Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (15)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lordra spune:

Canutza sucita, si tu? Tot tulceanca?
Bai, ia care mai sunteti din Tulcea, ridicati māna sa va vaz si io!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Gogolos eu am scapat de circ seara, ca mi-a zis duminica pediatra ca e cauza: i-e somn!!! Iar eu nu-mi dadeam seama neam. Asa ca acum adoarme mandra pe la 9, dupa ce papa si pana dimineata la 9 se mai trezeste de 2 ori ptr papa.

Felicia + Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

gandacel, bineinteles ca predispozitia poate fi accentuata sau atenuata prin educatie. am putut sa vad oameni cu aceeasi planeta in acelasi grad in aceeasi casa care nu semanau asa bine referitor la prognoza data de respectiva planeta. dar inclinatia o aveau, asta sigur.
cu privire la astrologul tau, poate ora comunicata de tine lui nu este corecta. in acest caz se determina invers, in functie de ev. imp. din viata ta se fixeaza ora pana cand toate evenimentele "se potrivesc" cu ora. de abia de atunci se pot face prognoze pt. viitor. astrologia previzionala e cea mai grea.

gogolos, depinde de an, dar in principiu esti pesti 90%
lasa mai felicia, ca pana se face ea mare, se mai schimba treaba in romania

urmatoarele astrograme sunt: canuta om sucit, xandra........si ultimele: teo banu, corap, leea. Unde sunt punctele s-au mai inscris cateva fete, dar nu le-am notat. le rog sa-mi spuna iar datele.

mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-si-boscu spune:

Gogolos, imi pare bine sa te "dezamagesc" dar Capricornii sunt in general foarte activi! Mai ales psihic ! E o zodie excelenta, imi pare sincer rau ca eu nu l-am facut pe Sebi Capricorn, a iesit Varsator ( m-am si internat in spital in ultima zi din zodie convinsa ca nasc, dar asta e alta poveste ). Sunt persoane foarte tenace, ambitioase - asta e caracteristica principala - si incapatanate in mod constructiv.
Cunosc bine zodia, pt ca in casa am 3 Capricorni !
In ceea ce priveste pampersii Happy, nu te dezamagi de la prima folosire. Eu am fost foarte multumita de ei, le-am facut si proba ( ii pui in cada si pui dusul pe ei, se fac ca o gogoasa, apoi incerci sa ii storci sa vezi daca iese ceva ), eu cred ca : bb tocmai facuse pipi; nu pusesei bine scutecul pe copil, vezi ca fiecare pampers are forma lui, chiar daca seamana frapant intre ei. De asta e lumea multumita de Libero - are o forma foarte buna pt bbi cu burtica.

Pisi mamica lui Boscu' mic de 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-si-boscu spune:

Anda, mi-a placut chestia cu medicul, chiar daca mamica lui era disperata... eu chiar mi-as dori sa se faca medic, ginecolog-obstetrolog chiar, bineinteles ( asta se mai scrie legat ?! ) ca va fi alegerea lui... poate candva, cand termini cu minunile astea mici te ocupi si de minunea mea din 2001... Dar sa nu-mi zici ca se face pompier ! ( chibritul l-a luat pe pe tava de la mot ).

Pisi mamica lui Boscu' mic de 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubamara spune:

La multi ani, Gabitaco si Mara, sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si mancacios.

Va multumesc fetelor pentru urarile voastre si va pe voi si pe puiuti.

Anda, te rog frumos sa o bagi si pe Maria mea la puncte, puncte . Datele ei sunt: Maria, nascuta la ora 06.22 in Bucuresti, pe 07.12.2005. Multumesc mult.

Cristina, datele pentru tabelas ti le dau maine complete, dupa ce o cantaresc si o masor si pentru 2 luni.

Raluca si bb Maria (07.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Ola, fetele!

SUntem la ora de cumintenie. AM pus fata in carut, i-am pus muzica simfonica si nani.. Carutza mea e atat super rea, dar merge la foit prin casa cu ea. Si eu m-as plictisi sa stau la orizontala toata ziua, asa ca un pic de variatie nu strica.

Mai, au innebunit astia cu gramatica...Or sa ne stalceasca de tot limba!

Maria mea doarme cam mult in timpul zilei si noaptea se foieste. Si-mi da de stire ca-i a dormi, incepe sa planga si casca...

Corap succes la muschi pt bebe. Te inteleg perfect, noroc ca am mai scapat de colici, ca facusem febra musculara cateva zile. Si de-acum incep sa ma cam prind cand ne alintam si vrem in brate si o las sa-si faca numarul. Si eu vreau sa trec la pampers 4, mi se pare ca o cam strange 3-ul. Trebuie sa imi termin proviziile, ca am ramas cu vreo 120 pampers nr 2.
Ina si bravo pentru program!
Dordia si eu beau ceai cu lamaie, nu exagerez dar nici nu am vazut sa protesteze puiul de la ea. Gustul meu preferat e acru, asa ca nu ma pot abtine sa nu bag o felie de lamaie in cana.
Gata, s-a trezit zambilici!

Ioana si Maria (29.11.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/tunsulica/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

La multi ani copilasilor nascuti azi Ioana si Flavia Nicoleta!
Noi acum suntem bine,dar sambata am fost cu ea la spital ca sa mi-o aspire ca avea mucisori si nu putea respira.A stat cuminte (surprinzator!!!),i-a bagat furtunelul ala de 4 ori in fiecare nara,doar ultima oara a scrancit putin.Nu a avut multi mucisori,mai stresata am fost eu.

Catutza si Bianca-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

aduc si eu contributie la stalcirea limbii. Pricepti voi cu "atat super rea"...

Ioana si Maria (29.11.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/tunsulica/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Anda, "astrologul" mi-a stabilit ora cu precizie, pentru ca eu am doua cazuri de planete mari la granita intre case si a fost necesar sa mi le puna colo sau dincolo, in functie de caracterul meu sau de alte aspecte ale vietii mele. Dar cu previziunile, bat tot! Ies din tipare! Am cam reusit eu sa bat si unele trasaturi de caracter... Daca esti curioasa, pot sa-ti dau datele mele. Pentru cand o sa ai timp. Dar nu pe forum ca nu are rost. Daca te-am facut curioasa, da-mi un PM.
Mai, nu-mi spune nimeni daca sa-i dau bebeului supliment de lapte praf sau mai bine supica de legume?

Mergi la inceput