Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 97

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela agh spune:

Nici nu stiu ce sa spun. Cuvintele intr-adevar nu pot exprima durerea in astfel de momente. Ma rog sa-i dea Dumnezeu putere sotului Andreei sa-si creasca ingerasul care nu si-a vazut niciodata mama... e atat de trist...

Mihaela si Daria (25.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Este foarte trist. Nu am cuvinte...
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonasirbu spune:

Este foarte, foarte trist...citesc de 2 zile si nu pot sa ma gindesc la altceva..cuvintele sint de prisos; nu pot sa spun decit
DUMNEZEU S-O ODIHNEASCA PE ANDREEA, IAR PE CEI RAMASI SA-I INTAREASCA !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remy spune:

Dumnezeu sa o odihneasca in pace pe Andreea si multa putere pentru familia indoliata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zepellina spune:


Dumnezeu s-o odihneasca si mult noroc pentru micuta.







zepellina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

e greu sa spui ceva in astfel de momente... cuvintele mi se par goale si lipsite de sens. dar simt nevoia sa scriu. desi pare greu de inteles si de crezut, orice lucru care se intampla pe lumea asta are un sens. pe care cu totii il vom intelege candva. nu acum, cand doar durerea pare sa fie cu noi.

se spune ca dupa ce murim continuam sa traim prin oamenii care ne-au cunoscut, prin ceea ce ei isi aduc aminte despre noi. tudor, fa ca andreea sa traiasca prin tine si prin micuta maria.

Dumnezeu sa va lumineze calea, atat voua cat si andreei!


nunta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freya spune:

Dumnezeu sa o odihneasca... Ne rugam toti de pe acest forum pt. sufletul ei si stim ca ajuns printre ingeri.

"Le-as dovedi oamenilor cat gresesc gandind ca inceteaza sa iubeasca atunci cand imbatranesc, fara sa stie ca imbatranesc numai cand inceteaza sa iubeasca." Gabriel Garcia Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana T spune:

Dumnezeu sa o odihneasca in pace!
Andreea va trai vesnic in inimile noastre.


http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana16iul/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Dumnezeu sa o odihneasca in pace! Iar micutei sa ii dea puterea necesara si sa o inconjoare cu dragostea Lui parinteasca.
Nu am citit prea mult despre detaliile tragediei...ar fi inutil...cred insa ca durerea si fericirea impletite in privirea tatalui ii vor da forta necesara sa razbata pentru a face din acel mic sufletel tot ceea ce AndreeaC visa pt fetita ei frumoasa.Nu ii cunosc....dar o sa ii port mereu in suflet si in rugaciuni....

Nu-i pasa nimanui cat de mult stii decat dupa ce afla cat de mult iti pasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunda spune:

Durerea si tristetea , uneori, nu pot fi exprimate in cuvinte, caci nici un cuvant din lume nu poate exprima IMENSITATEA durerii pierderii unui copil...un gand special mamei Andreei, parintilor ei, ma rog pentru dumneavoastra, sa aveti taria si curajul de a trece peste acest neant de durere, sa va vedeti nepotica crescand..Un gand bun si o rugaciune si pentru Tudor, cel ce cu atat curaj si demnitate a gasit puterea de ne scrie aici ...Bunul Dumnezeu sa va ajute sa cresteti aceasta copilita cu dragoste si credinta...

Dumnezeu sa o ocroteasca pe micuta Maria, fie inconjurata de oameni luminati si buni...

Lacrimi si compasiune pentru voi, cei ce ati pierdut acest suflet drag, pe MAMICA ANDREEA, cea prea devreme plecata dintre noi ...Dumnezeu sa te odiheasca in pace, mamico ce nu ai avut bucuria de a-ti tine puiul la piept, de a-i ocroti noptile si ii lumina zilele ...de acolo, din cer, eu CRED ca te vei fi Ingerul ei Pazitor...

Tudor, daca poti, mai da-ne vesti, nu acum, ci cand vei putea tu, despre micuta MARIA ...ai pierdut un suflet drag, pe IUBITA ta si MAMA fetitei tale, dar, Dumnezeu, ti-a dat o farimita , o particica infinitesimala din ea inapoi ...sute de mamici si tatici ce iti vor sta alaturi, cu sfaturi si ganduri bune, dar si cu ajutor concret, sunt sigura, daca vei avea nevoie...

Sa va ocroteasca Bunul Dumnezeu, aici sau de cealalta parte a vietii noastre...

Mirunda





Mergi la inceput