la ce e buna reflexotarapai

la ce e buna reflexotarapai | Autor: ali

Link direct la acest mesaj

Ce spuneti de reflexoterpie?Am auzit ca ajuta in cazuri de sterilitate.Oare este adevarat?Eventual in combinatie cu tratamntul de la Livia?

ali

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Pare interesant...orice care ajuta. Ai vorbit cu cineva care practica ( reflexoterapeut?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Nu am vorbit cu nimeni in acest sens .Am gasit pe cinva la mine in oras care practica si care cica e destul de meseriasa.Doream doar mai multe informatii daca poate cineva sa-mi dea.

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piatra lunii spune:

Eu stiu ca mama mea si-a cumparat o carte cu reflexoterapie si isi mai maseaza nu's ce puncte,si e tare multumita,zice ca simte imbunatarire.Dar e vorba de alte probleme de sanatate,insa asta poate inseamna ca ceva efect trebuie sa aiba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Crezi sau nu,pe mine m-a apucat chestia cu reflexoterapia saptamana trecuta...am cautat in P. Aurii nu am gasit nici un cabinet...am aflat ca ar exista cateva, dar nu am reusit sa aflu un nr. de telefon sau ceva..Nu stiu ce sa zic...eu o sa caut pana vorbesc cu cineva care stie cat de cat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Eu una merg de anul trecut la reflexo.Anul trecut inainte de a afla ca sunt infectata cu niste afurisiti de virusei am facut 12 sedinte de reflexo.M-am simtit f. bine si eu cred ca ajuta fiinca atunci cand suferi de ceva si maseaza punctul ce corespunde organului bolnav te doare.Fara ca eu sa-i spun ceva maseozei mi-a spus ca am probleme cu ovarele si trompa infundata.
Acum fiinca am urmat tratament cu antibiotice pt. virusi sper sa ma ajute reflexo si mai mult.Chiar azi am facut si ma simt exelent.Este dureros intr-adevar daca suferi cu ceva si eu mai am diverse probleme, dar totusi te simti mai bine.


Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Trinity spune:

Draga Tumpi,

Imi poti spune si mie unde ai facut reflexo?

Merci mult.
Cu drag,
Cris.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Draga Cris,

este un cabinet cosmetic la mine in zona unde se face si reflexo.
Eu stau in Colentina la D-na Ghica.O ora de reflexo sau orice fel de masaj este 120.000, dar eu fac o jum de ora.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Si eu cred ca e foarte buna reflexoterapia.Am "sapat" pe internet si se pare ca e indicata pentru foarte multe chestii.Astazi ma intalnesc cu tipa cu care voi face refelexoterapie asa ca maine va voi spune ce mi-a zis .Dupa cate am citit se pare ca sedintele tin in mod normal 50-60 minute.Poate va ajuta la ceva.Sper!

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Ali,

Suntem f. interesate.
Pt. ce problema te duci?
Asteptam vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Ileana am cateva problemute :amigdale cu problema,fiere lenesa si cred ca din aceasta cauza sufar si de constipatie.In plus de aproape 2 ani incercam sa avem un copil si nu se intampla.Si in plus sunt si curioasa.
Am fost ieri si am vorbit cu tipa respectiva si zice ca sunt lucruri care se trateaza foarte bine.Nu i-am zis nimic de faptul ca nu raman insrcinata,insa va urma.Mi-a zis ca pentru inceput trebuie sa fac cel putin 10 sedinte, in fiecare zi asa ca la 100.000 lei /sedinta de 1h iti dai seama ca aceasta curiozitate a mea e putin cam scumpa.Dar eu cred ca va merita.Daca sunt multumita as vrea sa continui cu masaj corporal( cu aceeasi tipa)o data pe saptamana .

ali

Mergi la inceput