Bebelusi de noiembrie decembrie 2005 (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

lavi multumim!

Felicia + Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Felicia, insanatosire grabnica!
Nu te mai gindi la cintar,important ca ai rezolvat problema! Recupereaza ea in scurt timp, ai sa vezi!

Hai ca acu' ii pun si eu fular la gura!

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)

pictures:
http://uk.photos.yahoo.com/gbuluci

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65676&whichpage=4" target="_blank">Povestea nasterii





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Hei, felicia ma bucur ca ai ajuns la dr Stanciu este f f bun, pe fratiorul prietenei lui Silvia practic i-a salvat viata! Eu am fost cu Nati la el la 8 zile, de atunci nu ca nu a mai fost cazul. Nu stiam de sfatul lui cu fularul la gura...

Intr-adevar toate antibioticile alea pareau o tampenie. In cartea mea scrie ca bonsitele/bronsiolitele, etc au de cele mai mule ori cauza virale asa ca antibioticile sunt degeaba.

Mama fratilor de care iti zic de atunci merge numai la Stanciu care de cele mai multe opri nu le da antibiotic la copii pt raceli, dar ocazional le-a dat, si chiar era nevoie - i-a trecut imediat. mamica lor are mare incredere in el. Si pe forum am citit plin de referinte bune.

Daca e vesela si energica e de bine, starea generala conteaza f mult la o boala. Lasa ca recupereaza ea la cantar, Silvia dupa boala de atunci de cand a fost in spital a prins o pofta de mancare... dar n-a tinut-o mult, numai pana ce a recuperat

Tania eu sunt multumita de salteaua de la patut - daca vrei iti zic ce si cum. - este Relaxa super-ortopedica, fabricata la Mizil. Facuta pe comanda, la dimensiunea mea. A patutului zice sotu' care sta in spatele meu.

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Felicia iti tin pumnii pentru ca bb Ilinca sa se faca bine.Eu cred ca am scapat cu bine de posibilitatea ca bb Tudor sa ia raceala de la mine.Si de -acu o sa-i pun si eu copilului fular la gurita.
Buluci si Ina atita scoateti voi din sini inainte sau dupa ce a supt bb?
pupici

leea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

felicia, imi pare rau sa aud ca asa rau o duceti...
si nu ca as vrea sa comentez, sa n-o iei cu rautate, dar mi-am zis ca uite de-asta nu vreau eu botez iarna... poate nu hainutele de dupa au fost problema, ci balaceala in sine... poate si aerul rece...
cu fularul este alegerea ta. sunt atatia copii care poarta, daca tu vrei sa-i pui e ok.
oricum, sper sa va faceti bine repede. si na=r strica sa cautati si alt pediatru... chiar sa dictezi la telefon medicamente gramada... si de ce ma rog n-a scris si reteta gratuita?? ca sugarii au dreptul...
m-am uitat la poze.. mititica.. iti rupe sufletul...
si apropo de "ce doare mai tare..." pai nimic nu cred ca se compara cu ce simti cand iti vezi copilul cum sufera si nu poti face nimic sa-i alini durerea... as mai naste fericita de cateva ori in momentele alea

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Buna seara! Ce fac fetele?
Noi azi am fost la nasi,ne-am plimbat,am facut cookis...am ajuns acasa la 20,45.A fost frumos,ne-am mai aerisit si noi ca nu mai iesisem afara din casa de marti.
Cristina, ce spui tu de mers in Venerei? Noi cand am depus dosarul (a fost Mihai cu doamna de la noi de la personal),a trecut si contul bancar,dar din cate am inteles in primele 2-3 luni banii vin prin posta si abia apoi e posibil sa nii bage in cont,tu stii altceva?

Felicia, ma bucur mult ca se simte mai bine Ilinca.Eu cand ies cu Bianca afara nu-i pun fular,dar o tin in marsupiu si nu ma inchei la geaca si e protejata cat de cat de geaca mea.

Corap, cum a fost la Cheia? Nu am mai fost acolo de cand eram copil ( si a trecut ceva vreme ),a-ti stat doar in statiune sau a-ti urcat la Muntele Rosu-parca asa se numeste.Sa ne povestesti cand te intorci.

Catutza si Bianca-Maria (2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Lavi si al tau sot este interesat de ce scrii?
Si Doru citeste forumul asta, mai ceva ca revista Chip!!
Ce-o fi, fetelor, atat de interesant in ce scriem noi?

Da, asa mi-a zis dr. Stanciu de fular, cred ca am facut niste ochi cat cepele cand am auzit.
Buluci si Leea si
Joy ai fost mortala cu pozele cu kk. Cat eram eu de suparat, tot am lesinat de ras!

Cat despre cantar, il dau incolo, nicio problema! Dar chiar inainte sa ma apuc sa scriu vazusem la ce greutate ajunsera fata mea si a fost socul prea mare.

Felicia + Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubamara spune:

Felicia, multa sanatate Ilincutei, sa se faca bine cat mai repede!

pentru un bebe bolnavior si o mamica curajoasa!

Raluca si bb Maria (07.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Felicia, insanatosire grabnica !!! Multi Ilincutei ! Intr-adevar in poze arata tare slabita - imi vine mie sa plang, asa ca inteleg ce simti tu ! O pupam si ii tinem pumnii!

Deja am si eu dubii cu botezul ... si sotul meu la fel. Noi vrem sa-l facem pe 4 martie. In fine, vom vedea!

Va tinem pumnii sa va faceti bine repede !
Pupicei

Camelia & Daria

DARIA
http://b1.lilypie.com/9BDXp2.png


Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)

"Bitter are the tears of a child: Sweeten them./ Deep are the thoughts of a child: Quiet them./ Sharp is the grief of a child: Take it from him./ Soft is the heart of a child: Do not harden it."

- Pamela Glenconner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

cristina nu stiu ce sa zic. Dar daca era de la botez, nu racea imediat? Ilinca a ragusit abia sambata adica la 6 zile de la eveniment. Eu tot ma invinuiesc -- ca am scos-o afara desi vedeam ca se ineca dupa cateva minute de plimbare, insa chiar nu stiam care e cauza.
Apa de la botez nu a fost rece, ca a adus omul de la lumanari 2
galeti de apa fiarta chiar in timpul slujbei (am dovezi pe caseta).
In schimb, explicatiile celor 2 dr. mi se par logice. Cum sa nu fie copilul sensibil daca trece de la +26 grade (cate erau in casa, cu tot cu castroane puse pe calorifer, cu deschis geam) la 0 sau chiar minus 1-2 grade, cum sa mai faca fatza sistemul respirator care nu e oricum prea dezvoltat la varsta asta?
Cred ca daca ii intalnesc vreodata pe cei de la OMS, le zic sa-si dea demisia, sa desfiinteze organizatia si sa nu mai cheltuiasca banii tarilor contribuabile degeaba ca numai tampenii au debitat!!!

Slava Domnului ca am lapte, ca asta cred ca o s-o ajute destul de mult.

Cat despre medicamente gratuite, dr. ne-a dat reteta dar... in Militari nicio farmacie nu a vrut sa ne dea nici gratuit nici macar compensat! Dar cand e vorba de sanatatea copilului, nu mai stai sa numeri banii.

Bubamara si Catutza si !!

Imi pare rau ca va stric seara de sambata cu asa o poveste trista, dar am simtit nevoia sa ma descarc, ca in ultimul timp credeam ca o iau razna!

Acum sa vad ce noapte imi rezerva mandra, ca e tare vesela dupa "doza" de adrenalina!!

Felicia + Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput