Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (21)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisi-si-boscu spune:

Ei, iacata ce "curent" am redeschis: propun sa facem o sezatoare, unele sa face paine si celelate sa manance ...

Dienutza, nici vorba sa (nu) ai dreptate...
Cat despre factura de "avocateala", in lumea paduchilor mari si negri ( pardon, parca se numeau rechini juridici ) lucrurile se petrec cam asa: iti place mutra, geanta si masina avocatului, il accepti, pledoaria nu conteaza, rezultatul nici atat, platesti !
Dar intre noi, fiind vorba de un contract "pro bono", eminamente gratuit, zi merci macar ca am incercat...

De primit o sa primesti factura de la mine in calitate de psiholog, doar ca o sa-ti dau un discount serios: se pare ca nu te-am inteles corect !!!

Pisi mamica lui Boscu' mic de 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

fetelor apropo de "polemica YM contra gmail": se pot instala si rula ambele simultan. Hi, hi, Doru va avea viata grea cu mine

Mamica Ilincai Teodora(15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-si-boscu spune:

Da, mai Felicia, indiscutabil... eu am vreo 3 mssg instalati pe bietul calculator de acasa, mai am si skype pentru telefon, dar alta e ideea: cum ar fi sa va zic eu la toate "hai sa va mutati toate la subiectul ian-feb ca am eu o prietena care posteaza acolo?"
Trebuie incetata polemica asta, pentru ca Alexandrina a facut o gluma, iar cine s-a suparat nitel a facut-o pentru ca nu a inteles ca e vorba DOAR de o GLUMA !!!

Pisi mamica lui Boscu' mic de 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Mai, polemica-nepolemica, nu e treaba mea, fiecare isi sustine si apara parerile, ca e major.
Eu alta problema am: pe mess se poate vorbi cu cineva care are cont pe gmail? Dar invers?

Mamica Ilincai Teodora(15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Buna mamici,
Mandi si Ina sa va traiasca bebeii!

Meems, uite ca nu esti singura care se trezeste noaptea. Ma alatur si eu, pe la 2-3 papam, si pana mai deunazi mai aveam o masa la 5 ca si Tania, insa de vreo cateva zile rezistam pana la 6-7, dupa care incepe foiala si scremutul ca sa o facem pe mami sa inteleaga ca nu mai vrem in pat! Si desi suntem maricele, tot la 4 ore maxi papam, fie zi fie noapte, deci avem cam 6 mese! Si in plus habar nu am cat mananca exact, cert e ca atunci cand se satura lasa mamelonul, se uita in ochii mei si incepe sa zambeasca. Ei din momentul ala nu ii mai deschizi gura sub nici o forma

Deci asa fetelor, voi conversati de zor pe gmail sau messenger! Nu stiam de ce e asa de slaba miscarea pe forum cateodata! Eu prefer skype-ul versiunea video, ca pot sa vorbesc liber in birou, nu am nevoie de casti sau microfon - totul e integrat in web cam - si am impresia ca interlocutorul este langa mine. Dar recunosc ca nu prea am timp, insa e ok ca bunicii ne pot vedea si auzi la orice ora!


Alina si Amalia 17.11.2005

Poze noi feb 2006


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

repejor si eu sa salut lumea...

Gandacel, nu cumva caruciorul tau este K612? Ca asa este al meu, bine alta culoare, nu cea de acolo si sunr super multumita de el...ar mai fi cate ceva de zis ca este destul de greut..dar m-am obisnuit adica numai copil 6 kg, carutu nu stiu cat are.
Si intradevar cand il intorci cu fata la tine pe bb este mai greu manevvrabil. dar atunci nu stiam ...sa fma fi orientat la ceva cu roti duble si pe fata si pe spate. In schimb are suspensii pe toate cele 4 roti..si este super misto asa.

