Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Dumnezeu s-o ierte pe Andreea si s-o aiba in paza pe micutza MARIA.

Doamne e incredibil..atata durere



AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Cumplit de nedrept!

Dumnezeu sa o odihneasca pe Andreea.

Maria, sufletel nevinovat, multa santate si o viata senina si fericita.

Sincere condoleate familiei.



In caz ca se va strange un fond de ajutorare, va rog frumos sa-mi trimiteti si mie o adresa la care sa pot trimite o contribuitie.

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystina spune:

Dumnezeu sa te odihneasca in pace Andreea si sa aiba grija de Maria!

Trist..





Cristina si Lilly Elisa (27.10.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

E atata durere...si atatea lacrimi...si inca nepuse intrebari...
Sufletel mic si drag, ai venit pe lume la schimb cu un sacrificiu (?!)...sa-ti fie viata lina si dreapta alaturi de tati si de toti cei care te iubesc. Mami e intr-un loc de unde te poate veghea, sa fii buna si cuminte caci ea te va vedea mereu. Sanatoasa sa fii si toate vestile rele ce vor ajunge, de acum, la tine, sa fi devenit deja ....poveste.

ptr Andreea si ptr imbratisarea, ei catre Maria, ce a ramas undeva...in ...eter. Dumnezeu s-o ierte!

mami de vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomax spune:

cutremurator de trist.
ma rog s-o aiba dumnezeu in paza pe mariuta iar pe mamica ei s-o odihneasca in pace.
condoleante familiei indurerate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Cum e posibil ca in vremurile noastre o femeie tanara si sanatoasa sa moara la nastere??? Astfel de tragedii ne fac sa ne dam seama ce norocoase suntem, si noi, si puiutii nostri care se bucura zi de zi de prezenta si de dragostea noastra!

Dumnezeu sa-i dea tarie familiei ei si s-o ocroteasca pe micuta Mariuta, sa fie inconjurata de dragoste si sa-si depeseasca acest destin trist!

Stiu ca nimeni nu poate compensa pierderea mamei ei, totusi....
Noi cum am putea-o ajuta, cu bani, cu hainute, jucarii sau altceva ce ii este necesar? Ati deschis un cont, ceva?

Candy si Eric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Foarte trist. Andreea sa te odihnesti in pace iar celor ce plang dupa ea curaj si aveti grija de micuta. Ideea cu jurnalul este excelenta. Daca as fi fost Maria cu siguranta ca as vrea sa-mi cunosc mama prin orice mijloace.

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Freia sa ma anunti prin PM-eventual, cu ce te pot ajuta. o fac cu cea mai mare placere.
Trebuie sa caut in toate cap., caci nu mai stiu exact cand a intrat Andreea la noi in grup. astept mai multe detalii.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66566&whichpage=9" target="_blank"> Cum a venit pe lume minunea noastra, Marco!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Cat de nedrept...ni s-a dat un sufletel si ni s-a luat un altul!
Da-i Doamne, putere Mariei si familiei ei!



Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Mi s-a-ncrancenat carnea pe mine...citesc si refuz sa cred, sa inteleg...incerc sa-mi inchipui, pe de alta parte, cata lupta, revolta, iubire, disperare, neputinta si alte zeci de sentimente sunt acum in sufletul sotului. Maria, atat de pura...nu stiu daca poate, acum, sa umple golul lasat de mama ei, Andreea. Lui ii trebuie multa putere, multa forta ca sa vada ca legea compensatiei e, uneori, atat de ilogica si-atat de cruda. Si totusi, in egoismul nostru de oameni rationali, cred c-am fi preferat ca mama sa traiasca...Poate e doar parerea mea, asa gandesc eu...
E sfasietor de trist!!
Doamne, iart-o si da putere celor ramasi!



Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput