Ajutor - Remedii pt metastaze

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Marti, 5 decembrie, l-am pierdut pe tata. Am ramas numai cu amintirile....


Daca cineva doreste 8 fiole de Isorel A si un flacon de Nicolit din care tata a luat 12 zile sa-mi scrie un PM. Le donez.

Va doresc tuturor SANATATE! Iar pentru cei care nu mai sunt printre noi: Dumnezeu sa-i ierte si sa-i odihneasca in pace!


Sa nu uitati niciodata sa luptati! Pentru voi si pentru rudele voastre.

Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Dumnezeu sa-l ierte pe taticul tau Marina si sa-l aseze alaturi de ingeri!
Multa putere sa ai sa treci peste acest mare necaz!
Sunt alaturi de tine cu un gand bun !
Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Imi pare rau Marrina. Dzeu sa il odihneasca in pace si sper ca familia voastra sa isi gaseasca linistea si pacea dupa aceasta pierdere. Cuvintele sunt de prisos in asemenea momente.
sa fii tare!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami21 spune:

Condoleante marrina,trebuie sa fi tare, oricum o sa ramana mereu in sufletul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Va multumesc mult tuturor!

Si celor care nu au scris dar au avut un gand bun pentru tata.

As vrea sa-l ajut chiar si acum. Sa ajunga intr-o lume fara suferinte, din care sa ne vegheze. Stiu sigur ca ar fi vrut sa ne protejeze chiar si de suferinta pe care a simtit-o el si pe care ne-a transmis-o indirect.

Va doresc multe putere! Si bineinteles, sanatate!

Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Marrina,

Sincere condoleante. Nu cred ca exista cuvinte care sa exprime durerea pierderii unui parinte. Iti doresc tie si familiei tale multa putere sa treceti peste acest moment greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:

Draga Marrina,
Cand am citit mesajul tau de pe 30 noiembrie am plans pt ca am stiut ce va urma.Azi am vazut ca tatal tau a plecat intr-un loc unde nu va mai simti durerea, unde va fi linistit si in siguranta.
In martie am trecut si eu prin asta ...
Iti scriu doar sa stii ca nu esti singura si sa iti spun ca nu tb sa tii durerea in tine. D-zeu da , D-zeu ia! Probabil e mai bine pt el acolo.
Te intrebai cum il poti ajuta! Cu rugaciuni. Citeste in fiecare seara rugaciuni care sa il ajute sa ajunga in Rai.Roaga-te pt iertarea pacatelor lui.Are acum nevoie mai multa ca niciodata de tine , de rugaciunile tale. Da milostenie si pomeneste-l la biserica.
Traieste-ti viata in asa fel incat sa fie mandru de tine!
Eu, cand a murit tatal meu am facut o greseala imensa, aceea de a tine in mine toata tensiunea, durerea, neputiinta.Am vrut sa fiu tare pt ceilalti, m-am simtit responsabila sa ii protejez.
M-am prefacut, si chiar am crezut , ca sunt bine, ca nu ma doare.
Dupa mai multe luni, am rabufnit cumplit de rau, am explodat.
Fa-ti timp sa plangi si sa te eliberezi. Stai alaturi de familia ta, ajutati-va reciproc, sa nu iti fie teama sau rusine sa spui ca suferi.
Cu cat dai drumul durerii,cu atat mai bine! Cu cat o tii in tine cu atat iti faci mai mult rau. Toate au timpul lor in viata!
D-zeu sa il ierte pe tatal tau si pe tine sa te ajute sa intelegi hotararea lui D-zeu de a-l duce intr-o alta lume!

Am vazut ca iti doresti un bebe > D-zeu sa te ajute sa ramai insarcinata si sa nasti un belulus sanatos!
D-zeu are o masura in toate.
Eu anul asta m-am casatorit si ma bucur ca D-zeu m-a binecuvantat cu un sot minunat.Incep sa inteleg ... :)


Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Draga CryssUK, iti multumesc din suflet pentru cuvintele tale. Stiu ca nu sunt singura si sper ca asta va face sa treaca timpul mai usor. Ca si tine, am incercat tot timpul sa-i incurajez pe cei de langa mine. Sunt 18 luni de cand ma lupt cu gandurile negre, cu boala tatalui, cu doctorii, cu net-ul unde am incercat continuu sa aflu solutii, cu oamenii din jur care (unii dintre ei) i-au accentuat suferinta tatei, cu mine care ajungeam uneori la un pas de disperare si nu mai puteam sa-i sustin pe cei de langa mine, cu operatia (hernie de disc) si recuperarea mea ...Si pe langa astea cu neputinta de a ramane insarcinata din nu se stie ce cauza. Am incercat sa fiu eu cea puternica dar cred ca tata a fost, nu eu. Cred ca a luptat incontinuu in toate aceste 18 luni. Si chiar daca batalia finala pare sa fi fost o infrangere sunt sigura ca alte si alte batalii au fost victorii ale lui. Inclusiv eu si fratele meu. Tata nu ezita niciodata sa ne spuna cat e de multumit de noi si sa ne arate cat ne iubeste. As vrea sa fiu si eu un astfel de parinte.

Iti doresc si tie multa putere si iti multumesc inca o data pentru cuvintele tale, pe care o rog si pe Ceraseluta sa le citeasca. Tatalui tau, Cristina, si tatalui tau, Cela, le doresc odihna vesnica!

Si TUTUROR va doresc sanatate!

Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariarusu spune:

quote:
Originally posted by camy062004

Crinutz

camy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Buna tuturor, n-ma mai vb cu voi de mult. Ce mai faceti fetelor, cum e mai simt bolnavii vostri?
Eu am o pb cu mama din nou. De pe la Craciun e balonata rau si nu trece, simte ca ii plesneste burta. Am zis ca or fi gaze dar a luat diverse de gaze si nimik, de la constipatie poate fi dar iese afara cu pastile. Sa fie ascita de cae sufera bolnavii de cancer sau aer in stomac? Voi ati auzit de asa ceva? mi-e si frica sa ma gandesc ce poate fi. Sambata avem programare la ecograf, e primul dupa ce a urmat mai multe luni cu nicolit si isorel. Sunt tare curioasa ce ne va zice si inspaimantata in acelasi timp.
S-o fi marit tumora de la pancreas si de la splina si de-aia sa se fi umflat burta?
Offf, Doamne cate intrebari am si eu. Dar am intrat iar in panica si nu stiu ce sa mai fac.
Astept si de la voi vesti.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput