copil unic sau frati?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DanielaAB spune:

Frati.
Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

eu am unul si sunt fericita!pana de curand nici nu am conceput ideea de bb2,acum ma cam bazaie gandul la o fetita,la bebe mic,dar simt ca mi-e dor de puiul meu cand era mic,...dar nu cred ca o sa apara prea curand,decat din.."accident"Puiul meu e baiat mare,are 3 ani si e destul de incapatant cat pentru o gradinita de copii:) dar una peste alta facem o echipa buna,suntem prieteni si il ador.Apoi ma gandesc ca cel mai bine e sa fie diferenta de varsta mica intre frati si mi se pare ca am pierdut trenul asta,daca raman acum insarcinata o sa aiba mitzu deja 4 ani..Si cum acum nu vreau sa se intample...probabil o sa fac pe bb2 pe la 30 si ceva de ani.Acum ma bucur de minunea pe care o am deja si..sunt fericta si implinita.

Life is not measured by the number of breaths we take,but by the
moments that take our breath away.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Mamica dulce, stii ca eu va simpatizez, pe tine si pe Marc.
Eu stiu ca e cel mai bine ca diferenta de varsta sa fie sub 3 ani SAU peste 5-6, deci tu esti bine. Hai, fa-i o surioara mica lui Marc.


Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Si eu tot frati as spune. Multi zic ca poti sa ai prieteni cu care te poti intelege mai binedecat cu un frate/sora. Da, e adevarat dar tot nu-i acelasi lucru. Eu sunt mai "prietena" cu prietenele mele decat cu sora mea. Dar daca pot sa-mi imaginez viata fara prietene, nu pot sa mi-o imaginez fara sora-mea.

Corina

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58588&whichpage=1/" target="_blank">Ajutati-l pe George!
www.cuzuc.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

Eu as vrea doi dar nu prea imi permite profesia sa mai stau in CIC.
Sunt singura la parinti si a fost destul de rau asa.

Don't talk unless you can improve the silence!

Mami & minunea mea ( mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otis41 spune:

si eu sunt pentru doi frati, e bine sa nu fie singur!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Eu am 2 frati si nu imi imaginez viata fara ei. fara cumnate da, dar nu fara ei.
Din pacate am doar un copil. Nascut la 35 de ani. Mi-as mai dori un copil insa slabe sperante. Daca s-ar fi putut as mai fi facut inca 3 dar nu cred ca in viata asta. Oricum, fratii sunt pt copil nu doar pt parinti. Sau mai bine zis intai sunt pt copil si apoi pt parinte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Si noi ne mai dorim un copil, poate chiar 2, cum o vrea Dumnezeu.
Mi se pare minunat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Si eu imi doresc sa aiba un frate sau o sora. Noi avem amandoi, el o sora. eu 2 frati si e tare bine asa. Sincera sa fiu imi doresc 3 copilasi, dar cum sigur n-o sa fie de acord, sper din suflet ca al doilea...sa fie de fapt gemeni, cu toate ca nu avem gemeni in familie.
Iubesc din suflet copiii si nu-mi vad viata fara ei.

Sanatate maxima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisa_35 spune:

Categoric frati!
Eu am doi baieti, unul de aproape 5 ani si unul de 1 an si 2 luni. Si sunt cea mai mare realizare a vietii mele. Si nu i-am facut chiar de tanara...la 33,5 ani si la 37 de ani. Daca vrei cu adevarat totul este posibil!

Denisa,copilul Alexandru si bb Luca

Mergi la inceput