Clubul moldovencelor de peste Prut (16)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Am vorbit azi cu Lilia. Amelia se simte foarte bine. Marti le da drumul acasa, ura!

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Neata dragelor!
Ce mai faceti?Cum v-ati petrecut we-ul?
Noi suntem bine, Alex e deja la cresa. Si eu ca de obicei sunt in cautari de noi informatii, ca tare nasoala e si contabilitatea asta!
Ieri am facut si eu ardei umpluti, asa ca merci inca o data Luciei, ptr inspiratie!Si am facut si cheesecake-ul Nataliei, a iesit super bun, sotul mi-a spus pana acum de 10 ori deja, ca ce buna e prajitura!Asa ca ma facem cat mai curand inca o portie!!!!

Alex ma surprinde pe zi ce trece tot mai mult. Si apropo Aliona, dupa ce ai povestit cum Amedeo ti-a spus "Scuze mama!", pai a doua zi, m-am ciocnit cu Alex prin casa, la care el imi spune "Scuze!", eu m-am mirat si am crezut ca o fi fost o coincidenta ceva, o fi incurcat el cuvintele, ma rog, si mai tarziu ne-am dus la Billa, si ne-am ciocnit cu carucioarele cu alti cumparatori, la care el spunea "Scuze".De atunci la fiecare neatentie ne scuzam!

Ce ma bucur ca e totul bine cu Amelia si Lilia!!!Sper sa ne dea cat mai repede vesti bune, si ca totul e foarte bine!

Karina, ce intamplare nasoala ai trait!Dar bine ca totul s-a terminat cu bine!Mai scrie si pe aici, lasa-l pe sotul tau oleaca sau el sa te lase o clipa!

Aliona e super prajitura ta!!!Tu spui de cand veniti acasa de la plimbare...., noi ieri am ajuns cu noroi pana in genunchi!Dar asta este, bine ca a fost foarte cald ieri, si s-a jucat Alex bine.

Vreau si eu primavara mai repede, deja se aud pasarele cum canta!!!

Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

Buna dimineata fetelor!
Eu am uitat sa va zic ca nu am inca net acasa si scriu doar de la servici, dar sper ca in viitorul apropiat sa in pun si acasa, si evident ca simbata si duminica nu am de unde scrie.
Noi ne simtim bine, daca nu luam in consideratie arsurile din git, fata toata ziua ma bate sau ma gidila nu sta cit ii chicu.
Imi pare bine ca Amelia se face bine un de la mine.
Natalia da cum draga nu ai malina? da rudele?Prietenii? Eu numai dau un znac si mii plin frigideru de malina in toate vidurile, dulceata fiarta, dulceata doar cu zahar, sau cu smorodina.Ia da tu sfoara in tara, daca pina la urma urmei poti gasi si in magazin, sau la voi nu se produce asa ceva?
Cit despre sot, el ce nu vede ca tu te simti rau?Nu face si el o doftorie sa asuzi o leaca?
Trin(Elena) buna si tie, eu sunt noua pe aici sper ca ai citi din urma si ai inteles ce prezint.
Karina da esti o curajoasa sa esi pe asa un vint, eu inainte de sarcina(si de Bacu) aveam 56kg, si la un vint mai mare stateam in casa sa nu ma ia, daramite la asa vint si inca cu copilul.Imi oare rau pentru experienta neplacuta, sper ca ti-ai revenit si deja te amuzi pe tema aceasta.
Aliona si mie imi place mobila.
Alina o sa iti fie de invatatura cu mobilul ca si eu am patit-o ca si lia_c fara copii, ca nu am blocat tastatura si mi-o mincat impulsurile.
Lucia nu vrei sa azvirli si la mine cu citiva chiperi?
Apropo, nu sunt nerabdatoare sa ies in concediu, chir il preconizam pe mai, dar o sa es de pe 1martie.
Fetele din Chisinau, ce ziceti cind ne intilnim?
O zi buna tuturor!!!


