dr Nayel - CF 2 (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Inaioana, dar de Yasmin ai auzit? Cica sunt niste pastile foarte usoare.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Am auzit dar nu stiu si nu cred ca sunt compatibile cu alaptatul. Eu am luat Exulton dupa nasterea Katjei (6 luni, cat nu aveam voie sa raman) pentru ca era compatibil cu alaptarea. De aia o sa il intreb pe dr ce si cum, daca exista ceva mai usor care sa mearga la alaptat..mergem pe ala. Dar in nici un caz sterilet!
Uite : http://www.romedic.ro/medicina/contraceptie/contraceptive_progestative.htm


Ioana 29 saptamani cu Serghei si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Inaioana, merci mult!
Am citit ce ati scris pe aici de faimoasa asistenta si cred ca de asta nu prea am avut curaj sa sun si mai ales sa ma tocmesc cu ea sa programeze cand vreau eu, dar voi indrazni..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Martha, sa fiu sincera eu nu am avut probleme cu asistenta, dar am fost o singura data, asa ca nu stiu cat de relevant este.
De ce nu mergi la spital?


Inaioana, ai dreptate, mi-a iesit complet din minte alaptatul.


pupici

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Martha, da-o incolo de asistenta. Pana la urma i se da cam multa importanta. O suni si ii spui ca vrei o programare in saptamana cutare, pa si la revedere. Ce atatea discutii!?!
Si iti spun din experienta ca cel mai bine faci abstractie de ea si gata! Binerinteles ca daca iti este mai comod, ar fi mai bine sa il suni direct pe dr si sa te programezi la spital.

Crinutza, pentru mine e important sa fie compatibile cu alaptatul pentru ca eu nu voi lua anticonceptionale decat in primele 6 luni probabil petnru ca dupa aia ma pregatesc pentru bebe nr 3! Iar de alaptat...pe Katja am alaptat-o 18 luni...


Ioana 29 saptamani cu Serghei si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

ina asa repede?io 31+ cu Seby Poze mami si bebe
Poze noi burtica si hainute Seby Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Ama, nu stiu exact ce si cum dar ideea este ca vreau 3 copii si pe cat posibil de varste apropiate. Mi se pare ideal asa chiar daca la inceput e mai greu.

Ioana 29 saptamani cu Serghei si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gicutza spune:

Martha, suna cu incredere la cabinet si spune exact cand vrei sa te duci la consultatie. Eu am deja 1 an 1/2 de cand merg la Nayel, initial pentru consultatiile de rutina, acum pentru sarcina, si de fiecare data am spus ca vreau sa vin a doua zi, sau peste 3 zile, etc. si de fiecare data a fost ok. Nu stiu daca in vreuna din dati am asteptat mai mult de 10 minute peste ora programata, rezonabil spun eu .

Inaioana, tu ai dreptate cumva cu asistenta, dar drept sa-ti spun, acum 1 an 1/2, cand m-a "stramutat" sotul in Bucuresti si cautam innebunita un doctor in care sa am la fel de multa incredere ca in doctorul meu din Iasi, asistenta lui Nayel a fost pentru mine buna de pus pe rana, asa de dornica eram sa stau de vorba cu cineva despre problemele mele intime. Tin minte doar ca la a doua vizita i-am dus un buchet de flori doar asa, ca ma ascultase . Ce ma deranjeaza insa pe mine la ea e faptul ca tot timpul parca ezita cand trebuie sa dea restul, de parca ar vrea sa-i lasi si ei acolo ceva, iar eu chiar nu vreau sa-i las. E platita pentru ceea ce face si nici mare grija nu are de mine ca sa-i las 200 de mii de ex. Si apropo, ai mare curaj cu 3 copii! Si mare admiratie din partea mea . Eu tocmai ma pregateam sa-ti spun ca dupa bebe Serghei poti sa-l rogi pe Nayel sa-ti lege trompele, ca sa nu mai fie nevoie nici de sterilet nici de anticonceptionale, dar vad ca tu esti pusa pe fapte mari .

Eu am luat dupa ce l-am nascut pe Vlad, Exluton, care cica sunt indicate si in perioada alaptarii (din pacate nu a fost cazul la mine ). Dar am luat doar cateva luni pana mi s-a reglat menstruatia, pentru ca eu am avut si tromboflebita inainte de sarcina din cauza anticonceptionalelor, deci la mine chiar sunt contraindicate. Dar am ales aceasta solutie de moment tocmai pentru ca ne doream si o bebelina. In iunie dupa ce voi naste voi alege legarea trompelor. ca deja ne-am "indeplinit" ratia iar eu am o varsta la care nu as mai risca si a 3-a sarcina.

Mai scriu...

Vlad

Sa traim bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sadaf spune:

aveti vreun nr de telefon al DR Nayel plis sau unde il pot gasi,cum e vorbeste cu pacientele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Sadaf, ti-am trimis nr de la cabinet si mobilul pe email. Vorbeste cu pacientele, e foarte dragut si amabil.
Multa sanatate!

Gicutza, nici nu ma gandesc sa imi leg trompele, nici acum nici alta data! Mi se pare mult prea invaziv si definitiv, prefer anticonceptionalalele! I-am spus si lui Nayel de fiecare data, cred ca si pe masa o sa ii spun pentru ca ma obsedeaza ce am citit de niste fete care au patit-o dupa a doua cezariana (fara sa o ceara!).


Ioana 29 saptamani cu Serghei si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput