Deserturile Nataliei (5)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Vio, m-am uitat inca o data prin pozele mele, dar n-am gasit nimic care ar fi putut sa te inspire in ideea cu pralinele, sau poate scleroza imi da tircoale?

Tumpi, oooo, imi mai zici si strada? Eu pe Prelungirea Ghencea.

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Vio - din pozele Daviniei te-ai inspirat nu a Nataliei .


-------------------------------
ce mari suntem

Bucate
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

vedeti ca eu is aia cu scleroza
gute nacht
Vio

Tina catelus de catifea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Intr-un bun sfirsit am facut si eu Lady's fingers, care a iesit o bunatate! Sotul meu, caruia i-am facut surpriza si care e mare amator de eclere, a ramas placut impresionat.
Nati, multumesc mult pt toate retetele tale si in special pt rabdarea ta
Poze nu cere ca nu am facut o alegere potrivita in ceea ce priveste calitatea smintinii si mai ales cantitatea. Dar data viitoare promit!


Rodica si PAULA (02.09.04)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Rodica, sint asa de bucuroasa ca nu te-a descurajat prima experienta negativa si ca ai perseverat. Felicitari pentru reusita!

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Buna si felicitari cu Sf. Valentin.
Sa iubiti si sa fiti iubite.

Cu ocazia acestei sarbatori m-am gindit ca tortul cu trufe ar fi cea mai buna alegere pentru desert, si nu am dat gresi.

Iata tortul meu. Forma sigur ca e modificata dupa cum ne cere sarbatoarea.

Pentru cei interesati de cum am dat asa forma tortului le explic cu placere.

Am desenat o inima mare, peste ea putin mai intr-oparte am desenat alta mai mica. s-a primit doua inimi intersectate.
am taiat foaie de copt sub forma acestor inimi.
ca sa evidentiez inimioara cea mica (care ma reprezenta ) am mai copt 3 blaturi de dimensiunea ei.

Trufele nu le-am facut de forma rotunda si nici nu le-am mai trecut prin ciocolata. Frisca era destul de moale pentru a sprita trufele. dupa ce am scos trufele din congelator luciul lor nu se pierduse, asa ca am hotarit ca se trec si fara glazura.

Sper sa va inspirat si pe voi sa faceti acest super gustos tort dindui forma de inima pentru o ocazie mai speciala.

Merci mult Natalia pentru receta. Sotul meu nu prea iubeste dulcele si ciocolata, insa Browinesul si tortul cu trufe au devenit preferatele lui.

Azi dimineata la cafea m-a intrebat, cind vreau sa-l mai fac odata , cu toate ca mai avem jumate de torta


-------------------------------
ce mari suntem

Bucate
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Lucia, multumesc de impresiile tale privind prepararea tortului. Pentru aspect ai 10 cu plus de la mine, arata a tort facut de profesionist. Super!

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Natalia - merci mult pentru apreciere.
sa stii ca datorita tie am inceput sa fac dulciuri


-------------------------------
ce mari suntem

Bucate
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Natalia am facut de Valentine's tortul cu trufe si cel cu merengue si alune de pe siteul recomandat de tine si au iesit super .Din pacate la poze nu mai sunt corigenta sunt repetenta si irecuperabiala.Sunt atat de obosita cand e gata totul ca numai de poze nu-mi arde !si apoi astia ai mei il devoreaza instantaneu ,eu nu am mai apucat 1
La tortul cu trufe prima oara mi-au iesit 10 foi acum mi-au iesit numai 7 .Habar nu am de ce ,probabil ca ouale sunt de vina erau mai mici ,sau cine mai stie ?Zic si eu !
Oricum cred ca trufele o sa le fac in cantitate tripla sa le duca fiul meu la gradinita la carnaval .Daca tot am cumparat o sticla de lichior de ciocolata sa il folosesc !A,si brownies capuccino tot pentru carnaval !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Am uitat sa iti multumesc pentru siteul ala dulce .E super!Are niste creme acolo si niste torturi de nu e adevarat !
Tu de acolo te inspiri ?
Iustina ,mamica lui Vladut ,6ani si 7 luni si Ana ,7 luni si 1/2

Mergi la inceput