Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxiana spune:

Dumnezeu sa o ierte si sa vegeze asupra micutei ramase fara mama!
-am ramas fara glas!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Dumnezeu s-o odihneasca...si sa aiba in grija lui pe micuta Mariuta!



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

dragii mei, va dau niste vesti in legatura cu ce s-a intamplat la nastere. am o vecina care e asistenta foarte buna si in varsta a lui bogdan marinescu, la giulesti, i-am spus de emobile amniotica si mi-a spus ceea ce stim cu totii, ca nu se putea prevedea prin nimic si nu se putea trata

apoi i-am zis ca e posibil sa fi avut placenta praevia si mi-a spus ca era imposibil sa moara atat de repede de la asa ceva, pentru ca aceasta placenta se vede si imediat i-ar fi facut cezariana si nu ar fi avut nimic, deci o moarte atat de brusca nu era decat aceasta apoplexie

asadar, nu mai dati vina pe medici!!!

www.treklens.com/members/dada/photos/" target="_blank">poze pe lentile si www.trekearth.com/members/dada/photos/" target="_blank">poze pe pamant


mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns indu spune:

Dumnezeu s-o odihneasca pe Andreea!
Multa sanatete si putere Mariucai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Doamne, ce trist!!!

Eu n-am spus ca putea fi 100 % prevenita aceasta tragedie: dar embolia amniotica apare in majoritatea cazurilor in timpul nasterii naturale, avortului sau traumelor abdominale:

quote:
History: AFE usually occurs during labor but has occurred during abortion, abdominal trauma, and amnioinfusion


Ce spun eu este ca la o sarcina cu probleme (posibila placenta praevia, a cazut pe scari in ultimul trimestru de sarcina, a avut hemoragii in ultimul trimestru, etc) i s-a recomandat nastere naturala vs. cezariana, ba mai mult, i s-a recomandat sa nu se interneze pina in ultimul moment (avea contractii din 4 in 4 minute si scria pe forum de acasa, la sfatul medicului care a zis "sa sune mai tirziu").

Mie nu mi se pare asta fatalitate, sincer...

Stiu ca nimic nu o sa o aduca inapoi langa fetiza Maria, dar n-ar trebui totusi investigat ce s-a intimplat ?!!

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Doamneee, de doua zile citesc mesajele voastre si nu imi revin...
Dumnezeu sa o odihneasca pe Andreea si sa aiba grija de micuta Mariuca!
Foarte trist....
Condoleante familiei indurerate!

Oana & Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

eu am vb. azi cu un ginecolog; despre embolia pulmonara a spus ce stim deja, ca e imprevizibila. eu insa intelesesem ca in sapt. 33 avea placenta inserata la un cm de col, caz in care mi-a spus ca ar fi trebuit spitalizata in ultima perioada si daca avea sangerari facuta cezariana in sapt. 38-39; mi-a mai spus ceva despre insertia posterioara a placentei si de posibilitatea nasterii naturale daca nu sangereaza in timpul nasterii, nu am retinut tot pt. ca incercam sa ma stapanesc sa nu mai .
concluzia, la cum am prezentat eu lucrurile( ca ar fi avut placenta previa), e ca probabil a facut un soc hemoragic si ca asta cu embolia e un diagnostic "de acoperire". sper din suflet ca nu a fost totusi culpa medicala.


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Nu pot sa-mi revin....
Nu pot sa spun nimic...
Doar, ma rog pt Andreea si pentru micuta Maria, sa fie sanatoasa si norocoasa



ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinnaP spune:

DUMNEZEU SA O ODIHNEASCA PE ANDREEA!
MARIUTA SA FIE SANATOASA SI FERICITA, SA AIBA O VIATA FRUMOASA SI LIPSITA DE GRIJI....DOMNUL SI MAICA DOMNULUI SA VEGHEZE ASUPRA EI, SA-SI REVERSE DARURILE ASUPRA SA SI BINECUVANTARILE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Si eu sper sa se faca cercetari si sa iasa la iveala daca a fost culpa medicala. Cum zice si Teodora, eu cred ca de multe ori se fac musamalizari, ca sa scape cu fata curata medicii responsabili de aceste tragedii.

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)



www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput