Batista Bebelusului/aspiratorul nazal

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

FOLOSITI CU INCREDERE! ESTE SUPER!
Noi am trecut prin multe cu Ana si ne-a scapat de multe nopti nedormite. Am facut comparatie pe obraz. Stiti ca pompa de cauciu trage cu mai mare presiune decat asta? Este SIGURA si foarte Eficienta! Nu sunt platita sa fac reclama, o folosesc inca dinainte sa apara in Romania si este super. Mi-am bagat-o si eu in nas si chiar nu este invaziva. Cand esti disperat, ca parinte, prinzi curaj si incerci orice. Incercarea asta a fost benefica!
Mult succes!


Madutza si Mariuca (17 Mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns susur spune:

Gata ,m-am lamurit si eu care-i treaba cu aspiratorul asta.Aici nu e o noutate,a aparut de mult si e chiar destul de ieftin.O sa dau si eu o raita pe la farmacie sa-mi iau.La primul copil n-am avut parte ...macar acuma la al 2-lea sa profit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariailin spune:

Am citit f. atent tot ce ati avut de spus, am citit si informatiile de pe site si am facut ieri comanda. Mi-am spus ca merita sa incerc pentru binele copiilor mei si pt. linistea noptilor noastre. Si azi l-am primit. La usa. Trebuie sa recunosc - am fost impresionata de promptitudine.

O d-na draguta mi l-a adus si mi-a aratat si cum functioneaza.

L-am probat pe fetita mea, care are doua luni. La inceput s-a speriat putin, probabil simtind ca i se umbla iar la nasuc. Am oprit si am revenit dupa cateva minute. Nici n-a mai tresarit si nu va povestesc ce a iesit dintr-un nasuc atat de mic.

Sunt multumita. Sper sa nu fie nevoie sa-l incerc si pe Vladut (3 ani 7 luni), dar daca va fi nevoie am ajutor acum.
Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Sabina exact aceeasi parere ca si tine.
La noi nu functioneaza si nici nu mai am de gand sa incerc sa o chinui.


Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Noi avem un super-aspirator, care are o putere f. mare. Adica, daca a pucat ceva, nu mai poti sa-l scoti din "gura" lui, ci recuperezi apoi din recipientul pt. praf (nu are sac). Cum as putea eu sa indraznesc sa-l folosesc pe mezina mea, cu toate recomandarile de aici?



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities
Noi 3, cu Raluca in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Cine a folosit stie ca nu este nici un pericol. Daca ati putea macar sa imprumutati de la cineva sa vedeti cat de bland este fata de pompitele de cauciuc. In afara de zgomor, copii nu sunt chinuiti cu absolut nimic, din contra. Fetitza mea nu suporta pompita de cauciuc si urla daca i-as arata-o. Dar daca vreau sa ii curat nasul cu aspiratorul, e incantata. Credeti ca daca ar avea cel mai mic discomfort, nu s-ar face auzita la cei 1 an si 9 luni? ea, care daca se atinge de ceva imediat striga "bubaaaa"!


Madutza si Mariuca (17 Mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

Dragelor, eu am folosit aspiratorul nazal si sint foarte multumita de el. atit eu cit si micutul Robert.
Cit despre "capetele luminate" care nu recomanda acest produs...ma gindesc ca nu au aflat ca produsul a fost avizat de Ministerele Sanatatii nu numai in Romania, ci si din toata Europa.

La buna vedere si copii sanatosi si mincaciosi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Revin cu intrebarea, poate nu s-a inteles bine:

Avem un aspirator de foarte mare putere, nu este dintre cele obisnuite. Cum sa-l folosesc la aspiratul nasucului unui copilas de 3 luni?! Nu exista nici un risc?

Ca doar n-o sa ma apuc sa dau acum banii pe un alt aspirator, "normal"...



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities
Noi 3, cu Raluca in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ereso spune:

Da' ce putere scrie pe el ca are ... fratioara ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

am si eu minunea asta, ca sa-i zic asa, de craciun a racit si vreo 4 zile a urlat ca nu putea respira si nu putea manca eu la fel ca nu mai stiam ce sa-i fac, cand ma vedea cu serul fiziologic parca il taiam...vazusem aparatul la farmacia de langa noi asa ca pe 31 dec la ora 17 a fugit sotul meu si minune era deschis , l-a cumparat si am rezolvat treaba, sa va zic cum e, ca l-am probat pe mine ai impresia ca-ti fura cineva aerul pt 2-3 secunde...asta e tot, cezarica al meu s-a speriat putin dar macar a scapat de muci...si inca ceva nu se baga in nasul copilului toata chestia ...doar 1 mm eu va spun ca merita nu mai chinuiti copilul cu tot felul de pompitze ...pe mine una m-a ajutat f mult

Adriana si bb Cezarica 23 Aprilie 2005

Cezar,minunea mea

Mergi la inceput