si simt ca viata nu poate fi mai frumoasa de atat.

Diana - cred ca Mihnea nu vrea sa-mi lase fata sa sufere singura. Tot sunt ei aproape de-o seama, cred ca se inteleg telepatic. Ce sa te faci si cu "febrele" astea?!

Alina

Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Rectific: Vladut nu "zambea", ci radea cu gurita pana la urechi , ceea ce exprima desigur o mare bucurie la vederea lu' mami

Alina

Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Ma doare capul de mor. Trebuie sa ma mai pling de bona ca sa-mi mai treaca. Deci azi nu s-a lasat pina nu i-am zis cit costa masina noastra. O sa ma certe sotzul ca i-am spus, dar m-a intrebat de mai multe ori, era penibila situatia. Apoi, a venit la mine sa-i inchid bratara de aur, spunindu-mi: "e simbata mortilor acum, vroiam sa o duc la amanet sa fac si eu o coliva, ceva, dar m-am razgindit, fac altadata ...". Si colac peste pupaza, aveam un body de la Disney cu animalele alea cauciucate, a dat cu fierul peste ele, nu a vazut (ca se uita si la telenovela intre timp) si a intins cauciuc pe tot body-ul, arata ca dreaq acum. O sa-i zic si sotului, ca nu se mai poate. Of-of, mai-mai.

Anto, noi am inceput diversificarea acum 3 saptamini. La inceput i-am scos fetii a 2-a alaptare, a durat citeva zile, apoi a 3-a alaptare, a durat mai mult, iar acum o alaptez doar dimineata si seara. In total a durat 2 saptamini jumate, si n-am avut nici o problema. E drept ca am mai redus si mincarea in ultimele 2 saptamini.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Va multumesc fetelor ca mi-ati zis ca si alte bone se poarta la fel de bine.
Tonnia, ideea ta cu pachetul bonei e super.

Cred ca fata va ateriza la Botosani daca nu plecam din tara.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Suuper filmuletu Irina!!! Se pare ca au aceeasi tactica toti...sunt asa draguuuuuti. Si ce bucuros e el ca vine mami...

Simonique si bb Mario (22 august 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonique22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Ioana, nasol ca tre sa o iei de la capat cu bona...
Gabitz, mie nu mi-a zis dr de vaccinul antirujeolic...hmmm...sambata cand facem vaccinul o sa o intreb
Carmi, multa sanatate lui bb Fabiano. Noi am fost raciti dar fara tuse, iar cand am avut nasul infundat am folosit Sterimar si ser fiziologic

Simonique si bb Mario (22 august 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonique22/my_photos

Mergi la inceput