dr Nayel - CF 2 (9)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Cris, eu am fost la spital si de acum incolo ma voi duce numai acolo. A avut destul timp de palavre, dar nu era cazul adica ...am vorbit tot ce era de vorbit, nu m-am simiti presata sa plec sau ceva dar totul nu a durat mai mult de 15 min. Adevarul e ca nici nu aveam ce face mai mult.
Acuma...nu stiu daca am avut nroc sau nu, poate ca sunt si zile cand e mai ocupat...habar-n-am! Ideea este ca esti pe mainile unui dr foarte bun si trebuie sa ai incredere in el!
Mult succes!

Didi, asteptam vesti!


Ioana 30 saptamani cu Serghei si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisbar spune:

inaioana, multumesc pentru informatii. pana la urma se pare ca tot la cabinet trebuie sa ma duc pentru ca am gresit data cu ecografia si pt maine dr. mi-a zis ca-l gasesc la cabinet. ma enerveaza ca am asa mult de mers pana in drumul taberei!!! si este si un cartier total necunoscut pentru mine. iar seful meu nu mai stie saracu' ce sa creada: mai mult stau pe la doctori decat la birou in ultimul timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Salutare fetele,
Cris, la noi pe forum, adica la bebelusi de ianuarie-februarie 2006, avem o mamica care a avut si ea probleme cu IR-urile. A nascut cu bine o bebelina care este sanatoasa si este mandria mamicii ei. Numele mamicii este Nicoleta Raducu.
Incearca sa vorbesti cu ea daca simti nevoia. Ea a trecut cu bine peste problema asta, asa ca trebuie sa fii optimista si sa te gandesti ca va fi bine bebele tau. Ai incredere in dl. dr. si mergi pe mana lui, stie ce face. Tin pumnii si sa ne tii la curent!
Pupici la toate fetele

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici:
http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Buna seara fetelor.
Sunt o viitoare mamica de septembrie-octombrie si m-a cam inebuneste o problema si v-as ruga sa-mi dati si mie un sfat.
Acum 6 ani eram in Italia si am ramas insarcinata ca si acum o sarcina toxica m-am chinuit cumplit si a trebuit sa m-a intorc ptr ca nici conditiile in care erau atunci nu erau obtime ptr o sarcina,venind in Rom m-am dus la cabinetul Dr Nayel eu stand cahiar la Raul Doamnei,dansu cand m-a vazut (aratam jalnic,slabisem vreo 5kg,aveam un polip de sarcina si inafara de lamaie nu mancam nimc)m-a sfatuit ca e mai bine sa fac un avort (va spun sincer ca si eu inclinam catre asta).A decurs totul super ok dupa ce s-a intamplat la jumatate de ora am plecat pe picioare de la cabinet si credeti-ma nici un fel de sangerare nimic,m-am simtit super ok.A fost doctorul meu pentru aproape 6 ani adica de 2 ori pe an m-a duceam la controlul periodic.
Anul trecut cand impreuna cu sotul am decis ca e momentul sa facem un copil,am decis sa m-a duc la Dr Nayel,dar sotul cunoscadu-l destul de bine pe dr Poiana am cazut de acord sa m-a duc la dansul,timp de 8 luni nu s-a intamplat nimic am facut toate analizele posibile si imposibile,inclusiv hsg (care a fost groaznica) si Dr Poiana nu-mi zicea nimic de fiecare data mai trebuie sa o facem si pe asta si pe asta,nu va pot spune cam cati bani am cheltuit acesta avand cabinetul in Dorobani,fiind doctor conferentiar si tarifuri pe masura.
Am renuntat la la acesta si avand o prietena care a fost ajutata de Dr Carina Puiu tot de la CFR 2,sa ramana insarcinata (dupa 2 ani de chinuri)m-am dus si eu la ea si iata-ma ca nici dupa 2 luni am ramas insarcinata.E super scumpa si draguta dar inafara de prietena asta a mea eu nu am auzit nimic de acesta doctorita.
Acum m-a bate gandul sa m-a intorc la Dr Nayel si nu stiu ce sa fac.Ce m-a sfatuiti?Stiu ca ptr dinsul nu e suparat ca e un tip super,dar eu daca plec de la Carina,cand o fii sa nasc dau nas in nas cu ea,dar daca nasc cu Carina dau nas in nas cu Nayel,si tot asa.Stau din ce in ce mai mult si m-a gandesc sa m-a intorc la el,plus ca e si foarte aproape de mine.
Ajutati-ma fetelor stiu ca io am fost instabila,dar cand iti doresti asa de mult un copil nu mai stii de capul tau si incerci marea cu sarea.
Scuzati-ma ca am scris asa de mult s sper sa m-a sfatuiti.

Va pup.
IO11

http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/angelsro2002/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Draga mea, in primul rand felicitari pentru sarcina, sa fie usoara si sa ai un bebe perfect!

Parerea mea este sa te duci la Nayel, evident. Afla ca sunt fete care au fost urmarite toata sarcina de o dr de la CF2 (Mihalache) si in luna a 7-a sau a8-a s-au mutat la Nayel, asa ca vor naste tot acolo. Ideea principala este ca mai importante decat bunul mers al sarcinii tale, intelegerea si increderea intr-un dr si tot asa...nu este nimic. Iar jena nu are nici un rol aici (ca te vede aia cand o sa nasti) daca o pui in balanta cu sanatatea ta si a puiutului.

Multa sanatate si bebe perfect!


Ioana 30 saptamani cu Serghei si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Fete care ati nascut cu cezariana la Nayel..daca v-as ruga sa puneti o poza, doua cu operatia de cezariana sa vedem si noi cum lucreaza dansul si cum arata operatia v-as fi foarte recunoscatoare.

pup

Nunta noastra
Nasi de cununie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

La mine operatia se vede cam asa: 3/4 e o linie alba, nici nu prea iti dai seama ca a fost operatie, iar 1/4 e cam in relief. E foarte mica.


pupici

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

buna fetelor,
sunteti amabile sa-mi dati adresa cabinetului particular al dl dr Nayel si un nr de telefon pt o programare?

CF2= CFR 2????

ca nu mai pricep la ce spital lucreaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Cabinetul este pe Drumul Taberei nr. 106, bl. M 19, ap. 1, sect. 6. Tel.: 777.48.70.
Nicoleta, CF 2 sau CFR 2 e acelasi lucru. Numele vine de la Caile Ferate (Romane).

Lume noua, lume noua...
Numai bine,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

saru'mana

Mergi la inceput