Fotomodel DC

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Fara a dori catusi de putin sa supar pe cineva,va rog explicati-mi si mie DE CE VRETI SA APARA POZA COPILULUI PE SITE?Care-i poanta?Care-i utilitatea?E vorba de mandria parinteasca?

Pe bune ca nu va inteleg.

Jasmine si Radu (26.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Pai atunci sa se desfiinteze Galeria, daca nu are nici o "poanta" sau "utilitate".

Eu am vazut-o ca o "recompensa" a membrilor activi ... cel putin pina am inceput sa vad ca nu asta este criteriul. Este o bucurie sa vezi un copilas pe care il cunosti (al unei mamici cu care vorbesti zi de zi pe Forum).

DA, este si mindria de a fi parinte, de a sti ca ai un copil minunat si bucuria de a arata celorlalti ce copil frumos ai. Cred ca toti cei care au trimis poze pt rubrica asta gindesc la fel. De ce sa ne fie frica sa o spunem?

Ce parinte nu vede copilasul lui ca pe o adevarata comoara?
Si cum sa nu fii suparat cind vezi ca cineva care nici macar nu frecventeaza site-ul asta este apreciat, iar copilasul lui/ei aratat tuturor? Ce, noi, membrii activi, avem copilasi mai uriti sau nu stim sa le facem poze?





Oana si Eva (29 iunie 2005)
Poze cu Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_b spune:

Nu va suparati ca va zic...dar sunt asa niste copilarii...care-i sensul, rostul? De ce sa ma supar ca apre poza altui copilas?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Parerea mea: nu este vorba de "rautate" ..ma refer la faptul ca asa cum am mai spus si in "protstarea mea"...este vorba de Regulile care sunt precizate la galeria fotomodelelor...

daca nu se respecte regulile , atunci de ce mai sunt reguli !!!! ar fi fost mai bine fara reguli si cu asta basta ...

p.s Eu dupa ce am asteptat 7 luni sa apara poza "maimutei mele" pe DC ..cand am vazut poza lui la galerie am simtit ca sunt cea mai fericita mamica si nu numai...asa in general te face sa te simti bine ...

p.s.s. ...daca pe voi nu va face mai fericite sau sa simti cum inima bate putin mai tare cand privesti poza si sa nu te mai saturi ...si sa te uiti la poza si cazi pe ganduri ...ca dehh uite ce copil frumos ai, si este pus la galeria fotomodelelor!(dupa cateva luni de proteste) asa in general ma refer la cum am simtit eu atunci cand am facut proteste sa fie si Alvarica al meu la galerie de fotomodele...si a aparut si asa am simtit cum am descris mai sus si sunt sigura ca si alta mamica simte la fel ...daca ma dezamagesc atunci... imi iau jucariile si am plecat......

Oana vezi ca acum vin cu "PILA" ca nu mai tine...



Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

quote:
Originally posted by iulia_b

Nu va suparati ca va zic...dar sunt asa niste copilarii...care-i sensul, rostul? De ce sa ma supar ca apre poza altui copilas?



Nu este vorba de suparare , este vorba de regului care nu sunt respectate si atunci noi de ce sa respectam regulie "lor" daca ei nu respecta regulile...

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pdelia spune:

Desi nu sunt mebru cu vechime foarte mare si nici foarte activ si eu sunt nemultumita ca nu mi-am vazut frumusetea de bebelus la fotomodelele de aici si nu am avut pretentia sa apara repede dar cred ca a trecut un an asa ca nu mai am ce sa mai astept . O sa plece Victor in armata pana ii apare poza de bebelus aici .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

In cazul in care iti e selectata poza puiului...te anunta in vreun fel? Pe mail de exemplu?

Daniella, mama lu'Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Mai bine de mine ca trec cu viteza peste introducere asa ca nu vaz nici o poza de galerie! Acum m am dat si eu inapoi sa vad ce si cum. Eu oricum am fetita Photo model. Ar vrea astia aici s o aibe in galerie!!! Dar cum asa?! Din activitatea Ralucai in domeniu eu stiu ca trebuie sa primesti bani ptr asta. Ca altfel care i smecheria???
Bafta la mamici ce vor sa le apara copilasii la galerie!!

corinadana mama Ralucai www.ralucaostoia1.exploretalent.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pdelia spune:

Asta e una dintre diferentele care fac din USA tara care este ... In Romania apar in filme , reviste , reclame etc. doar copiii celor cu relatii in domeniu .Nu conteaza daca sunt frumosi sau talentati !
Am avut si eu un bebelus bun de coperta unei reviste dar n-am avut relatii asa ca a crescut (deja e baiat mare ) si inca nu am gasit agentia care sa lucreze fara pile .Noi nu vroiam bani , ne-am fi mandrit doar !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Inainte de orice precizez ca eu nu am un copil.

Am dat peste subiectul asta din intimplare.
Am o intrebare...
De ce trebuie sa fie copiii "fotomodele" publice, fara (evident) acceptul lor?
In diverse tari (civilizate), nici macar nu li se mai "impusca" urechile pentru cercei, fetitelor, pe criteriul "vointa copilului, viitor adult, e mai importanta decit vointa mea ca mama subiectiva".

V-ati gindit ca unii dintre ei ar fi jenati, mai tirziu sa apara in fotografii pe internet doar pentru ca mama lor a vrut sa arate ca "ba, al meu e mai frumos...!!!!!!!!".

Sincer, nici nu m-am gindit ca cineva s-ar supara ca poza altui copil ajunge pe "prima pagina" chiar si invocind regulile forumului.
De ce ar crede cineva ca e nedreptatit?

Frumusetea este si a fost subiectiva si, in acelasi timp extrem de precisa.
Creierul uman inregistreaza simetria unei fete si o preia, o compara cu alte imagini si in final o catalogheaza, o pune intr-un sertar. Poate sertarul "vostru" urmeaza...

Sa caut mesaje, membri, postari, sa fac statistici etc si sa spun: "aaah, gata, mi-am dat seama, e nevoie de pile! mi se pare o insistenta care nu are legatura cu dragostea pentru copii in general si cu mindria de a fi parinte, in particular.

Fiecare copil este "fotomodel", daca nu pentru ceilalti, cel putin pentru noi cei care l-am procreat, ceea ce mie mi se pare MARE lucru.





Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput