Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Cata durere! Si cata nedreptate! pentru puiul care a venit pe lume, si niciodata nu isi va cunoaste mama. Si pentru Andreea, care timp de 9 luni a asteptat cu emotie si nerabdare sa-si tina puiul in brate, si n-a apucat nici macar sa-si vada ingerasul!
Prea dureros, prea nedrept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Dumnezeu s-o odihneasca in pace pe Andreea si sa vegheze asupra micutei Maria! Condoleante familiei!



Nadina, mama de Serban (20 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

Condoleante familiei
Cumplita tragedie.....


pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Sincere condoleante familiei pentru cumplita tragedie ! Nu imi pot imagina cita tristete trebuie sa fie ...
Andreea, sa te odihnesti in pace, iar noi sa ii uram "Bine ai venit pe lume !" micutei Maria si sa ne rugam sa fie ocrotita si iubita in drumul ei prin lume !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

fara cuvinte.
sunt shocata.
dumnezeu s-o odihneasca pe andreea.
sincere condoleante familiei.

eu cred ca maria si-a pierdut mama dar in schimb a castigat mai multe mame de pe dc.
si un mesaj ptr tati al ei: multa tarie in suflet!si multa dragoste ptr maria.




jo si alexandra

***************
"soarele va rasari si maine!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Infiorator de trist. Acum cand bebe mica are cea mai mare nevoie de dragostea mamei...
Ma rog sa-i dea Dumnezeu micutei Maria tot ceea ce i-ar fi dorit Andreea fetitei ei. Ingerasii sa o vegheze mereu!
Dumnezeu sa o odihneasca pe Andreea. Am citit si eu postarile de zilele trecute si m-am infiorat. Poate ca s-ar fi putut face ceva daca se intervenea mai devreme....dar orice comentariu nu mai e de nici un folos, din pacate




"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Dana mama lu'Radu Stefan (Fecioras de 2003)

Radu mamii (intre 0-2 ani) si Raduc de la 2 anisori :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagoiu spune:

Dumnezeu s-o numere in ceata dreptilor pe Andreea!

Mariuca mica, chiar daca nu o sa cunosti dragostea de mama, sigur te vei bucura de dulceata dragostei lui Dumnezeu, care sigur are un paln minunat cu tine! Din taramul fara dor maica ta se va ruga vesnic pt tine. Sa ai o viata binecuvantata!

Greu de patruns taina judecatii lui Dumnezeu! Sa avem insa nadejde in dragostea si dreptatea Sa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

In momentele astea, cuvintele sunt de prisos. Condoleante familei!
MARIUCA bine ai venit, sa stii ca mamica te va veghea mereu de acolo dintre ingeri!
ANDREEA , odihneste-te in pace! Ne rugam pentru tine.ruga]

Doamne ce nedreapta e uneori viata!

Daca se vor strange ceva banuti sau se hotaraste sa contribuim cu ceva, dati-mi si mie un PM, neaparat.



Madau si Miruna (15 dec 2005)
POZICI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alus spune:

Dumnezeu sa o odihneasca in pace!!!! Ma voi ruga si ptr. ea si ptr. Mariuta. Condolente familiei.

mica futbolista :-))

Alus + Julia Poze Julia
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64324" target="_blank">Cum sau nascut Sylwia si Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Dumnezeu s-o ierte pe Andreea!
iar Mariei multa sanatate si mult noroc in lumea asta! s-o lumineze Dumnezeu sa-si bucure mama din ceruri!

mare tragedie. imi pare foarte rau. Ancuta insista. poate accepta familia ajutorul nostru.
am citit capitolul 137 de la mamicile de ian-feb 2006, pe care Andreea il frecventa (ultimul mesaj l-a pus pe prima pagina a cap. 138 inainte de a pleca la spital). e ... dovada scrisa a firului de ata de care atirnam.

Dumnezeu s-o odineasca!


Mergi la inceput