Ajutor - Remedii pt metastaze

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Christel
Deocamdata il ia doar de o saptamana...cumnatul meu e f. slabit ( slab/ scheletic) dar are pofta de mancare ceea ce e de bine !
Eu am fost si am vb. cu dl. Niculescu( caci sora mea este gravi' si nu are voie sa stea in picioare )am mers cu niste bilete de iesire din spital...cu tomografiile...si tot ce mi-a mai dat sorela! Dansul a facut niste copii xerox!Eu am fost la dansul la cabinet...are tel. pe site... fundatia Nicomed...eu am fost la batranul...dr. Corneliu Niculescu!
Am luat 2 sticlute ...ajung cam pt. 2,5 luni... 10 picaturi de 3 ori pe zi cu 1/4 ora inainte de masa!
Da am citit de Isorel/ Iscador...dar cade deoarece cumnatul meu nu stie nimic...si asta presupunea din start ca doctorul Togoreanu vb. cu pacientul si ii si spune ce are! Familia cumnatului meu a decis sa nu-i spuna nimic! Nu stiu daca este bine dar nu am ce face...treb. sa respect asta!
gelul de aloe costa destul de mult...cateva milioane pe luna! cred ca peste 5 mil.Stiu pt. ca am avut o verisoara primara care avea un cancer rar intalnit in Rom. si care lua asa ceva...insa din pacate s-a prapadit acum un an la 22 ani!
Va doresc sa faceti cea mai buna alegere pt. a-i ajuta pe cei din jurul vostru care au nevoie ( material sau spiritual)!
Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Fetelor, uite ce am gasit despre medicam chinezesc Tian Xian:
http://www.all-about-tianxian.com/

sper sa mearga link-ul.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceraseluta spune:

Ingrid imi pare rau sa aud asa o veste,imi intareste convingerea ca nimeni nu este nemuritor si oricat de batran sau tanar ai fi parca tot iti pare rau sa parasesti aceasta lume.Poate sunt eu diferita ,dar de multe ori mi-am pus intrebarea cum o fi nu atunci cand mori,ci atunci cand constientizezi ca vei muri.Pentru mine e simplu,ofi eu mai "invatata" oi fi vre-o "filosoafa" dar pe cei dragi ai vad asa de slabi de ingeri incat ma cuprinde o mila nemarginita pentru ei.As vrea sa fiu eu in locul celor care "se duc" daca asta i-ar face mai fericiti.Ingrid,cu riscul de a parea morbida,ti-ar fi placut sa faceti schimb de locuri?Avem atatea de daruit,macar de am ajunge la varsta parintilor nostri.De multe ori m-am uitat la tata stiind ca el insusi s-a maturizat fara un tata alaturi,dar l-am vazut puternic si detasat si rareori vorbeste despre el,bunicul,si cand o face o face din inima si cu nostalgie,se lasa cuprins cateva momente de reverie si apoi se intoarce la cele lumesti.Cred ca asa va fi si viata noastra de aici in colo fara de cei dragi.Oricum,sincere condoleante si nimeni si nimic pe lumea asta nu va putea inlocui ,forta si bunatatea tatalui tau.Trimite-l undeva intr-o camera frumoasa a sufletului,si scoate-l de acolo la ceas de sarbatoare,lasa-l sa se odihneasca in pace...o calda imbratisare de la mine(uf ca nu gasesc emoticonul acela)
Danyalo,te pup si eu,ce sa zic? sa ne rugam sa-si faca treaba acest nicolit.Tata a intrat in a opta luna de cand il ia.Inca nu am ajuns la domnul doctor cu noua tomografie sa poata face interpretarile de rigoare gen"ce s-a mai intamplat in aceste 7 luni cu tumora"Cred ca greutatea corporala nu conteaza foarte tare mai ales atunci cand subiectul are totusi pofta de mancare si chiar mananca...ca nu asimileaza asta e altceva,dar macar pe acolo pe caile tranzitive circula manacrea si e un semn bun.taica-mi are febra de ceva zile si nu-i scade nici la antibiotic.Acuma mi-am pus si eu termometrul si am 37,5 dar eu sunt chiar sanatoasa,nu ma doare nimic,in afara de ametelile de rigoare ( din cauza neodihnei) dar nu cred ca faptul ca dor 4/5 ore de somn pe noaapte poate sa-mi cauzeze febra,deci eu mizez ca e din cauza caniculei,si mama e paranoica si mai rau ne imbolanveste pe mine si pe tata.Mama zice ca tata nu mananca,tata zice ca mananca pepene verde cu paine,ciorba de rosii,orez,dulciuri,apoi vine mama si zice....ce asta e mancare???Doamne mai fetelor ca zau nici nu mai stiu sa calculez standardele alimentatiei.Eu mananc un mar si zici ca am mancat un porc fript.De la canicula asta abia daca mai mananc cateva fructe si salate in general(de slabit nu slabesc de loc,cu toate ca am suuuuper nevoie)dar ideea este ca e evident faptul ca TATA MANANCA MAI MULT DECAT MINE.( si chiar e ceva sa hranesti un corp de 70kg ca al meu)
deci ce sa-ti mai zic...pe oridinea de zi:PARANOIA.Draga Dany,chiar daca aparent cumnatul tau,inca se simte bine,eu zic ca nu e cazul sa-l convertiti intr0un "filosof"nici noi nu i-am spus tatei( ca o stii el si nu vrea sa ne zica ca stie-asta e altceva) dar nestiind,niciodata nu aduce vorba de treaba asta,si abia asteapta sa termine tratamentul cu nicolit care dureaza 2 ani,sa poata sa bea un shpritz.El doar la asta se gandeste,ca asta ai lipseste,ceea ce deduc eu ca daca doar bauturica ai lipseste inseamna ca o duce totsi bine,nu?:)Curaj,cumnatul tau e tanar,altfel lucreaza totul intr-un organism tanar.
Christel,gelul asta e un "moft" si-ti spune cineva care l-a incercat.
daca e o moda in toate produsele de consum,de ce nu ar fi si la produsele acestea,asa zise"suplimentare" caci chiar asta sunt--SUPLIMENTE--E "trendy" azi sa consumi aloe,si dumnezeu mai stie ce alta planta"libidinoasa"(scuze daca ofensez pe cineva,eu nu cred in medicina naturista,punct)care cu cat costa mai scump cu atat devin mai eficiente.(bleahhh---aiurea)Voi incercati-l dava vreti,au la FOREVER..este un magazin pe la Aviatorilor,in Bucuresti.
Crina,m-am luat cu treaba si nici macar nu ti-am dat reply la mesaj,sper ca ati petrecut cu bine la nunta sorei tale,si mama ta a fost o "tzantosa" soacra mica,si ca incet in cet isi vede fetele "aranjate"curand si nepotii,si o sa vezi o sa se simta implinita ca si-a atins menirea pe acest pamant.Casa de piatra sorei tale,sper sa mai discum virtual,cum de altfel mai sper ca vor face "astia" ziua de 40 de ore( ca asa nu am timp...)
Va imbratisez pe toate,si...curaj...daca ne-am gandit vre=o data ca visele noaste se prabusesc vazandu-i pe cei dragi ca nu vor mai fi parte din aceste vise...atunci haidem sa incetam sa mai visam si sa traim ZIUA DE AZI LA MAXIM.
sanatate si numai bine

cela(31)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisbog98 spune:

Christel, ti-am scris un mesaj la Cabinetul_Psi consultatii de psihologie.Si e valabil pt toate fetele ce sunt interesate de remedii pt metastaze. Sa auzim numai de bine si multa sanatate tuturor. Va pup si nu va pierdeti credinta in Dumnezeu niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Simt nevoia sa scriu aici desi e off topic. Azi mama face o noua tomografie dupa cele 6 cure de cito. Astept din clipa in clipa telefon sa vedem ce a iesit. Va dati seama ce e in sufletul meu! Nu mi-am pierdut credinta dar nu pot sa nu ma gandesc ca tumora e tot acolo si va trebui probabil un nou ciclu de tratament. Cum o sa rezist oare la o noua veste proasta? Deja sunt cu psihicul la pamanat, nu mai am chef de nimik, ma simt la 27 de ani ca la 60.

Voi cum treceti peste toate astea? Cum va imbarbatati? Ca eu nu mai gasesc alinare in nimik.

multumesc ca m-ati ascultat!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Crinutz scumpa mea
DD iti da putere sa treci peste orice cand e vb. de mama ta! Sper sa nu fie cazul!
Offfff stiu cat e de greu!
Noi deja am trecut peste aceasta faza. Cum? Nu ma intreba!
Deja a facut a 2+a operatie+tumora recidivase...iar acum face alta serie de cito a cate 6!!.
Gasim resurse...mergem mai departe...incercam sa facem in asa fel sa para totul normal...E f. greu insa...
Multa sanatate
DANY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Multumesc dany pt incurajare! Ce sa zic, poate la voi e si mai greu ca e vorba de un om tanar, cu familie care ar trebui sa isi traiasca viata nu sa stea prin spitale si sa faca tratamente. Fiecare caz e special in felul lui si durerea cred ca e la fel de mare.

Inca nu am aflat nimik, adica as putea sa dau eu telefon dar ezit pt ca mi-e frica. Mai bine astept ca poate sor-mea nu a gasit un mom prielnic sa vb. Oricum mi se pare ciudat ca nu m-a sunat pana la ora asta ceea ce ma face sa cred ca nu e de bine. Am un gol in stomac si mi-e un rau!!!!


"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christel spune:

Of, Crinutz imi dau seama ce e in sufletul tau,nu pot sa-ti spun decat sa ai credinta ca totul va fi bine, spune o rugaciune si sa speram ca va fi bine, noi suntem aici alaturi de tine si ne rugam pentru mama ta!

Curaj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceraseluta spune:

Curaj Crina,ma rog pentru mama ta cum ma rog si pentru tatal meu.mi-as fi dorit sa stiu cum mai evolueaza lucrurile pe la voi.Eu merg sa-l vad pe tata si nu am internet acolo.ma voi intoarce undeva la mijolucl saptamanii viitoare.
Doamne ajuta sa fie totul in regula.

cela(31)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Multumesc mult fetelor pt ca va ganditi la mine. Din pacate vestile nu sunt bune deloc. Azi a luat sor-mea rezultatul tomografiei si din ce a reusit sa afle (nu prea multe din pacate ca d-na dr e mult prea ocupata chiar si dupa ce a primit milionul cuvenit), se pare ca e mai rau - nu stiu ce inseamna asta. Cica ar mai fi ceva si in alta parte. Unde ? nu stiu ca asa cum v-am spus e prea ocupata sa lamureasca lucrurile. In ceea ce priveste oasele cica la cancerul de oase se formeaza un fel de gauri la mama sunt un fel de formatiuni pietrificate. Astea ar trebui sa se pietrifice in urma tratam. insa la ea asa sunt de la inceput. Scuzati-mi incoerenta insa nici nu stiu f multe si sunt total ravasita. De azi dimineata plang aproape continuu. Este singurul mod pana acum pe care l-am gasit ca sa nu o iau razna. Nu mai pot sa rezist la atatea vesti proaste.

Daca ati stii cate ganduri si cate imagini imi trec prin minte! Ma sperii si eu dar am incercat sa le sterg din minte si nu ies. Revin. In momentul asta ma gandesc doar la ce e mai rau. Si la ce te poti gandi cand vezi ca toate sansele se duc?

Ea plange, ca a aflat doar ca nu s-a schimbat nimik, nu i-a putut spune ca de fapt e si mai rau. Eu si noi toti ne gandim doar la ce e in sufletul ei in mom asta, oare la ce se gandeste? Asta ma omoara de fapt si nu boala in sine. Asa cum spunea cerasela revine mereu intrebarea cum o fi nu atunci cand mori,ci atunci cand constientizezi ca vei muri? Este groaznic ce ni se intampla! Nu pot sa nu Il intreb pe Dzeu de ce noi, de ce ne-a lovit asa de tare? Oricum raspunsul nu il voi afla poate niciodata.

Nu stiu ce sa facem. Asa cum am mai spus nu am incredere in doctorii de la Fundeni nici cat negru sub unghie. Sa ne mutam la alt spital si sa o luam de la capat? e cam greu, nici dr nu stiu daca se baga si nici mama nu stiu daca vrea sa o ia de la capat. Si la care spital? Daca aveti voi vreo idee....

cat despre celelalte tratamente nu stiu ce sa aleg. Doctorita de la fundeni a zis ca sa incercam ce vrem dar in nici un caz nicolit. Sa incercam pe ala al lui Istrate? Voi cum ziceti? Ca eu sunt disperata.

Rugaciuni spun la fiecare pas si Il rog pe Dzeu sa o ajute si sa ne dea putere. Sa va dea si voua si sa va fie bine la toti.



"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput