Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Dumnezeule Sfant...niciodata nu vom intelege caile tale,Doamne cata durere, am un nod in gat, sunt de-a dreptul terifiata...nimeni nu stie ce ne rezerva viitorul,azi suntem, maine...
multa putere familie si o viata implinita fetitei.
Nici nu stiu ce sa mai zic.

nikole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns barbye spune:

Abia am citit si eu tot ce s-a postat aici despre AndreeaC. Mi se rupe inima de durere,Dumnezeu s-o odihneasca in pace.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

mail de Craciun de la andreea:

quote:
multumim pentru urari. acum ninge, sper ca asa sa fie
si de craciun, sa se bucure copiii. si nu numai. :)
multa sanatate, multe bucurii si sarbatori fericite.
ps
am citit povestea nasterii lui ioachim chiar cu o
seara inainte sa primesc link-ul de la tine (am gasit
pe net, ca nu mai aveam rabdare :))
mi-a placut cum ai scris-o, e tare amuzanta, cand
citesti dupa...
dar io-s inainte...
oricum - mi-a placut : acum cand ma gandesc la ea,
zambesc si nu ma apuca groaza
plus ca am mai citit si alte asemenea povesti pe net
si am obs ca nasterile au loc cu tot felul de
peripetii. asa ca ma astept. cu zambetul pe buze
inainte, ca altceva nu vad ce-as putea face
salutare
aveti grija de voi



www.treklens.com/members/dada/photos/" target="_blank">poze pe lentile si www.trekearth.com/members/dada/photos/" target="_blank">poze pe pamant

mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bigfather spune:

Imi pare rau... si m-apuca o furie... nu inteleg cum de este posibil asa ceva! Adica citesc ce a scris fata aia.. era bine mersi! Se duce la spital sa nasca si... nu se poate! Mamele mureau la nastere odata, demult - nu in spital - ci cand nasteau acasa sau pe camp! Ne laudam ca am sarit in secolul XXI, ca avem spitale super-dotate si medici asijderea?! Si la ce ne folosesc?
Accept ca se intampla accidente, accept ca mai mor oameni care sufera de boli incurabile desi este ingrozitor si tragic, dar nu pot sa inteleg nici in ruptul capului cum poate muri cineva la spital cand se duce pe picioarele lui, fara probleme medicale! Inteleg ca nu avea probleme medicale - pentru ca daca ar fi avut, s-ar fi sesizat medicul care a supravegheat-o, nu?
Este crunt!

Cu durere, compasiune si ... furie

Paula Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m34 spune:

Am aprins o Lumina pentru sufletul Andreei
Doamne, Te rog sa ai grija de sufletul Andreei pe care Ai luat-o la Tine si Te rog sa ai grija de fetita ei, Maria.
Da Doamne putere familiei sa treaca peste aceste momente grele si sa aiba grija de Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

CONDLEANTZE FAMLIEI ANDREEI!
DUMNEZEU SA O ODIHNEASCA IN PACE SI SA AI BAGRIJA DE MARIA!

As vrea sa stiu cu ce putem ajuta de aici si sper ca familia sa dea in Judecata pe acei medici care nu au stiut ca ea are placenta previa si nu au facut tot ce au putut sa o salveze, din informatziiel care exista nu avea voie sa se intampel aceasta tragedie.

Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns proadelina spune:

Este trist! Condoleante familiei, trebuie sa fie tari pentru ca micuta Maria are nevoie de ei!

Adelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mormelvio spune:

Sunt intr-un internet cafe dar nu ma pot abtine sa nu plang. E tragic si nu am cuvinte...sunt socata..nu pot decat sa plang...
Condoleante familiei si multa putere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Cuvintele sunt goale in fata unei dureri atat de mari! Ma doare si pe mine sufletul, ca sunt o straina si n-am cunoscut-o pe Andreea....dar cand ma gandesc ce trebuie sa fie in sufletul sotului ei, a rudelor si a prietenilor....!
Mi se rupe sufletul la gandul fetitei care nu-si va privi niciodata mamica in ochi, care nu va suge la sanul ei....care nu o va avea alaturi!
E trist! E extrem de trist! E atat de nedreapta viata asta uneori....
Dumnezeu s-o odihneasca in pace pe Andreea, sa le dea alinare celor din familia ei si sa fie mereu alaturi de micuta eu Maria!Ingerii Lui sa o pazeasca mereu, impreuna cu mamica ei din Ceruri!


Ioana(9+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina81 spune:

Ce tragedie,este groaznic si nedrept ca o fetita va creste fara dragostea mamicii ei(pe care nimeni n-o va putea inlocui) si ca o mamica a plecat fara sa-si stranga in brate puiul pe care l-a dorit asa de mult.

Dumnezeu s-o ierte pe Andreea si Maica Domnului s-o aiba in paza pe Maria.
Condoleante,familiei si putere sa continue pentru ca de uitat nu vor putea....

Irina si Matei-Cristian (1.sept.2005)
Poze

Mergi la inceput