doroti_5 28+ si Natalita-Elena
evolutia bebe
foto mami pina la bb si dupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Buna, dragelor!
Se pare ca unele din noi avem o perioada mai proasta, si eu am avut in sfirsit primul furt de portmoneu, era si cazul, nu?
Karina, imi pare bine ca s-a terminat cu bine. Cum se simte Luci? Zi-ne ce pregatiri faceti pt prima aniversare? Eu cred ca le-am imflat capu' la fete inainte de ziua Paulei
Lucia, dulce nu am gatit nimix. Nu am vrut sa risc, stiti voi deja ce talent innascut am, si apoi linga noi e magazinul de firma a lu' Plaisir (cred ca stii e o firma de dulciuri) si a aparut la ei un tort tivoli, foarte gustos. Eu m-am jucat in schimb cu salatele, am facut o "Lesnaia poleana" si "Rybka v prudu", poze nu am deocamdata, le voi incarca peste vreo citeva zile.
Aliona, cadouri am primit de tot felul, cosmeticale, bluza, cioco, bani, flori, o minigentuta... si un La Multi Ani inginat de Paula la ureche...
Si mie mi-a placut mult mobila, dar lasa ca veti cumpara acolo si mai si!!! SI eu ma atasez mult de lucruri si-mi pare rau sa ma despart de ele, dar... asta e!
Cornelia, pe unde esti?

Multa multa sanatate Ameliei si putere Liliei!!!



Rodica si PAULA (02.09.04)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

salutare,
Fetelor, v-ati insanatosit? Ca vin eu sa va preiau locul! Ma doar eun pik gitul si mai am mici furnicaturi la nas...
Corina a zis ca daca nu apare azi, sa va zic ca a plecat cu sotul, adica se muta si nu stie cind va avea inet acolo... O asteptam sa revina cit mai repede!
Ce bine ca Amelia se simte bine si vor fi externate in curind! BravoAmelia si Lilia
Doroti, eu sint de acord cu intilnirea, dar pot fi prezenta doar seara dupa 18.00 si in we . Vinerea asta voi fi busy. Vom face baby shower cuiva la serviciu...
Rodica, m-am pierdut printre pc-urile si documentatia de la serv.
Iarasi eu cu intrebarile, nu sint obligatorii - raspunde cine vrea. Voi ati folosit crema antivergeturi? La noi ma uit (sondez piata ) demult timp prin farmacii/magazine si nu vad... O prietena a zis ca a folosit Dove, dar n-a avut nici un efect. Stiu ca Dove e mai mult anticelulita, nu vergeturi...
thx a lot

lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much.
William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gazea spune:

Saluti!!!
Azi vine la mine sora mea a fost pe 3 luni la Italia,din clipa in clipa trebue sa soseasca asa ca sant f. fericita abia astept s-o revad e mai mica cu 10 ani ca mine,are numai 24 de ani.Doamne ce-o iubesc!!
Azi am vandut caruciorul lui Amedeo a zic"UNDE DUCE CIOIUL MEU???"
am zis puiul mamii il ducem jos la uscator unde avem si saniuta,da mi-i groaza cand va vede ca nu-i acolo...are ce urla,dar ii va trece.
Mai am mobila de bucatarie,si o jaluzea verticala ...nu o cumpara nimeni hi hi!
Va las ma duc sa-mi culc puiul.Mai incerc sa intru zilele astea ,dar numai daca mai am timp ca vom merge in oras si in vizite.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Buna,

Eu sint prinsa cu o lucrare, de aia nici nu am deschis azi forumul, sa nu ma tenteze.

Cornelia, din cite stiam eu, vergeturile apar in urma distrugerii colagenului din piele (sper sa nu spun prostii ), or, acesta nu se regenereaza, cel putin nu doar cu creme. Stiu destule cazuri cind cremele nu au avut nici un efect, si nu stiu nici un caz contrar. In schimb, am inteles ca vergeturile se pot preveni oarecum, printr-o hidratare intensa a pielii si eventual cu ajutorul cremelor ce contin elastan. Dar depinde mult si de genetica. Sint unele femei care nu se dau deloc cu crema si au o piele perfecta, iar altele dau o avere pe produse cosmetice si tot degeaba.

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Aliona, ma bucur si eu pentru tine, ca te revezi cu sora ta, va doresc sa petreceti cit mai frumos impreuna si sa savurati fiecare clipa.

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Trin spune:

Buna!

Incerc sa dau ascultare Nataliei si sa revin cu un nou mesaj .
Va dati seama, raspunsul nu s-a lasat asteptat prea mult ...

Natalia, in ceea ce priveste angajarea nu este nici un secret din partea mea, dar nu as putea sa dau nume de companie/firme pe forum. Pot spune doar ca e o companie importanta, care are ca gen de activitate finantele. Am dat curs unui anunt de angajare facut de ei si a urmat procedura standard.
In alta ordine de idei, vad ca suntem in acelasi cartier cu tine si cu Alina . Deci stam in "Drum" !

Doroti - sarcina usoara! Acumuleaza cit mai multe forte in concediu si savureaza fiecare zi!

O seara placuta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Elena, ce zici de o intilnire in we prin parcul Moghioros?
Si pe cind e nunta? (curiozitatea din mine nu-mi da pace)

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput