The best of aug-sept-oct 2004 (105)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Salut fetelor!

Cris cum e Ale?Mai are muci?

Cybip nu prea stiu ce sa-ti zic in legatura cu mofturile la mancare ca noi nu ne confruntam cu asa ceva....sper sa devina si Yasmeen pofticioasa si mancacioasa!

Eliana super pozele de la concert!Cred ca v-ati simtit bine!

Eu sunt tare suparata ca aseara s-a lovit puiul meu rau de tot la obrajor de un dulap(margine)!Pe loc s-a si invinetit si in gurita a fost plin de sange....bine ca nu si-a rupt vreun dinte....offff!..si azi-dimineata mi-a zis de vreo 3 ori: "buba, buba" adica il doare....offfff!
Am pus niste poze noi cu "cumintenia pamantului"....si cu buba cea noua!In albumul de pe Yahoo!

Pupici!


Ioana(9+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Pufymic, bazucului micut sa-i treacarepede buba.
Am vazut pozele si pare ca s-a lovit rau de tot, offf micutul de el.

Aissa, multa sanatate si sa treceti repede de raceala asta.
Noi am reusit si am scapat de ea. Mai am eu putin vocea ca de lup dar trece si asta.

Cybip, nu stiu ce sa zic cu mofturicile la mancare. Eu contrar tuturor sfaturilor primite de la toata lumea, am fortat-o cat a fost mica, mica si acum nu avem nici o problema cu mancarea. Dar acum sunteti prea mari pentru asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybip spune:

fetele!
Am vazut si eu poze cu Bazucul si buba de pe obrajior , de la noi sa treaca iute!
Eliana misto la concert, am vizionat pozele, dar mie mi-a ramas mintea la salul tau roz .
Voi incerca iar sa-i bag iaurt in mancare, asa faceam la inceputul diversificarii (tot de la tine furat pontul), multumesc mult
Ellen nu ai mai pus poze noi cu Alexuta ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Pupici fetelor.

N-m mai scris ca ieri am avut pe tati liber si am profitat si noi.

Fiu-meu a facut miercuri si joi febra non-stop. Joi seara am fost in urgenta la pediatru ca nu reuseam sa-i stabilizam temperatura. Dupa control i-a scazut febra si nu i-a mai crescut. Minune... daca as fi stiut ca e pe asa mergeam de la inceput la dr... Ideea e ca din cauza gatului a facut febra si cum s-a stabilizat nu ne-a mai dat nimic. adica ne-am limitat la paracetamol pt febra si sirop pt gat. De tusit inca mai tuseste, dar macar se rupe tusea...

De dormit doarme si nu se mai scoala des, cum a facut sapt trecuta, dar tot nu vrea sa pape cum trebuie... Ca tot vorbeati de mofturosi...

Altfel, azi a picat frant dupa pranz, ca am fost la dentist si am asteptat o groaza pana sa ne vina randul si a mancat si direct nani...

Va pupacim si mai dam vesti, ca deja s-a trezit si nu mai pot sta...

Mami si Miron Radu (06 oct. 2004)

Pozele noastre

Frantzujii

Copilasi sept-oct 2004 1
Copilasi sept-oct 2004 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Am vazut si eu pozele cu Alesio, of, sa ii treaca repede buba.
Fetelor noi azi am iesit afara, nu stiu de ce de ieri ii curge nasul iar, apa, transparenti, febra nu mai are, am oprit antibioticul, nu are stare proasta, papa cum spuneam mai mult mancare (azi a mancat si supa si ghiveci, dar a baut si sucul de portocale) asa ca probabil se lungesc mucii astia mai mult. Faza e ca am zis ca stam juma de ora si am stat o ora jumatate. Sper sa nu regret plimbarea dar nu se mai putea sta in casa, am aerisit si noi ca lumea ca asa pe bucati degeaba era.
Sa aveti un weekend placut!


Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Am intrat sa va salut, pupici la toata lumea! In seara aceasta ne-am intors din Ardeal unde a fost super fain. Daca nu ma omora dorul de Dami era si mai bine.
Nu am apucat sa citesc din urma dar sper sa recuperez, oricum din cea ce am vazut ...... inteleg ca la Loreema mai vine unu' mic. FELICITARI!

