sfaturi pt viitoare mamica singura

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Maria, ai procedat foarte bine. O sa-ti fie greu la inceput, dar o sa fie mult mai bine. Mult curaj si tarie. Daca putem sa te ajutam cu ceva, nu ezita. Mai asteptam vesti.
Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanasc spune:

Maria, nimeni nu trebuie sa fie mai presus de tine si copilul tau. Voi sintei cele mai importante persoane. De ce sa te sacrifici si mai ales de ce sa sacrifici copilul? Merita sotul tau un asemenea sacrificiu? Merita sa va sacrificati voi pentru o prejudecata deja depasita? Eu sint o mamica singura si nu mi-e rusine si pot spune ca inca de cind am ramas insarcinata am fost incurajata si apreciata. Nici eu nu ma asteptam ca atita lume sa ma incurajeze. Asa incit gindeste-te bine la tine si mai ales la copilul tau daca merita sa aiba un asemenea exemplu. Aproape sigur, la vremea lui, copilul tau se va comporta la fel ca tatal lui (da Doamne sa gresesc!).
Bafta si mult mult curaj!
Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

Scumpa Maria,
Iarta-ma daca nu sunt in stare sa-ti dau vreun sfat deshtept sau sa te ajut cu o experientza asemanatoare dar cu happy end; m-a impresionat foarte mult povestea ta; nu pot sa-mi imaginez atat de multa suferintza... si, in plus, copilul...
Da. Cred ca ai facut bine - sa-tzi dea Dumnezeu putere si curaj!

O lacrima si un gand bun pentru tine si copilash,
Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryam spune:

Din"tonul" vocii tale , pare ca nu astepti raspunsuri , ci doar vrei sa impartasesti durerile si ssuferintele prin care treci...eu cred ca orice defect poate fi invins si ca nu e totul iremediabil pierdut daca exista vointa si sprijin, indiferent de unde, mai cred chiar ca nimic nu e imposibil si poate intr-o zi nu-ti va veni sa crezi ca a fost atat de ...urat, pana atunci , insa cauta raspunsul doar in tine si in instinctul tau , in ceea ce ti-se intampla zi de zi , pentru ca nu e la fel cel care tine mana in foc cu cel care o tine in apa...Numai bine pentru tine.

Maryam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudya spune:

Maria,ai procedet bine!!!!Suntem alaturi de tine!!!
Pe langa tot ce ti-au spus fetele,sa nu uiti ca insusi copilul tau te va putea acuza la un moment dat ca nu ai divortat de un asemenea om!
Multa intelepciune si curaj!!!Nu da inapoi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Suntem alaturi de tine!!! S-ar putea sa iti dai seama de foarte multe lucruri, acum cand cutitul a ajuns la os la toata familia....... si s-ar putea sa iti dai seama ca ai luat o decizie mai mult decat buna!

Multa sanatate tie si copilului tau!

Ralu-mamica Ioanei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria98 spune:

buna fetelor,
multumesc pentru sfaturi, si multumesc ca am pe umerii cui plange.
in sfarsit ne-a sunat. a motivat ca nu stia cum sa ne gaseasca. asta ar fi motivul pt. care nu a luat legatura cu noi. sa nu cumva sa credeti ca mi-as fi schimbat nr. de mobil, sau pe cel de la serviciu, sau pe cel de la mama. nici copilul nu si-a schimbat gradinita si nici eu serviciu si nici mama locuinta. credeti ca era greu sa ne intalneasca daca vroia? subliniez, daca vroia. eu cred ca nu l-a interesat. stiti de ce ne-a cautat ? sa ne reproseze ca umblam , mai bine zis ca eu, umblu aiurea in loc sa fiu acasa si sa fim o familie.
si ca nu ne-am gadit ca el nu are mancare. de unde am tras concluzia ca eu, femeia de serviciu a casei, lipseam. nu lipsea sotia si nici copilul. lipsea mancarea carata de la mama, sau facuta.
ce ziceti ?


intre timp am deschis divortul.
pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Ah! L-a ajuns foamea pe magar? Si nu mai are camasi curate si calcate? Si in casa nu mai miroase a curat?

LAURA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Draga Maria, chiar ma intrebam ce s-a intamplat cu tine. Ce cred eu? Ceea ce bine ai intuit si tu: nu-l intereseaza familia, copilul, ci faptul ca nu mai are "servitoarea" acasa! Ai facut foarte bine ca ai plecat si ca ai deschis divortul. Totul este sa ramai ferma pe pozitia ta si sa nu cedezi in fata lacrimilor lui de crocodil! Vor urma! Mama mea a facut aceasta greseala, iar urmarea a fost prelungirea agoniei. Suntem alaturi de tine si te asteptam aici oricand vrei sa-ti descarci sufletul. Daca te putem ajuta cu ceva, nu ezita!
Iti dorim sa ai puterea sa treci peste ce va urma.
Claudia si Alex(4ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petruta spune:

Tot badaran1

Hai , fii tare si numai bine( va este mai bine acum, nu?).

Petruta

Mergi la inceput