Bebelusi de iulie-august 2005 (70)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:


Simonaci, primesc berea !!! Si pentru binele tau chiar este indicat sa dai o bere decat sa ai nopti albe, febra, maraieli etc. Asa ca, asteptam......ca lucrez aproape de Baneasa ..(parca acolo ziceai ca stai

Sunt de acord sa nu iei anticonceptionale asa dupa ureche, dar ce ma fac eu acuma... Merg in foecare luna la doctora sa imi scrie reteta ? Sau incep sa cotizez din nou sa am imi dea pe mai multe luni ?

Stupid !

Valcampan, chiar daca mama ta face figuri, crede-ma nu se compara cu o femeie straina (eu stiu ca amandoua au crescut cu bona, nu m-a ajutat nici mama nici soacra). Cauta o cale de mijloc. Eventual sa aduci pe cineva jumatate de zi ( te costa si mai ieftin) impreuna cu mama. Asa nu ar trebui sa se mai planga. Si crede-ma, stiu cum e dupa 12 ore sa vii acasa si sa te ia toti de "proaspata". Asa incat te inteleg PERFECT !!!!. Sa stii ca e f scump sa platesti pentru o zi intreaga !!


Acusor eu folosesc pentru nas (in afara de ser fiziologic) niste picaturi numite MAR. Sunt cu apa de mare si se recomanda special pentru bebelusi. Poti intreba la farmacie. Mie mi le-a recomandat doctora, ca suntem campioni la muci !

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brichisalisa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:


LA MULTI ANI , NIKO VLAD !(Peka)
LA MULTI ANI , VICTORIA HRISTINA ! (Hristina)
LA MULTI ANI , ALEXANDRU MARIAN !(BB 23)

Sa cresteti mari,sa fiti sanatosi si sa aveti viata plina de fericire!



Monica-Elena,sa va traiasca "mergaretzul"!
Mai,mai ce repede se avinta la plimbare.
E clar,o sa ai dupa cine alerga pe strada!
Si dupa cite vad,e la fel de cuminte ca si Rarespentru ca si el e pus pe distrus tot ce prinde..si e mare mincator de hirtie si cartoane

Tremurul barbiei sau chiar al capusorului din cite stiu este normal la bebelusi deoarece sistemul nervos inca nu este maturizat!


Delia,nu merita sa te enervezi pentru ea.probabil se baga si ea in seama !
Bine ca nu ai probleme cu educatoarele.
Ce le cumparati de 8 Martie?Intru la subiectul cu copilasi de 2001 sa ne sfatuim!


Acusor poti incepe doar cu ser fiziologic si daca nu rezolvi,mai bine intrebi medicul.Se folosesc picaturi Sterimar,Vibrocil sau Humex,dar cred ca tot sfatul medicului e cel mai bun.


Joker ,nu cumpara NESTLE!
Sint ingrozitor de dulci,iar in ultima vreme de proasta calitate!


Valcampan,multa sanatate lui DAVID !


Simona , atentie la sertare,cabluri si chei!Astea sint jucariile lor preferate si periculoase in acelasi timp.Rares din premergator se duce la cheile de la dulapuri(daca uit sa le scot)si da cu pumnisorul pina intoarce cheia invers..nu conteaza ca il doare .


Cristina,Rares 8 luni si Mihnea 4 ani si 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna dimineata!

Azi sunt mai fresh, ca a dormit soacra'mea la mine cu Bianca si m-am trezit numai pt Rares. SA incep cu urarile:

La multi ani Niko Vlad (peca) si Alexandru-Mmarian (BB23)
Sa cresteti mari si sa aduceti parintilor numai bucurii!

Un special La multi ani Victoriei Hristina cu si de la noi!



Laura de Rares si Bianca 13.06.2005

Fotografiile noastre

Atat suntem de mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

"neata
Nu ne-au trecut inca bubitele, dar s-au retras f tare,cred ca in ritmul asta ,in vreo 2 zile DISPAR...sa dea Dumnezeu.

Aaa..i-am luat ieri tarc , unul f mare, incap 10 copilasi in el.Si aseara cum l-a vazut s-a pus pe plans,dar rau de tot.Mai ca ma gandeam ca am aruncat banii degeaba.Am repetat figura si azi a stat fara probleme in el..inca e in el...uff am scapat.

Aaa, aseara Ingrid s-a culat la 7 si ceva seara...si de atunci pana dimineata, s-a trezit numai pt papa.Nu ami stiu nr trezirilor .I-am pus si un novocalmin...ca urla si gemea f tare..semn de dinti...off


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:



Ana este ceva mai bine. I-a dat doctora Cefaclor ( de fapt este penicilina), Ambroxol si Nurofen.

E lupta mare cu medicamentele. Dimineata la 6.00 , cand s-a trezit si i-am dat si antibioticul, am pus 2 lingurite... direct pe perna !!! SI e lipicios rau de tot. Am scos fata de perna imediat insa parca a intrat si in captuseala pernei !!!


Pana la urma , cu strigate si pacaleli i l-am dat

Bineanteles ca nu am gasit gratuit LA NICI O FARMACIE (din 6 colindate). NU AU PLAFON !!!! Pe cuvand m-am saturat de asta. Dupa ce ca reteta e valabila 24 de jore, o farmacista desteapta imi spune sa nu insist si sa revin dupa 1 martie !!!!




Le-am cumparat !

Sincer, ar trebui si astia de la guvern sa se gandeasca un pic. Poate sunt parinti care nu au cum sa cumpere medicamentele.

In sfarsit. Sper sa ne facem repede curand.

Oricum azi noapte s-a trezit doar o data la 1.00 si apoi dimineata la 6.00. Ceea ce e SUPER !!!!

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brichisalisa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:


MAMICI, TRIMITETI-MI SI MIE O MAMA SAU O SOACRA...... SA DORM SI EU O NOAPTE INTREAGA..............



CA SUNT TOT TIMPUL ZOMBI LA SERVICIU !!!!

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brichisalisa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:



Anis, de unde ai luat tarcul ?

Ce fel de tarc este atat de mare ?

Ca vrem si noi sa luam tarc la sfarsitul saptamanii.

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brichisalisa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Irda am vazut pozele cu Daria. Ce fata frumoasa si plimbareata ai! E foarte activa si s-a dezvoltat foarte frumos!

Dede asa imi venea si mie sa plang si sa dau cu castronul de pereti cand o vedeam pe fii'mea cum strange gura si tipa cand am apropiam cu linguritza. Si ea tot asa aproape 6 ore nu a mancat nimic. Are vreo 4 zile de cand mananca f. putin. Inclusiv un biberon (adica aprox. 120 ml, sa nu credeti ca foarte mult) cu lapte care il manca pe la 3-4 noaptea nu l-a mai vrut. Calm si rabdare ... Felicitari baietelului tau cantaretz .

Vali sanatate multa lui David si putere tie! E greu sa nu ai pe cineva care sa te ajute, mai ales daca si muncesti atata!

Laura de Rares si Bianca 13.06.2005

Fotografiile noastre

Atat suntem de mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Brianamica, e f misto si mare tarcul, e de la neonato, se cheama colosseo.E imens si f frumos.L-am comandat de pe c h i c h b e be , acolo au de culoare alba, eu am luat ceva pe crem cu ursuleti,elefantei.
O sa pun poze mai incolo.


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Simona, esti fantastica, cum raspunzi tu la toata lumea...esti de admirat...pupici multi de la noi doua


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput