sarcina vizibila

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Stai linistita ca la prima sarcina la 3 luni nu se vede nici un pic de burtica!La mine de pe la 24sapt a inceput sa se cunoasca prin haine stramte o burtica mica.Depinde si de fiecare in parte e adevarat,insa 3 luni e prea devreme pentru a se cunoaste burtica la prima sarcina.
Cat despre greturi,cam atunci incep sa dispara,asa ca eu zic ca nu vor fi cine stie ce probleme!!
io 29+ cu Seby Poze mami si bebe
Poze noi burtica si hainute Seby Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

quote:
Originally posted by chiquitita

Mi-ati putea pune pozici cu voi in 3 luni? Please.......


Uite-aici burtica la 10 sapt. si aici si aici burtica la 14 sapt. Nu am nicio poza intre. Dar 3 luni inseamna cam 13 sapt.
Insa e aiurea sa te ghidezi dupa pozele altor fete, fiecare organism e altfel, insa nu-ti imagina ca la 3 luni o sa i burta plata... oricat de fara burta ai fost toat viatza ta.

.......in 6+ sapt.
Alex - 5 Nov. 2004 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Uite Albumul meu de
Nu am avut burtica la 3 luni pt ca am conformatie para si sunt dispuse mai mult pe solduri si fund.


de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

quote:
Originally posted by try


Insa e aiurea sa te ghidezi dupa pozele altor fete, fiecare organism e altfel, insa nu-ti imagina ca la 3 luni o sa i burta plata... oricat de fara burta ai fost toat viatza ta."Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
.......in 6+ sapt.
Alex - 5 Nov. 2004 ......... poze cu noi


Ba eu am avut burta extrem de plata la 3luni,nu se cunoastea nimic!Mie dr mi-a zis ca am muschii abdominali foarte buni si din cauza asta mi s-a cunoscut atat de tarziu burta..asa ca trebuie luat in considerare si acest aspect.Daca ai un abdomen lucrat,abia de la 4luni incepi sa observi mici diferente la prima sarcina!io 29+ cu Seby Poze mami si bebe
Poze noi burtica si hainute Seby Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Draga Chiquitita ,
fiecare corp e special cum si fiecare sarcina e diferita.

Dupa cum ti-au spus si fetele prima sarcina e vizibila mai tarziu.Eu sunt la a 2-a si desi am doar 10 sapt zici ca am o burtica de 6 luni.
oricum eu zic sa-i dai bataie mai ales daca-ti doresti un bb pentru ca s-ar putea sa nu iasa din prima.
Multa bafta!
10

Cristina siDragos (31.01.2004)
http://community.webshots.com/user/Cristinanemes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

quote:
Originally posted by doroti_5

Buna.
SA stii ca eu am fost mireasa la 14 saptamini, de felul meu sint si eu cu putina burtica de cind ma stium in rest eram slaba. Am avut rochi de mireasa cu corset, adica statea strins rochia pe mine, am dansat toata noaptea si am stat la toate obiceiurile pina pe la 5 dimineata (nunta s-a inceput pe la 18.00 seara), la vreo 6 m-am culcat si la 10.00 eram deja la biserica pentru cununia religioasa. Acolo deja ma simteam obosita si doream sa se termine mai repede.
Eu am avut noroc ca nu prea am avut greturi in timpul sarcinii, dar si asa daca e sa fie ele se manifesta mai mult dimineata. Asa ca nu mai sta pe ginduri si sa fie intr-un ceas bun!!
Poti sa te uiti la pozele puse la semnatura, acolo sunt si de la nunta si de acum citeva zile.


doroti_5 27+ si Natalita-Elena
evolutia bebe
foto mami pina la bb si dupa





Doamne ajuta, tu imi dai vesti bune. si eu am tot corset ca la rochie de mireasa, acum mai ramane sa raman!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

quote:
Originally posted by ama_kaly

Stai linistita ca la prima sarcina la 3 luni nu se vede nici un pic de burtica!La mine de pe la 24sapt a inceput sa se cunoasca prin haine stramte o burtica mica.Depinde si de fiecare in parte e adevarat,insa 3 luni e prea devreme pentru a se cunoaste burtica la prima sarcina.
Cat despre greturi,cam atunci incep sa dispara,asa ca eu zic ca nu vor fi cine stie ce probleme!!


io 29+ cu Seby

Poze mami si bebe
Poze noi burtica si hainute Seby



Si burtica ta arata super dulce!!! Chiar era micuta in primele luni De abia astept si eu!!!
Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

quote:
Originally posted by try

quote:
Originally posted by chiquitita

Mi-ati putea pune pozici cu voi in 3 luni? Please.......


Uite-aici burtica la 10 sapt. si aici si aici burtica la 14 sapt. Nu am nicio poza intre. Dar 3 luni inseamna cam 13 sapt.
Insa e aiurea sa te ghidezi dupa pozele altor fete, fiecare organism e altfel, insa nu-ti imagina ca la 3 luni o sa i burta plata... oricat de fara burta ai fost toat viatza ta.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
.......in 6+ sapt.
Alex - 5 Nov. 2004 ......... poze cu noi





Burtica ta la 10 sapt nu ar fi intrat in corsetul meu... Asa e, la fiecare e altfel. Eu ziceam ca sunt cam burtoasa de felul meu si de aia speram sa nu sa vada nimic in plus!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Luna asta mi-a trecut perioada fertila, dar luna viitoare incerc. Sunt nasa pe 10 iunie, ar fi cam 3 luni daca raman in martie, sper sa raman.
Va pup si va mai tin la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

poate ca n-o sa se cunoasca burta, dar e posibil sa nu suporti sa iti atinga vreo haina burta, daca ai greturi. eu asa am patit, chiar si cind nu se vedea deloc ca am burta! greturile ma faceau sa nu suport nimic care sa-mi atinga burta. stateam cu pantalonii descheiati la fermoar, si cu ceva larg si lung pe deasupra. cum ma mai lasau greturile, cum toleram mai usor hainele care-mi atingeau burta.

pina la urma, daca vei ramine insarcinata nu-ti va mai pasa tine de haine. iti zic eu: o sa fii atit de nerabdatoare sa ti se vada burta, incit o sa tot intrebi pe-aici pe forum: dar mie cind o sa mi se vada burtica?

uite burtica mea la 13 sapt si 2 zile, dar nu cred ca ajuta la ceva. la tine nu inseamna ca va fi chiar la fel.


30+3

Mergi la inceput