Mamici casnice (10)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ange spune:

mda...aveti dreptate.de juma de ora ma chinui sa va dau un mesaj si abia se misca forumul asta ce se intampla?! ori toata Ro. e pe el?!?!

Flavia,bun venit.Frumoasa calatorie ai avut.sa-ti fie de bine.
Ai batut tu 12 ore numai ca sa chefuiti?!Moamaaa tineretea ce poate face din om Eu n-as fi iesit atate aore din casa pe zapada,pe ger...brrrr...
As fi preferat o baie fierbinte cu lumanarele si o sampanie pe masura decat sa indur zapada si frig.dar vezi tu? varsta-si spune cuvantul mama ei de treaba

Dana,somnoroase pasarele trezirea.Pai tu care erai inima conf. dai cu somnul mai?Hai ca te iert de data asta

mai alexa si mami,mai Flavia pai noi avem fatza de suc,de laptic si lamaitze mai?!?! Asa gazde bune sunteti?

ange,mamica de 2 ori

foto
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12366" target="_blank">povestea Maiei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16811" target="_blank">povestea lui Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Cami,cand le zici ,le zici !ce e aia suc,laptic si alte prostii?sa curga vinul,sa vina berea,sa faca sampania bulbuci

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Care toata Romania...eu cred ca e toata lumea de pe lumea asta pa forumul asta



www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55265" target="_blank">O poveste minunata...

Site Amalia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

quote:
Originally posted by symaco


vreau si eu un pahaar de bere...nu prea mare,asa numai de pofta!!

acu vaz ca mai sunt fete tinerele cu barbatei mai´´intelepti´´,la noi diferenta e putzin mai mare...nu va zic decat ca io am 23!



uite la mama aici pana te saturi
vezi ce generoasa sunt?Nu ca mamicile care ne ofera laptic!!

iubita,cum zici tu acolo ca vine treaba cu tine si colegu? hai ca pocnesc de curiozitate.E musai sa stim tot.
Multi inainte si sa fi fericita.

Dana,oare sa ne conformam si sa o dam pe lapric?Cica ajuta la ten
parca tot o cana de vin rosu fiert sau o tamaioasa rom.aluneca mai bine pe gat,asa-i?

Mihaela,ai dreptate.Toata lumea sta pe dc.Daca-i frumos si bien aici!!Eu de cand cu voi nu am stare daca nu deschid dc-ul de 70 de ori pe zi
Sunteti simpatice foc si din cauza vostra nici la munca nu ma duc.Cand suna tf. si vad ca e "munca" ma fac mica si nici vorba sa raspund.Cum adica eu sa muncesc si voi sa va distrati aici?!


ange,mamica de 2 ori

foto
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12366" target="_blank">povestea Maiei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16811" target="_blank">povestea lui Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

mi-am adus aminte cu laptele asta.
era una aici si este ca traieste cred care zicea ca face baie in 12 l. de lapte oare? si era din ro...
Ma gandesc cum naiba sa-si bata joc de lapte cand alti copii amarati nu au un paharel de lapte.oare aia 12 l.nu poate sa-i ofere la o casa de copii ceva?!
Sunt si alte remedii de intretinere a pielii nu neaparat laptele!!!
hai ca mi-am adus aminte si sunt nervozata...

ma car la calcat.am un munte de tzoale necalcate pe care le tot ocolesc de ceva sapt. bune in curand incep sa le sar ca nu o sa mai fie loc nici de ocolit macar...

ange,mamica de 2 ori

foto
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12366" target="_blank">povestea Maiei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16811" target="_blank">povestea lui Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Dana,oare sa ne conformam si sa o dam pe lapric?Cica ajuta la ten
parca tot o cana de vin rosu fiert sau o tamaioasa rom.aluneca mai bine pe gat,asa-i?[




Vinul fiert ca vinul fiert,da' cu tamaioasa romaneasca m-ai nimerit la fix.Bunaaaaa!
de-as mai duce-o pana la toamna
sa beau vin din damigeana.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

era una aici si este ca traieste cred care zicea ca face baie in 12 l. de lapte oare? si era din ro...



Beeey,tu te uiti in gura ei?Vrea sa faca pe interesanta .Si eu am citit ce a scris si imi venea sa mor de ras.Ce sa-ti spun ,o fi vreo regina din povesti,face baie in lapte.Ma lasi!!!

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Dragelor, dar mult va mai place cheful si vorbaraia...
Flavia, ufff, ufff, ce intamplare... Bine ca ati scapat cu bine si ai ajuns nevatamata la raport.
Raalucutza, e frumos numele ales si sunt de acord cu un singur nume la bebe. Si pe fetita noastra o cheama simplu Daria si toata lumea era in capul meu ca de ce nu mai pun un nume. Mie mi-a ajuns ca m-am nascut cu 2 si alea destul de lungi, ca am ajuns pe lista la facultate cu 2 litere lipsa si asa am ramas aproape 1 an ca deh... comoditatea tantilor de la secretariat era cam mare.
Alina multumim pentru felicitari. Printesa mea mica a facut primii 2 pasi, fara sa se tina de nimic din jur, dar se cam teme. In echilibru sta multisor, dar cand e vorba de pasi, da sa se agate de imprejurimi.
Symaco, ce tinara esti... deja esti si mai vine un bebe. Bravos si la mai mare... sau va opriti aici? Sanatate multa la bebic si numai bine!
Cami, am facut spanac in premiera pentru micuta. M-am ghidat dupa gusturile culinare ale lui tati, ca el e spanacoman si am crezut ca va fi si ea topita. Dar m-am cam inselat si nu a mancat decat jumatate din ce am pus in farfurie si aia cu cantec si jucarii. Oricum, voi mai incerca, ca la fel mi-a facut si la piureul de cartofiori cu branzica de vaci si galbenus, iar acum il devoreaza, mai ales ca am inceput sa papam si smantanica si iese taaare gustos.
Fetelor, vreau sa va intreb de petrecerea de la 1 anisor. care e faza cu ruperea turtei si ce ati avut pe tava piticlor si, mai ales, pe ce au pus mana prima data? Mai e putin si vine si la noi...
Pe mai incolo! la mamici si burtici!

Haideti sa vedeti ce mare am crescut!

Geani si Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

Dana,gata sefa!te las sa traitiam zis si io sa ma dau mare ca avem zane pe dc

hai ca am calcatda de unde! am puse 2 albume noi
"Maia" si "Robert".O sa o vedeti pe acolo si pe "nelia" cu fetitele ei:))
Ma dau si eu mare cu ce pot ca daca baie in lapte nu poci sa-mi permit

iote acilea: http://community.webshots.com/myphotos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Dom'le lipseste omu' din motive de kupil si voi va apucatzi de chefuit, de beuturi.
Da' acu' daca tot am intrat pe site, imi datzi si mie ceva de beut, ma multzumesc cu ce a mai ramas, desi sint un pic racita si o canitza cu vin cald n-ar strica.

Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

http://community.webshots.com/user/danielaaddario

Mergi la inceput