LAVI....inca nu scartaie caruciorul. Ca asa si eu eram crizata cand auzeam pe strada cate unul scartaind si parca numai babycare erau...
Si o intrebare pt tine...de care robot de bucatarie ti-ai luat? Si stoarce fructele bine? Adica pe min ema intereseaza sa STOARCA cum trebuie. Ca mi-a zis cineva ca-i zice STORCATOR, dar nu prea stoarce...!!!! Si ca mai ales suc de morcovi nu voi scoate eu...in veci. Ea are un noname cred...

Eu am carat caruciorul cam de la 1 luna si un pic pe scari...dar de fapt nu am decat vreo 5-6 trepte de urcat si coborat...burta nu mi-a creat probleme, in schimb m-am rupt de spate ca nu l-am ridicat cu genunchii flexati, cum trebuie ci din spate..

Ma duc sa hranesc creatura...pupici



joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mersi mult Tania.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66566&whichpage=9" target="_blank"> Cum a venit pe lume minunea noastra, Marco!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nichita spune:


Buna mamicilor! Eu sunt noua printre voi si as vrea sa scriu si eu la aceasta rubrica deoarece si eu sunt mamica de noiembrie(17noiembrie).Am o fetita cumintica foc,de trei luni si o saptamana. Dupa ce am trecut de colici am dormit foarte bine seara, ne culcam pe la 9-10 sau poate chiar 11 si ne mai trezim la 7 cand papam si atunci tot adormita, ne culcam la loc si ne trezim la 9. Deci are mama o fetita tare cumintica! Va impartasesc si voua bucuria mea de azi, fetita mea azi a ras cu zgomot. Nu stiu daca copii vostri au facut asta pana acum dar eu azi am descoperit gadilind-o si m-a impresionat foarte mult ca mi-a venit sa plang de bucurie deoarece eu sunt mai sensibila. As vrea sa-mi spuneti si voi mamicilor care aveti copii de-o seama cu a mea daca si-au descoperit manutele si si le studieaza, ca a mea se uita la ele dar foarte putin. Inca nu si le-a dus pe linia mediana cum o va face in curand. ai vostrii si le-au descoperit??????? In rest noi crestem mari si frumoase ca de altfel ca toti copii. TOTI COPII SUNT FRUMOSI,SUNT NISTE INGERI!!!! Ce altceva mai nou mai fac copii vostri???? PUPICI PENTRU MAMICI SI MAI ALES PENTRU COPILASI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nichita spune:



Apropo de storsul fructelor si de robot, pediatra mi-a zis ca pot sa-i dau deja suc de morcov si de mar si chiar supa strecurata. M-i se pare cam devreme! Am incercat sa-i dau si suc si supa cu lingurita pentru inceput. Asta pentru ca am o pediatra f. f. foarte buna. Voi ati incercat cu ceva pana acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

buah, nu mai aveau masini de paine. se pare ca raman in tabara alora care mananca, nu fac ...
sor-mea, zau ca n-am inteles nimic din chestia cu rechinii, paduchiosi sau nu, parca sa le platim masinile si gentile, ca oricum pledoariile sunt de 2 lei (vechi) ?!?! hai ca o las balta, o fi ceva in jargonul vostru profesional. n-am retinut decat ca e gratis ...dar clarificam sambata, ca vin sa-mi fac si eu niste paine integrala la voi, ca la cuptor mi-a iesit turta.
lavi - parca ai zis la un moment dat ca ai facut integrala; merge numai din faina integrala sau trebuie pus si d-asta alba ?
nichita - bine ai venit, sa iti traiasca fetita; uite si lucuta si-a descoperit de vreo 2 saptamani manutele, intai pe dreapta si p-orma a vazut ca mai are inca una; acum se joaca cu ele, le studiaza, si ultima data le analiza critic dupa ce ii taiasem unghiutele.

am aflat ca sunt multe mamici care ne citesc si nu scriu ... am aflat de una chiar astazi in parc; are o fetita frumoasa, de varsta lui luca, si un sot care seamana cu actorul din "Dragul de Raymond"; pai asteptam sa ne povesteasca si ele ce fac comorile lor ...




Mergi la inceput