Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 94

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Ma alatur familiei si comunitatii Dc si transmit condoleante familiei micutzei Maria.
E de nedescris ceea ce am simtit atunci cand am citit prima oara acest anunt aici....Inca am momente cand ma gandesc la asta...
Sunt undeva poze cu micuta Maria???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunaa spune:

Nu poti fi decat trist la aceasta tragedie.Nu am cunoscut-o pe AndreeaC.Am vazut ultimele poze facute inainte de nastere.Ce frumos radea si ce fericita era.Dumnezeule!

Micuta Maria e o frumusete si sunt convinsa ca va fi iubita mai mult(daca se poate spune asta).

Emoticonul cu flori nu se potriveste pentru doliul virtual .

Pacat, mare pacat.....


Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

quote:
Originally posted by korinna

Sunt undeva poze cu micuta Maria???

Corinna

poze cu familionu'




Pe pagina 22.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Condoleante familiei.


Io

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina75 spune:

Am vazut si eu pozele cu Andreea si Maria....ce copil dragut! M-am lamurit si ce s-a intamplat cu Andreea, din mesajul lui Tudor.
Tudor, iti va fi greu, dar ai un scop in viata, si o mare responsabilitate...sa-ti ajute Dumnezeu...
Va doresc sa treceti cu bine prin toate incercarile vietii....

Cu drag,

Corina si bebe Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Condoleante familiei si Dumnezeu sa o odihneasca in pace pe care prin fapta ei a devenit o sfanta.

Tudor sa ai puterea sa te ridici si sa mergi mai departe... copilul tau are nevoie de de tine sa fii fii si tata si mama. Iubeste-o si vei vedea ca de acolo de Sus o sa va vegheze pe amandoi.

Maria esti o minune de copil...multa fericire si pasii vietii sa iti fie calauziti de sfanta ta mama.

7+



http://community.webshots.com/user/mexxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

numai tristete , nu ne ramane doar rugaciunea si multe lacrimi , dar cu tot ce-am face , alinarea sufletelor celor dragi Andreei , precum si micutei Maria Ada Andreea care n-a cunoscut mangaierile scumpei sale mame , cu vorbele noastre si cu taria cu care o spunem , Andreea va gasi ODIHNA CEA SFANTA si ea va fi mereu in gandurile noastre , al tuturor celor care , mai mult sau mai putin , au cunoscut-o ! Du-te-n PACE Andreea
"TRECE LEBADA PE APE ,
INTRE TRESTII SA SE CULCE -
FIE-TI INGERII APROAPE ,
SOMNUL DULCE " ("somnoroase pasarele"-M.Eminescu)
Tudor iti doresc din adancul sufletului , multa putere , sanatate , ca sa poti trece peste aceste momente atat de dificile si sa o cresti pe micuta Maria asa cum ar fi vrut sotia ta cea draga , ea sigur va va fi aproape mereu si va veghea asupra voastra . Ai dat dovada de curaj , venind sa ne povestesti momentele f grele prin care ai trecut pana in ultimul moment alaturi de sotia ta ! Tot respectul si admiratia mea ptr Omul din tine .
SINCERE CONDOLEANTE intregii familii si Dumnezeu s-o odihneasca pe ANDREEA

"Atunci cand arati luna cu degetul , nu uita sa ti-l si retragi..."!
Aileene+Alexandre 6 ani 1/2 (22-sept'99)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/aileene68/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noemi marian spune:


Mi-este greu sa scriu.Am crezut ca-mi va fi mai usor daca va trece timpul,dar am vazut pozele.....
Cuvintele sint de prisos.
Maria iti doresc o viata frumoasa,cu multe bucurii alaturi de tatal tau.
Tudor iti doresc curaj si inima usoara.
Andreei ii doresc pace.
Iar celorlalti membrii ai familiei multa rabdare si putere.

Mi-e sufletul plin de amaraciune.

Noemi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

M-au impresionat fotografiile voastre, Tudor. M-a impresionat fotografia in care o domna in varsta-probabil o bunica-in doliu, vine la spital sa isi vada nepotica, cred...sfasietor de trist...

Si m-au impresionmat pozele Mariei in brate la diverse persoane din spital, asistente, dr, ...dar nu la mamica ei...

Madalina si nastrusnica Sofia Maria,12.08.2004
http://community.webshots.com/user/fiquelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aramona spune:

Azi am intrat pe forum dupa o perioada de absenta...
Citesc de cateva ore si nu reusesc sa-mi stapanesc lacrimile!

Andreea, Dumnezeu sa te odihneasca in pace! De acolo de unde esti, vei veghea ca fetitzei tale sa-i fie bine, sa nu simta lipsa ta!!! Nu pot sa nu plang...

Sunt mama si astept al doilea copil...E dureros ceea ce s-a intamplat!

Multa putere familiei sa treaca peste soc...

Maria, mamica ta e sus si te iubeste! Si cand iti va fi greu, sa te gandesti la ea, cu siguranta te va ajuta!

.......

Tudor, mult curaj! Maria are nevoie de tine!

Sincere condoleante!

...uneori cuvintele sunt atat de seci, si vin atat de greu...abia acum realizez acest lucru...



Ramona si Maysa (27 ianuarie 2004)

Poze cu Maysa-"Duracell"



Nu lua viata in serios. Nu o sa iesi din ea viu!

Mergi la inceput