Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 96

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns julia23 spune:

CONDOLEANTE FAMILIEI SI DUMNEZEU SA O IERTE PE ANDREEA!
TUDOR,SA-TI DEA DUMNEZEU PUTERE SA TRECI PESTE ACEASTA TRAGEDIE SI SA MERGI MAI DEPARTE PT PAPUSICA MARIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraPG spune:

Desi sint nou-venita pe acest forum, toata ziua nu am facut altceva decit sa citesc despre aceasta intimplare trista si sa pling.
Ca multe alte fete de pe aici, nu am cunoscut-o personal dar am citit postarile ei-mai ales ultimele si m-au emotionat profund. Nu am putut sa nu remarc unele cuvinte care parca prevesteau ceea ce avea sa se intimple.
Sotului Andreei ii doresc multa putere si tarie sufleteasca si sa isi creasca fetita cu mult drag, ca sa suplineasca intr-un fel, golul lasat in urma de mamica ei.
Dumnezeu sa o ierte pe Andreea si sa aiba grija de ea in Ceruri!

APoianschi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Calina 03 spune:

Citesc...........si nu-mi vine sa cred! Ma doare sufletul si plang ca si cum as fi cunoscut-o pe Andreea. Cum poti sa nu suferi cand cel mai frumos moment din viata unei femei s-a transformat intr-o tragedie?! Eu nu mai am cuvinte! DUMNEZEU SA O IERTE SI SA II OCROTEASCA COMOARA CARE ACUM NU STIE CA A RAMAS FARA CEA MAI DRAGA FIINTA DIN LUME....MAMA!

Ramona si Daria(1.07.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ramona_onisa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kasky spune:

Din suflet regret, desi n-am cunoscut-o, ca Andreea nu s-a putut bucura de minunea ei fragila pe care cu siguranta abia astepta sa o stranga la piept. Si mai tare plang pentru micuta Maria care a ramas fara mamica ei. Nu am cuvinte sa exprim ce simt. Simt doar o tristete sfasietoare... Condoleante familiei indoliate si fie ca Dumnezeu sa o lase macar din ceruri pe Andreea sa-si vegheze fetita, sa-i dea sanatate si sa o apere de rau.
Dumnezeu sa o ierte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorelgh spune:

ceea ce s-a intamplat este ingrozitor .dzeu s-o odihneasca in pace r transmit condoleante familiei. cum s-a intamplat o asemenea nedreptate???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valcampan spune:

Din 17 februarie si pina azi mi-a fost greu sa astern si eu citeva cuvinte de incurajare pt familia andreei . Am plis mult si ii multumesc bunului Dumnezeu pt minunea mea ce o am in brate dar tot nu inteleg de ce a trebuit sa se intimple asa. De ce a permis Dumnezeu sa se intimple asta ? Poate ca a considerat ca Andreea e prea buna si a preferat astfel sa o aibe linga el si poate a facut astfel ca fetita ei sa fie puternica si mereu increzatoare. Pui mic chiar daca nu o vezi mami tau te priveste de sus si va avea mereu grija de tine ! Condoleante familiei .

Poze cu noi la http://photos.yahoo.com/valy_david2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:

Regrete si sincere condoleate familiei.desi nu am cunoscut-o,pacat ca nu a putut sa se bucure de mica minune. dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karina1976 spune:

din toate cuvintele lumii acesteia, nu exista unul potrivit pentru a-l spune celui care are nevoie de mangaiere, de alinarea durerii...

ma alatur si eu tuturor celor care poarta in suflet durerea despartirii de ANDREEA, si sunt sigura ca de acolo de sus va veghea intotdeauna la ingerasul scump care a ramas aici.

frumoasa fetita mica MARIA ADA ANDREEA, sa cresti mare, sa fii frumoasa si inteleapta, sa intelegi sacrificiul pe care l-a facut mama ta. sa ai un drum lin in viata, DUMNEZEU SA FIE CU TINE.

multa putere si curaj pentru a continua, voua celor din familia ei.

cu lacrimi in ochi,



karina1976

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns firutza spune:

Infiorator!...Putere sa va dea Dumnezeu ,voua celor apropiati Andreei,sa va puteti bucura de zambetul Mariei,un ingeras care nu stie inca unde-i mama ei!!!Cumplit,nu-mi vine sa cred ca s-a intamplat asa ceva,nici la poze nu vreau,nu pot sa ma uit!Sincere condoleante!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciliamocanu spune:

plang cu lacrimile sufletului pierderea acestei familii si cu nespusa durere ma gandesc la copilita ramasa fara mangaierea mamei ei....Sincere condoleante si mare putere taticului si celor ce vor avea in continuare grija micutei Mariuta!

Mergi la inceput