Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Ce tragedie!
Nici nu-mi mai gasesc cuvintele! Doar .
ANDREEA, pace vesnica!
MARIA, multa sanatate si putere!
Condoleante familiei!

Ps. Astept si eu sa vad cum ajutam familia si pe micuta Maria.

Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

Pozicile noastre: album 1 si album 2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Imi pare rau de ceea ce s-a intamplat Andreei. Eu nu am cunoscut-o dar e imposibil sa nu fi miscat de o asemenea veste. Si noi suntem alaturi de familia ei dar mai ales de fetita ei. Dac putem ajuta cumva va rog anuntati-ne si pe noi1 Ii doresc multa sanatete fetitei, si multa multa putere familiei! Sa aiba putere sa iubeasca acest mic nou membru al familiei atat de mult dorit, chair daca prin venirea ei a pricinuit o mare suferinta in inima celorlalti! Multa sanatate micutei Maria si familie ei! Sumnezeu sa o odihneasca pe Andreea si sa-si vada fetita de acolo de sus, sa o poata veghea in primii ei pasi prin lume!

Simona mamica lui Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

E ingrozitor
Am stat mai devreme si i-am citit cateva postari.
M-am oprit la Mamici de ianuarie - februarie 2006 (137) ,unde i-a cerut unei forumiste ,bioritmul de pe zilele acestea.
raspunsul acesteia din urma a fost : ANDREEAC pe 18,sambata ai zi critica fizic (50%) iar intelectual si emotional esti la zero.
Am inceput sa plang .Andreea i-a raspuns in urmatorul post : Cred ca nu mai apuc ziua de sambata ca deja au inceput niste contractii usore si neregulate.

Nu am cuvinte,nu stiu ce sa zic.Pur si simplu plang.

Dumnezeu sa o ierte


Condoleante familiei!


Maria sa fie sanatoasa




"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Andrea draga, din ceruri sunt sigura ca veghiezi asupra pruncului tau mic Mariuta iar noi aici pe pamant ne rugam ca tu sa ai pace vesnica.



Sincere Condoleante familiei .

Mariuta sa cresti mare sanatoasa si sa fi iubita de taticul tau ca sunt sigura ca te iubeste mult.

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Dumnezeu s-o odihneasca!:(
Sincere condoleante familiei!Le suntem sufleteste aproape!
Mariuca,pui mic,bine-ai venit pe lume!Sa fii sanatoasa si sa ai parte de fericire si ocrotirea mamei tale la orice pas!



www.danasoft.com/sig/airise.jpg" target="_blank">Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Ma rog pentru sufletul lui Andreea si sper ca DUMNEZEU a facut ce-a putut ca sa o salveze,sunt sigura ca acolo sus ingerii o vor pazi ca sa o poata supraveghea pe Mariuca ingerasul doar cu o aripa.

Odihnestete in pace Andreea.

Dati-mi si mie un PM cu adresa unde pot participa cu un simbol pentru Mariuca.

Doamne ai grija de ea !!

http://groups.msn.com/LeDumontauCostaRica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Ce veste groaznica!!!
Nu pot fi coerenta,Dumnezeu sa o adihneasca in pace si sa aiba grija de micuta Mariuta.
Ce soc,ce soc pt. noi daramite pt. familia ei.

-------------------------------------------
EL v-a orinduit voua religia pe care i-a prescris-o lui Noe,pe care ti-am revelat-o tie si am prescris-o pentru Avraam,Moise si Iisus:"Intemeiati religia si nu despartiti intru ea!"Li se pare prea mare politeistilor aceea la care tu ii chemi.Allah ii alege (pt. aceasta)pe aceea pe care EL voieste si ii calauzeste catre EL pe aceia care se caiesc.
(Coran 42:13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Abia am citit si eu tot ce s-a postat aici despre AndreeaC. Mi se rupe inima de durere si nu ma pot opri din plins .
Doamne, ai grija de micuta Maria, sa creasca mare si sa fie iubita de toti cei ce o inconjoara!
Dumnezeu sa o aiba in paza pe mamica Andreea, care a asteptat cu atita dragoste si nerabdare sa isi vada fetita

Am vazut ca Irina.C a postat despre jurnalul mamicii Andreea cu toate postarile ei de aici. La asa ceva m-am gindit si eu. Cred ca tot ce a scris Andreea aici o va bucura foarte mult pe micuta Maria cind va creste.
O sa ma uit si eu pe internet sa vad daca se poate face asa ceva pe vreun site special.
Poate facem rost si de niste poze ale Andreei din perioada sarcinii, sa le atasam in jurnal.

Putem trimite si imbracaminte noua si jucarii micutei Maria? Daca da, la ce adresa?





Oana si Eva (29 iunie 2005)
Poze cu Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

dragii mei, cred ca gestul vostru e minunat, dar nu stiu cum va reactiona familia... eu am scris despre asta fara acordul familiei, asa ca va rog nu faceti nimic pana nu luam legatura cu ei

am inteles ca inmormantarea mai intarzie din cauza autopsiei

am vorbit chiar saptamana trecuta cu ea...
mie tot nu imi vine sa cred

e bine ce faceti, dar asteptati sa iau legatura cu familia intai!

ps: am scos si pozele, pana nu vorbesc cu familia ei nu vreau sa mai spun nimic despre Andreea... sper ca intelegeti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelai spune:

Dumnezeule, ce veste groaznica.
Ma rog pentru sufletul ei si sper ca Dumnezeu sa o odihneasca in pace si s-o ocroteasca de rele pe micuta Mariuca.

Lorelai
---------------

Lorelai si fetele - Livia si Maya (18 ianuarie 2005)
*** pt poze click pe casuta galbena de mai sus (pagina personala) ***

Mergi la inceput