Mastodynon - Vitex Agnus Castus - (3)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella_72 spune:

bubulina nici nu stiu ce sa mai zic......in Z9 am facut o ecografie vaginala la Giulesti, la Big M ,... asta inainte de sangerarea din Z11. Ma gandesc la faptul ca daca ar fi fost ceva s-ar fi vazut, nu ?
Eu m-am dus sa fac eco pentru o verificare , sa zic asa ...pentru ca anul trecut, in martie, am facut o histero pentru polipi.Si tocmai de aceea am fost la eco ...sa vad daca a mai aparut ceva. Si nu era nimic , mi-a zis Big M ca sunt ok , nu am nici chisturi, nici alte probleme .
Si mai am sa-ti spun ceva....a fost a treia luna cand imi monitorizez TB , si in zilele pe care le "simteam" eu ca as ovula ,,TB nu crestea mai mult de 36.7 ...ceea ce pana atunci nu se intampla asta .In primele luni de monitorizare TB a crescut pana la 37.0
In concluzie......cred ca toate aceste modificari au fost de la Mastodynon ....probabil ca eu am toate celelalte hormonale ok , iar mastodynonul mai rau mi-a facut ...asta e parerea mea....nu vreau sa se ia nimeni dupa mine...
Mai astept si alte pareri .....


Ella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Ela eu am luat tratament cu Mastodynon si Extract de zmeur si nu am avut efecte adverse. Adevarul e ca eu nu am facut monitorizari de nici un fel in timpul acestui tratament si nici un fel de analize, asa ca nu stiu ce sa zic. Eu am avut tulburari de ciclu dupa FIV, iar in urma acestui tratament ciclul si-a revenit. Dar, acum mi-am facut analizele hormonale si se pare ca nu sunt chiar cum trebuie, desi inainte de FIV erau bune. Ma gandesc ca poate daca nu faceam tratamentul erau si mai rele. Sper sa nu fie invers.... Dar ciclul si-a revenit, asta e sigur.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Ella o sa-ti raspund si eu ca si fetele ca nu este de la mastodynon. Nu am auzit pe nimeni sa aiba probleme de la el. Eu am luat multe luni si m-am simtit foarte bine. Pt mastoza am luat si Extract de muguri de zmeur si Elixir de fructe de soc. Mi-am facut analizele hormonale si mi-au iesit bune. Si nu mai am nici durerile acelea de sani decat in apropierea CM.
Multa sanatate si bafta in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

Ella, subscriu si io la ce spun fetele, nu e de la vitex!!!! Iar cu temperatura stai linistita ca e importat sa fie "saltul" de 3-4°C la ovulatie, nu tb sa ajunga la 37 neaparat!!!!!
eu cred ca pur si simplu ar tb sa maresti doza zilnica!!!!

pupiceiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarahmeghan spune:

Pentru Ella_72: am citit de curand ca Mastodynonul poate provoca sangerari usoare la mijlocul ciclului. Si eu am avut o sangerare de vreo 3 zile in iunie si iarasi una de 1 zi, in august. Pe de alta parte, eu nu l-as intrerupe si iti spun de ce:

In ianuarie m-am hotarat, datorita fetelor de pe acest forum (alexia28, bubulina1 si restul), carora LE MULTUMESC DIN SUFLET, sa intrerup tratamentul cu Dostinex si sa trec pe Mastodynon. Pentru ca mi-a intarziat ciclul vreo 8 zile, sambata mi-am facut un test si mi-a iesit pozitiv!!! Ieri am fost la doctor si mi-a confirmat ca am un baby acolo... :-))))))
Iar luna in care am ramas, e august, chiar dupa sangerarea respectiva!

Vreau sa va spun fetelor ca nu am ramas insarcinata niciodata in viata mea pana acum, am 32 de ani, si s-a intamplat in vacanta! Cred ca pe langa Mastodynon a contat enorm faptul ca am fost relaxata si foarte fericita!

Va pup pe toate si va rog sa imi tineti pumnii, sa duc sarcina asta cu bine pana la capat!
xxxxx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Sarah ma bucur tare mult pentru tine, felicitari si sarcina usoara si la termen

"Pentru BARBYE - una dintre noi. Trebuie sa ajuti!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Felicitari Sarah si sarcina usoara!


Bubulina

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!
Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Felicitari Sarah! si sarcina usoara cu bebe sanatos!

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarahmeghan spune:

Va multumesc mult la toate!
Sper sa va aud si pe voi cat de curand posibil, ca meritati din plin!!!

Cu drag,
Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Felicitari, Sarah!
Fetelor, stiti daca la mastodynon se face pauza/ Eu am terminat o sticluta si nu stiu daca sa mai continuu...

Poze1Poze2
[/url="Pentru BARBYE- una dintre noi! Trebuie sa ajuti!

Mergi la inceput