Ajutor - Remedii pt metastaze

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Buna fetelor,
din pacate eu nu am vesti prea bune... am lipsit o vreme de pe forum, am fost in concediu cu al mic.
Tatal meu pur si simplu nu mai vrea sa ia nici un fel de medicamente, ii spune mamei sa-l lase in pace sa moara ca sa nu ne mai chinuiasca... Nu mai are putere de lupta si de viata, zace numai in pat (nu se mai poate ridica), abia vorbeste (il oboseste vorbitul), doarme mai tot timpul si nu se poate alimenta decat cu lichide pe care mama abia abia i le da.Ne rugam toti la Dumnezeu sa il ia mai repede ca este tare greu pentru toti, a cazut la pat si nu se mai poate ridica deloc. Bine ca nu are dureri, este doar foarte foarte slabit si obosit. Medicul de familie vine in fiecare zi, dar nu are cu ce-l ajuta...
Deci din pacate n-am facut nimic cu Nicolit-ul si mari sperante imi pusesem in el.
Tata are 85 de ani si anul trecut pe vremea asta umbla de colo colo la cumparaturi si se simtea bine.

Sper ca la voi situatia este mai buna, astept vesti bune...

Cerasela, ce a facut tatal tau la tomograf ??

Ingrid si Cristi 3 ani si 4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Imi pare rau sa aud ca tatal tau nu se simte bine. Poate ca si varsta inaintata a tatalui tau face ca boala sa inainteze cu repeziciune. Nu stiu ce sa iti spun. Doar sa fii tare daca poti. E greu dar macar pt mama ta sa va tineti tari.

Tine-ne la curent.

pa pa


"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceraseluta spune:

Buna ziua tuturor, ingridnen:sincere pareri de rau pentru ceea ce aud ca se intampla la voi.Nu cred ca exista un medicament minune pe lumea asta.Tata ia nicolit de 7 luni + cito ,si tot nu avem vre-un rezultat clar pana acum,pentru ca referitot la intrebarea ta, tata a facut tomografia insa nu s-a intrezarit nici un regres,la momentul de fata putem fi linistiti ca cel putin tumora nu a mai crescut si nu sunt metastaze.Si tata este slabit,oboseste repede ( nu zace in pat ,cei drept)nu are pofta de mancare,are dureri in cavitatea abdominala ( nici el nu stie sa explice clar cam ce-l doare pe acolo,ni s-a spus ca de la ficat provin durerile)are o tuse ciudata si febra 38 de vre-o saptamana.Oncologul a spus ca toate reactiile astea sunt de la ultima tura de cito(mai puternice) si ca el nu este ingrijorat.pe de alta parte,dr Nicolescu spune ca trebuie fortat sa manance pentru ca mancarea e tot suportul de care are nevoie organismul sa lupte si ca miracole nu se intampla peste noapte si ca 6cm de tumora nu poate fi decimata decat in timp indelungat( sa speram ca stie el ce spune)
Bunica are 82 de ani,nu sufera de absolut nici o boala( o mai dor articulatiile de la romatism) dar toata ziua se vaita ca ea s-a plictisit de viata,fara un motiv anume.Eu cred ca fiecare cand ajungem la o varsta inaintata( daca ajungem) devenim mai constienti de faptul ca viata e perena.Roaga-te la dumnezeu sa nu sufere, fii tare si nu ezita "sa ni te plangi"noua.Eu una stiu prin ce treci.
numai bine

cela(31)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christel spune:

Buna ziua tuturor, imi pare rau pentru suferinta rudelor voastre.
Ma alatur si eu voua, eu am aflat de cateva zile ca tatalui meu i-a fost depistata o tumora la plamanul stang. Dr-ul de la spitalul M.Nasta din Buc nu-i dau sanse prea mari(doar cateva luni)lucru cu care eu nu pot sa ma obisnuiesc in nici un fel, nu pot accepta inca o pierdere asa repede(acum aproape 2 ani mi-am pierdut si un frate).

Daca aveti cunostinte despre remedii la aceasta boala, nu ezitati sa-mi scrieti.

Am citit toate cele 5 pagini, am plans la multe pasaje si imi dau seama cata lume este in suferintza, atat ca bolnavi cat si ca rude, copii care incercam sa ne ajutam parintii, sa incercam sa le prelungim viata macar cu cativa ani.

Noi suntem si departe de ei, abia ne-am intors din Rom din concediu, l-am lasat bine si acum aceasta veste m-a doborat, nu mai sunt buna de nimic, ma obsedeaza gandul ca s-ar putea intampla ceva rau asa rapid si nu l-as mai putea vedea. Imi vine sa sun la fiecare ora, sa vad ce face, sa-i spun cat de mult il iubesc pt tot ce a facut pentru noi si multe altele. Ce ma bucura este ca el este obtimist, acum nu stiu daca nu vrea sa se arate ca stie mai multe, sa nu suferim noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christel spune:

Am tot citit si eu despre acest medicament naturist NICOLIT, o fi bun si in cancerul la plamani? Cum se procura? Trebuie mers la ei la un control inainte sau trimiti analizele, cum se procedeaza?
Ceraselutza, vad ca tatal tau urmeaza acest tratament, cum se mai simte?
Tata astazi incepe cura de citostatice. In ce constau aceste sedinte?
Cum se simte bolnavul dupa ele? Eu am citit ca se simte rau, ai stari de voma, iti cade parul, etc. Rezista toti bolnavii la ele?

Eu am o prietena care are o nepotzica de 22 de ani bolnava de leucemie si imi spunea ca ea a facut deja 2 astfel de sedinte, dar ca s-a simtit groaznic dupa ele, a scazut in greutate. Nici ei nu-i dadeau sanse prea mari(spuneau sa o ia acasa ca in cateva zile moare).

Acum au dat de un farmacist care a studiat in China(terapia cu plante) si i-a prescris o schema de tratament dupa care spune ca se simte foarte bine si ar avea succes in multe boli de cancere.
Daca fac rost de nr lui de tel si va intereseaza vi-l dau si voua.
Noi ne punem acum sperante mari in tot ce auzim, nu mai avem ce face.

Crinutz, mama ta cum se mai simte?

Mai vorbim, sanatate tuturor va doresc si daca vreti puteti sa-mi scrieti si pe PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Christel Nici eu nici fetele nu cred ca putem sa iti spunem cu certitudine ce e cu acest Nicolit, daca e bun sau nu. Noi nici nu l-am incercat tot din cauza incertitudinii. daca vrei mai multe amanunte intra pe google si cauta Fundatia Nicomed sau chiar nicolit. Acolo gasesti si nr de telefon. Suni si stabilesti o intalnire.

Fiecare reactioneaza diferit la tratam cu cito dar in general se simt rau cateva zile: greata, varsaturi, ameteli, lipsa pofeti de mancare. Toate astea dureaza mai mult sau mai putin. Dupa prima sedinta, la vreo 20 de zile va incepe sa ii cada parul. Cerasela spunea ca tatal ei a suportat mai bine cito datorita nicolitului, nu i-a cazut parul etc. iti va spune ea mai multe.
Acum depinde si ce fel de cito face. Unele sunt mai agresive altele nu, depinde de boala cred. Dar bine nu ai cum sa te simti. Daca dr vad ca nu reactioneaza bine ii vor schimba tratamentul cu unul pe care il suporta.

(Dar stiti ce cred eu: exista niste fiole care se pun odata cu cito ca sa nu mai provoace stare de rau. Mama a primit la un mom dat ceva de genul asta dupa ce s-a plans ca ii e f rau de la ele. dupa ce i-au pus alea a fost mai bine. Bineinteles ca i le-au dat dupa ce au primit ceva. Cereti si voi.)

Mama a terminat a 6 a sedinta de cito si pe 3 aug face din tomograf. Nu vreau sa ma gandesc ce va fi. Acum e binisor. Mai ameteste din cand in in cand dar de manacat mananca.

Inca ceva ce cred ca intereseaza pe cei ce fac cito in general. Aveti grija ca de la acest tratam scad f mult leucocitele, hemoglobina, globulele rosii, trombocitele. Astea sunt cele mai importante. Mai ales leucocitele. De-asta trebuie sa faca hemoleucograma completa dupa fiecare cura. Mama a avut si leucocitele f scazute si mai ales hemoglobina adica avea un fel de anemie puternica. I-a dat dr de la noi din oras (nicidecum cea de la fundeni) niste injectii care sa scada anemia. Si intr-adevar s-a simtit mai bine si au crescut si valorile.Medicamentul se numeste Neorecormon si se da gratuit pt ca e 65 mil. In general cito provoaca anemie puternica. Cautati si prospectul acestui medicament si veti vedea ca se da si in astfel de cazuri.


Christel iti dai sema ca ne intereseaza medicamentul ala. te rugam sa ne soui daca afli ceva.

Va las si mai vb.
Merci!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Dragele mele,

astazi de dimineta tatal meu a decedat.... am primit telefon de la sora mea din Germania... Ii multumesc lui Dumnezeu ca nu a avut dureri si nu a suferit prea mult... Incerc sa ma tin tare, in parte si datorita calmantelor pe care le iau (orice emotie mai puternica imi creaza crize de inima, desi nici un medic nu mi-a gasit niciodata ceva in neregula cu inima). Imi tot spun ca trebuie sa fiu puternica pentru ca am un copil de crescut... Probabil ca miercuri voi pleca in Germania, acolo va fi incinerarea
Va multumesc mult ca ati fost alaturi de mine si va doresc voua si celor afectati de aceasta teribila boala sanatate multa si putere sa lupte (chiar in formula AS de azi a aparut un articol cu un tratament anticancer)

Ingrid si Cristi 3 ani si 4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Ingrid imi pare nespus de rau pt pierderea ta. Dzeu sa il odihneasca in pace. Te rog sa fii tare si sa rezisti. Trebuie sa o faci pt mama ta, copilul tau si pt ceilalti dragi tie. Cred ca e cumplit de greu dar roaga-te la Dzeu sa iti dea putere. Cand te mai linistesti si te intorci din Germania intra si vorbeste cu noi, sa nu tii in tine toata durerea asta.
Condoleante!



"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

INGRID
Condoleante... offff ...Dumnezeu sa-l ierte !
Nu mai spun nimic caci cuvintele sunt de prisos! D-zeu iti da puterea sa treci peste acest necaz caci trebuie sa traiesti pt. copilasul tau/ sotul tau/ mama ta ! In timp durerea mai trece si te vei gandi cu drag si dor la taticul tau... tatal meu este mort de 2 ani a murit fulgerator si nedureros ( accident vascular) socul a fost f. mare... pt. noi cei ramasi in urma...nici la 2 ani dupa tot nu ne vine sa credem!
In alta ordine de idei... va zic si eu pe scurt povestea mea:
cumnat de 29 ani bolnav de cancer la colon cu metastaze operate la ficat...2 operatii caci a recidivat tumora!
Am tot intors pe toate fetele netul si am ales... picaturile Nicolit! Sper si ma rog din tot sufletul la Doamne-doamne sa-l faca bine...ca e f. tanar si peste 2 luni asteapta si un bebelush...offf...e greu...ma rog din tot sufletul sa fie bine pt. el si pt. toata lumea care are probleme grave de sanatate!
Scuze daca am fost incoerenta!Ceraselutza...te pup...am fost la dl. dr. la cabinet si am luat si eu 2 sticlute... deocamdata se simte bine...dar nu stiu ce va fi mai departe.
DANY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christel spune:

Ingrid,condoleante pentru tatal tau, Dumnezeu sa-l odihneasca!

Dany, vad ca si voi incercati Nicolitul? Cum e? De unde l-ati procurat? Trebuie mers personal, sa te vada, sa vada analizele?

Eu am mai citit pe net de ISCADOR(ISOREL) in varianta romaneasca. Acestea sunt niste injectii care au o concentratie de vasc, care am inteles ca ar fi benefic in bolile de cancer. Acest tratament il practica un dr. Togoreanu Eduard din Campina. Ati auzit de el?

Cela,cum e gelul de aloe? Am citit si eu ca ar fi bun si in cancerul pulmonar. De unde l-ai procurat, cat trebuie urmat cu el, cat costa?

Mergi la inceput