la ce e buna reflexotarapai

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Stai, daca am inteles bine, pentru toate afectiunile se practica acelasi "tip" de reflexoterapie?
Eu stiu clar ce probleme am. Nu pot sa i le spun si sa-mi zica daca se pot remedia sau nu?
Sa ne comunici cum a fost la prima sedinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Eu am facut reflexoterapie la picioare.
Mi-a facut-o o terapeuta in timpul sarcinii pt. ca am facut o hernie de disc shi ma zvarcoleam de dureri shi datorita sarcinii nu am putut lua medicamente. Dupa 5 shedintze nu am ma iavut dureri.
Imi masa punctele reflexe de la laba piciorului, puncte corspondente cu partzile corporale care dureau.

Corinna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Merci Jasmine.
Deci pt. fiecare afectiune anumite puncte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Dragele mele
Reflexoterapia este f buna ptr o gramada de afectiuni. Fiecare organ are corespondent in talpa, palma, ureche. Tot asa si in iris este o harta a organelor si un iridiolog uitandu-se in ochii tai poate sa-ti spuna de ce suferi. Dar sa revenim. Eu fac reflexoterapie de apropape doi ani si pot sa spun ca ma simt minunt. Important este sa o faci intr-un cabinet specializat nu la sarlatani. Actioneaza in primul rand asupra nervisorilor si a psihicului care in situatia noastra are de suferit. Sunt mult mai calma si nu mai sunt irascibila si pe picior de bataie tot timpul. Dar dupa cate stiu eu cand esti insarcinata nu se recomanda. Daca aveti incredere in genul asta de tratament si va tineti de el(nu va asteptati ca va masati o data si toate problemele s-au rezolvat) atunci va dau adresa cabinetului unde merg eu(eu am in jur de 80 sedinte de reflexo):
Cabinetul REFLEXO - LIFE
calea Serban Voda, nr.256, bl.13, sc.B, ap.32, sector 4, interfon 032(statia de tramvai "cutitul de argint").Telefon 3372046 si 072-2-433389.
Are cabinet si in Constanta(alte amanunte nu stiu).
Sper sa va fie de folos.
Monica


O sedinta dureaza o ora. La inceput poate fi dureros dar pe masura ce te faci bine ajungi sa dormi la sedintele de reflexotarepie.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Multumin. Eu sunt din Brasov.
Nu cred ca re si in Brasov.
EU DORESC SA-MI REZOLV O PROBLEMA CLARA CU REFLEXO, DAR ACUM CA AI SCRIS, CRED CA AM NEVOIE SI DE O "CALMARE".
Cate sedinte faci pe saptamana?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Ileana,
La inceput am facut 10 sedinte zilnice, apoi 20 sedinte din doua in doua zile, apoi din trei in trei zile, apoi doua pe saptamana, una pe saptamana si acuma am ajuns in stadiu de intretinere cand pot face una pe luna dar ptr ca este ceva care imi face f.f. bine fac una pe saptamana acuma. Si eu aveam probleme mari de tot cu amigdalele(pana la urma le-am scos acuma la 33 de ani). Dar la sedintele de reflexo imi spunea cea care ma maseaza intotdeauna cand o sa am probleme cu ele si asa era. 4 luni la rand am facut 40 temperatura cu spitalizare si dureri groaznice de articulatii. Faceam penicilina, moldamin si apoi 40 temperatura.
O sa vezi la consultatie ca fara sa spui de ce suferi iti spune inclusiv daca ai probleme cu calciu sau tot felul de chestii de nu iti vine sa crezi.
Daca nu ma insel exista Cabinetul REVITAL care este deschis si in Brasov. Incerc sa aflu un nr de telefon si iti spun. Deschide si situl:www.reflexoterapie.5u.com


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Ileana am aflat nr de telefon al Cabinetului REVITAL din Brasov 0268-310368 si am inteles ca e pe strada Zizinului.
Sper sa-ti fie de folos.
Cu mult drag,

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Daca poti sa crezi ca eu pe strada aia merg acasa si nu l-am vazut niciodata.
Dau telefon si intreb unde este. Merci mult.
Deci nu trebuie sa-i spun eu ce probleme am?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Eu nu am spus nimic si la final i-am spus care erau problemele mele. Chiar imi facusem un set de analize complete ptr ca o anume "somitate" in materie de endocrinologie isi daduse cu presupusu ca am probleme cu tiroida ba mai mult ma si programat la operatie. Numai ca eu am dat bir cu fugitii si am zis ca in nici un caz nu ma operez.(in 1997 am facut stop cardiorespiratoe pe masa de operatie din cauza anesteziei generale si mi s-a atras foarte serios atentia ca nu as mai putea rezista la o alta anestezie generala)Asa ca am ajuns la reflexoterapie si slava Domnului sunt bine si mersi cu analizele perfecte si sper ca iepurasul sa-mi aduca si mie un bebe......


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Ileana ce ai facut? Eu o sa iau o pauza pe forum deoarece intru in concediu asa ca imi povestesti cand ma intorc ce ai facut. Iti dau eu un semn,
Pupici

Monica

Mergi la inceput