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)


http://community.webshots.com/user/giorgios72





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Salut!
Am venit sa inchid PCul ca l-a uitat barbatu-meu deschis si hop sa vad ce face lumea pe DC asa cu juma' de ochi ca azi n-am avut cand sa intru
Evident trebuia sa nu fim singurele "cuminti" de pe-aici.. Pufy cred ca au avut vineri ceva maimuticile nascute la 00.25 asa ca sa nu fie singura coincidenta Mai intai pup dulce la buba lui Alesio ofofof ce sa mai zic Hehe, evident ca si pe Gogo a apucat-o cazutul si pac a dat cu capul de jos, urlete si sangeeeeee mult din nas si gura Asa ca au fost sangerosi amandoi, nasol, no comments A ramas insa doar cu nasul si buza umflate, imi pare rau ca n-am facut poza... ufffff
Aissa ma bucur ca e bine Ale, mucisorii astia lungi cine stie, or fi pur si simplu de la aerul rece, si noi avem in dotare de cateva zile.. Pup, sa va faceti bine! Tu cum te simti???
Elyanne am vazut poze, bravo mai bine c-ati ajuns la concert, si la mai multe.. beri!
Geo hehe asteptam sa ne povestesti cum a fost "intre fete"! Luni incepe Ioana scoala, e extaziata presupun
Lorena sa nu mai faceti febra! Pup flacaul!
Ania, Naty ce va fac ochisorii?
Bebicii cu mofturele la papa - bafta mamicilor la pacalit!!! Sa papati ca altfel n-o s-aveti forta sa faceti prostioare!
Ana mi-ai molipsit maimutica, radeam eu de tine cum te pune Stefanutul sa-i citesti povesti, iaca si pe capul meu belea acum, ca tre' sa-i spun fetei de o mie de ori cum e cu Scufita Rosie Primele 3 ori a fost amuzant, acum se posteaza cu cartea-n brate si incepe "titita, mau, uuuu" (HELP!!! am rugat-o si eu frumusel sa spuna "lupul" si mereu a iesit cuvantul ala urat cu P N-o mai pun in viata mea, ii zic ca e ham=ham!"
Mina ce facusi soro cu proiectul? A ajuns descantecul meu pe dos pare-mi-se
Eu nu mai rezist pic de somn.... asa ca va pup repejor pe obrajor si nani-nani! O duminica tare placuta va doresc!!!!!

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

NINGEEEEEE! si noi n-avem sanie . Dar tot scoatem nasul, vad ca 3 zile e anuntata numai ninsoare... Tocmai acum cand am zis eu ca vine primavara si am dat carutul sa iau trici. Ha! Cred ca o scot azi si o tavalesc in zapada (daca o rezista pana iesim noi la pranz) si sa vedeti ca asa ii trece si nasul.
Andora mucii aia nu prea pot fi de la aerul rece ca noi de sambata trecuta pana ieri nu am iesit din casa, si ea de vineri era iar cu mucisori. De aia ma tot miram eu de unde si pana unde. Dar in fine, o sa treaca. si pe Gogo ca a facut buba (ce au mai copiii astia de numai in cap cad???? Ca si Ale da cu capul ca naiba).
Pupam toti copiii bolnaviori .
Lorena cum sunteti? A mai facut febra?
Va pup, incerc sa acopar cat mai mult pana se scoala d-ra....


Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by aissa

NINGEEEEEE! si noi n-avem sanie .



nici noi...

oare ma descurc cu carutul...nu stiu ce sa fac...


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68270&whichpage=1" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vladwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">cel mai iubit dintre pamanteni are un an si patru luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:



Cybip sper sa reusesti s=o convingi sa manance...
Salul roz si mie imi place... de fapt imi plac esarfele / salurile... dar uit sa le mai port, le inghesuit intr-un dulap si uit de ele...

piticii accidentati sa treaca buba repede... Si piticii bolnaviori sa se faca bine cat mai repede...

Aissa noi avem sanie... dar nu prea este incantata... cred ca o scot pe picioarele ei juma de ora...

Azi era zi de mers la mama si al meu sot ma anunta ca are neste treaba... si pleaca din Bucuresti

Ieri am fost la zilele de nastere si fata mea a fost super cuminte, s-a jucat cu fetele, nici nu ziceai ca am copilu' cu mine... Diferenta de la cer la pamant fata de penultima petrecere la care am fost... Fetele erau ceva mai mari.. 10-12 ani... fata de copiii isterici de data trecuta de 3-6 ani...

si duminica placuta... cat a mai ramas din ea...



www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">S-a mai nascut o stea

Mergi la inceput