Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

Dumnezeu sa o odihneasca in pace. Uneori viata este atat de nedreapta...

Mimsi si Alexia(10.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Dumnezeu sa o ierte si s-o odihneasca pe Andreea!
Si Dumnezeu sa dea multa multa putere familiei ei!
.
.
.
Bine ai venit, Maria!


Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Nu am cuvinte sa exprim ce simt .Doar plang .
Ma gandesc ca daca tatal nu vrea sa primeasca banutii , atunci sa fie deschis un cont in numele fetitei ca sa-l foloseasca cand i-o trebui .


Comorile mele:http://www.geocities.com/nickysweet4u/nickysweet4u.html
They need us :
http://www.unesco.8m.com/Romch/all.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Nici nu-mi pot imagina ce simt sotul ei, familia ei, apropiatii...
Condoleante...
Andreea, odihneste-te in pace...
Cred ca vorbesc in numele tuturor cind spun ca in aceste zile, ruga fiecaruia dintre membri DC se va indrepta catre tine si scumpa ta Maria pentru care ti-ai dat viata!

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cldya spune:

Eu sunt noua aici ...defapt e primul mesaj al meu pe forum ...
Dumnezeu s-o odihneasca in pace pe AndreeaC !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

sunt fara cuvinte. Dumnezeu sa o odihneasca in pace si sa aiba grija de Mariuta.

Gandacel, te rog daca mai poti b cu sotzul Andreei, daca bani nu vrea sa accepte, macar sa ii deschidem un cont Mariutei unde sa depunem banii si sa ii foloseasca cand are nevoie, sau sa ii luam scutece sau ce are nevoie, carucior.. orice, ceva din artea noastra.

Si te rog, sa imi spui daca putem participa si noi la inmormantare, macar de la distantza de familie.

Si vreau sa ma rog mamicile din grupul Andreei, Giova, te rog pe tine, sa facem pt Mariuta un jurnal cu ce a povestit mamica ei despre sarcina, sa ii ramana ei pentru mai tarziu.

Giova putem face asta? Cine se ofera sa ma ajute sa punem cap a cap acest jurnal?

multumesc,


Freia si Alexa


Intram in legalitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Indiferent daca e vina medicilor sau nu, ceea ce s-a intamplat este tragic si nedrept.

Dumnezeu s-o odineasca pe Andrea si sa vegheze ca Maria sa fie sanatoasa si sa aiba o viata luminoasa, inconjurata de dragostea familiei...macar atat.

Anto siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

Bun venit pe lume Maria. Si chiar daca mamica ta a murit la nastere tu nu ai nici o vina. Iti doresc din suflet ca tati sa se bucure de tine si sa te iubeasca asa cum te-a iubit mami.
Odihneste-te in pace Andreea si vegheaza-ti puiul de acolo de sus.
Gandacel daca tati al Mariei nu accepta banii ma gandesc ca nu ar fi rau sa faceti un cont pe numele Mariei, cu tati al ei la clauza si sa-l dati cuiva apropiat familiei. Chiar daca tati nu o sa vrea sa-l foloseasca pana o sa fie Maria mare o sa fie ceva banuti acolo si o sa-i foloseasca ea cum o sa creada de cuviinta.
Daca putem ajuta si cu altceva familia ca sa nu se simta jenata cu draga inima.
Nu stiu prea multe date despre ea si familie, daca vor avea cu cine sa lase bebe, cine sa-l ingrijeasca. Eu sunt mamica singura, dar stau acasa sa-l cresc pe bebe al meu care are deja 8.5 luni, dar daca e nevoie pot avea grija de Maria fara nici o pretentie sau gand ascuns, oricat e nevoie.
Cu orice crezi ca pot ajuta da-mi un Pm si-ti las nr de tel si adresa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:



am ramas fara cuvinte... nu credeam ca in 2006 se mai moare la nastere!! Nu credeam ca unei mamici care si-a dorit atit de mult bebicul si l-am monitorizat pe tot parcursul sarcinii, si a calculat toate detaliile, i se poate intimpla sa ceva!

intr-una din primele postari spunea:

quote:

dar despre dr. alina dascalu stie cineva? a nascut cinceva cu dansa? va rog mult. sunt insarcinata in 3 luni si jumatate si vreau sa-mi aleg din timp un doctor bun ca sa nu am surprizemultumesc


In ultimele postari:
quote:
Fetelor cred ca mai am puitn ...sau nu?
Azi am fost la control, totul ok, doar colul putin inmuiat. Am stabilit intalnire la eco pe vineri. Sfat medic sa ma plimb, sa stau linistita. Asa ca o iau incetisor de la Polizu pana la Romana pe jos. Acolo pauza de o cofetarie, intalnire cu sotul, mers pe jos pana la Universitate. Dupa ce ies din pasaj simt ca curge ceva cald. Cred ca-i apa. Caut o toaleta sa verific. Sange. Fuga la spital, tel dr. Vazut medic de garda, apoi eco. Bb ok, miscari, inima, placenta. Doar burtica se intarea din cand in cand. >Cica singerarea ar fi de la tuseul vaginal.
Cu taxiul acasa, oprit la biserica sa ma spovedesc. La iesire alunec pe scari, cad pe spate si dau cu capul de o trepta de marmura. Naspa rau. Am inceput sa plang. Acu-s acasa si de cand am venit au mai curs cateva picaturi de sange (rosu). Bb misca, iar burtica se mai intareste la 5-6 minute de vreo 3 ori la rand,apoi sta cuminte.
Cumnatu e cu masina la scara.

si bb Maria 39 ++

AndreeaC


Cind ai hemoragie in saptamina 39+ e TOTUL OK ????


DE CE, daca a avut o sarcina cu probleme, hemoragie in ultima saptamina de sarcina + posibila placenta praevia asa cum spuneati, nu i-au recomandat cezariana ?!

De ce i-au spus sa "sa sune mai tirziu" cind avea contractii din 7 in 7 minute?
De ce i-au recomandat internarea abia dupa 8 ore, la contractii din 4 in 4 minute, "putin dureroase", daca stiau ca are o sarcina cu probleme?

Stiu, s-ar putea ca revolta mea sa fie inutila...DAR AS VREA SA NU FIE!
As vrea sa pot sa fac sa se deruleze putin filmul inapoi si deznodamintul sa fie altul....

As vrea ca bebitza Maria sa nu fie singura in spital- cind mamica ei a dorit-o atit de mult.

Isi facea atite probleme ca ii mai trebuie servetele, hartie, articole pentru bebitz....

DOAMNE, CE NEDREAPTA E VIATZA!!!

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Dumnezeu sa o pazeasca pe Maria care a inceput viata fara mama.





Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Familia mea
Razvan

Mergi la inceput