Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (53)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Alina, eu am citit ca alergia asta ar disparea de la sine mai incolo, pe la 1-3 ani. Ia cauta si tu articole ceva!

Diana, patul e 60/120, ei aveau mai multe dimensiuni dar nu cred sa se poata comanda pt paturi atipice, e de intrebat oricum. Sigur aveau si pt 70/100. La celelalte nu m-am uitat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaCostiurin spune:

Buna,
Asa pe scurt, ca vad ca iar se intamplara multe...
A l i n a, cat de sigura esti ca e de la proteina laptelui de vaca -PLV? Nu de alta, dar pe aici cea mai simpla solutie e sa zici ca e alergic la PLV, desi ar trebui totusi sa se faca niste teste inainte de a da "sentinta". Oricum, chiar daca e asa, e un lapte de soia care cica e chiar mai bun la gust decat HA-urile, iar proteine isi va lua din carnita, mai incolo. Din cate am inteles, alergia cu pricina dispare in timp. Am o prietena al carei baietel are alergia la PLV (super-dovedita, cu teste prin strainatate..) si de pe la un an ii putea deja da iaurt. Deci nu-i definitiva. Dar e pacatoasa in primul an de viata, antreneaza alte tipuri de alergie, baietelul cu pricina e alergic la morcov, de ex. Tendinta la rahitism o combati cu Ca si eventual cu vigantol in plus. La varsta asta e reparabil!
R u x a n d r a, saltea de cocos fff buna poti lua si de la www . babycomfort . ro. Noi de acolo o avem, e austriaca - Traumeland - si au mai multe modele, dar noi am luat-o pe cea mai groasa. E super-buna - oricum inainte de a o lua am facut o documentare zdravana pe net, si chiar e firma serioasa.
J a d i, la nevoie de clatit creierii si cerut azil politic, iei tramvaiul 5, statia Victor Manu, Competitiei 28, dai un bip nu de alta dar nu merge soneria!!!
Gata, ca spal puradelu'!



Raluca, mama Radului - 29.09.2005
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

E oficial: fata mea sta in 4 labe. Azi am prins-o de multe ori in patut, se ridica repede, si schiteaza un tirish. Facem antrenamente sa invete sa mearga de-a busilea.

Dana, eu sper totusi ca fac cu copiii ansamblu de dansuri de societate, si nu trupa rock.
ruxandra, in 3 zile sotul a primit peste 10 oferte, din multe tari, inclusiv Dubai (evident, nici una pt america). Ceva se intimpla in industria cu regresii. Miine are un interviu cu unii, luni cu altii, etc. Multumim ca te-ai gindit la noi. Daca te intereseaza detalii, da-mi un mail/PM.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

Cristell - am terminat de pus pozele....

Inlegatura cu saltelele : am vazut si pe bebelusultau.ro si fac si la comanda cu dimensiuni atipice.
Eu tocmai am comandat inca 2 bibe Bfree ca deja nu-i mai pot da lapte in cele de 125ml,mancam de mult 170ml.........
Dar din pacate mancam numai lapte,asteptam sa vina DR,si cu vaccin de 4 luni,dar a zis ca vaccin la 2 saptamani dupa terminarea varicelei....Ce o insemna mai exact terminarea varicelei????????
Aveti idee???


Catush&Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Alinamimi pare rau pt puiut ,dar este mai bine ca ai aflat si sti de ce sa te feresti,noi il pupcim pe Vladut si tie iti dorim curaj
Irina Hildi mersi
Catusa frumoasa Briana
Mirunica Yupiiiiiiiiii pupi de la noi

poze
DanaAntoine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moki spune:

Mai fetelor,chiar am avut de recuperat la cat de harnicute ati fost in ultimele doua zile

Catush,sa va traiasca Briana si sa-i fie de bine botezul!
Simonique,superb Mario!!Sa stii ca am avut un soc,dar chiar seamana cu al meu,deci nu au doar acelasi nume ..de-abia astept sa bagam si noi o sedinta foto sa-ti arat
Ioana,poate intram si noi in clubul de dansuri de societate,ca mie tare mi-au placut la viata mea..Am practicat,am avut si spectacole,ce vremuri..Sper sa-i placa si lui bebe!
Miflore,sa stii ca noua cerealele nu ne-au priit deloc;ii dadeam seara,vreo cateva zile si uite ce ma pomenesc ca nu mai facea baiatul kk decat o data la trei zile..plus ca tot se trezea noapte,iar la greutate,trendul era acelasi..apropos,maine il trimit pe sotzu' cu copro baiatului la laborator ca nu prea-mi place cum miroase kk de la vaccin incoa'..
Ruxandra,eu zic sa incerci totusi si cu Loccoid pentru iritatie.Daca dai in strat subtire si doar de cateva ori,nu cred ca are ce sa-i faca.Dar tu cu picaturi Zyrtec ai incercat?Si alea merg bine.

Am uitat sa va zic..eu am ineput sa-l las pe Mario cu bona(v-am zis ca am "combinat-o" pe vecina mea ..) si vad ca e ok..Partea proasta e ca ea,ca sa faca pr si sa se bage pe sub pielea noastra,vine mai tot timpul la mine,cu orice ocazie,de cateodata nu mai scap de ea..Tot e bine ca o cunosc,e la doi pasi si din cate se pare se intelege si cu baiatul..oricum,la servici am de gand sa ma intorc in mai,deci am tot timpul sa ma hotarasc definitiv..

Hai va pup!!

Laura & bebe Mario (27 sept 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Catush faine poze! Si ce cuminte a fost Briana !

Ioana felicitari. Si Vladut s-a ridicat azi in 4 labe (cred ca s-au vorbit), dar sta cateva secunde nedumerit si apoi intinde picioarele. Nu stie ce sa faca in pozitia aia...

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

he he...locca, si noi tot de la mothercare luam body-uri ca sa incheiem toate capsele. De la Z incheiem doar una!!!! Am incercat si masuri mai mari, dar acelasi lucru...au un designer care crede ca copii cresc doar in lungime..

Bianca si bb Milan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Buna seara tuturor!

Ioana, ai avut dreptate. Am gasit Infanrix la farmacia Dona.

Simonique - si eu am fost la 3 botezuri pana acum, inclusiv al nostru, si de fiecare data am luat-o pe Anya cu noi. Defapt si de revelion am fost 4 zile la munte tot cu ea. Si eu ii dau numai san si de-aia o car peste tot cu mine. As fi putut sa ma mulg si sa-i dau biberon, insa si mie mi-a fost teama ca o sa-mi refuze apoi sanul. De fiecare data am avut unde sa o tin (la botezuri au avut o camera speciala unde au stat bbii). Mult succes si sa faci cum simti tu ca este mai bine!

Catush - felicitari pentru botez!

tuturor

Alina si Anya (19 oct. 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/a_cibea/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

Ioana, e super in Dubai, am stat acolo o luna si mi-a placut la nebunie...m-as intoarce oricand daca nu as fi convinsa ca e mai interesant (ca experienta de viata ) sa traiesti intr-o tara ca Ro. Ce vrei, unora le place sa se chinuie singuri...

Bianca si bb Milan

Mergi la inceput