sarcina vizibila

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Eu aman cateva luni pt ca trebuie sa-mi schimb jobul....Asta e, imi pare tare rau, dar n-am ce face.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Sa inteleg deci ca la 3 luni am pot imbraca linistita in rochita cu corset si os a pot dansa toata noaptea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Eu nu m-as baza pe asta. La prima sarcina in mod normal se cunoaste ma itarziu, la urmatoarele sarcini, corpul recunoaste mult mai repede starea asta de fapt a lucrurilor si burtica e vizibila de la o varsta mai mica.
Eu la prima sarcina, la 13 sapt. aveam burtica vizibila, numai daca erai afon la femei, nu-ti dadeai seama, dar am o silueta filiforma si atunci normal ca acea mica umflatura s-a observat imediat.

Tu nu uita de un lucru cand ai in gand rochita cu corset. O sarcina prepupune sa te ingrasi. Daca esti predispusa la asa ceva, mai mult ca sigur ca vei lua imediat in greutate, inca din primele 2 luni. Apoi intervine aspectul hainelor stramte: chiar daca burta nu-i inca vizibila celor strainilor, la 3 luni, o burtica nu mai e plata si nu mai asculta de dorintele tlae. Vrea libertate, vrea haine lejere si relaxare. Nu osa mai suporti tu hainele stramte la 3 luni. O sa vezi ca nu-ti mai e comod nici un pantalon stramt de dinainte.

Mai bine renunta la corset (cum ar fi sa dai banii pe el si sa te trezesti ca nu-l poti imbraca? Nu te-apuca toate cele?), si-apoi o gravidutza intr-o rochie eleganta de gravidutza e superba. Nimic mai frumos ca asta.

.......in 5+ sapt.
Alex - 5 Nov. 2004 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

La mine s-a vazut dupa luna a 4a, pina atunci am intrat in toate hainele mele obisnuite. Nu e obligatoriu sa te ingrasi din primele luni, sint cazuri in care chiar slabesti. Si chiar daca o sa se vada, iei o rochita mai larga si gata! Eu am fost nasa in luna a 7 a si m-am simtit tare bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Pai deja mi-am luat corsetul !!!
Mentionez ca eu desi sunt slaba in rest, tendinta de burtica am avut mereu, asa ca nu ar fi nimic in plus, ma gandesc....
Si cu starile de greata cum e? Rezist eu o zi intreaga?
Natasa, cum a fost nasica in 7 luni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Mi-ati putea pune pozici cu voi in 3 luni? Please.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

A fost bine, am dansat si am rezistat toata noaptea. Ce-i drept, eu am avut o sarcina usoara, fara greturi si probleme, dar uneori mai conteaza si atitudinea optimista. Eu ti-as trimite poze cu mine insarcinata in 3 luni, dar cu siguranta nu se vedea absolut nimic. Stiu sigur ca purtam cele mai mici haine fara sa ma chinuiesc sa intru in ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

quote:
Originally posted by Natasa

A fost bine, am dansat si am rezistat toata noaptea. Ce-i drept, eu am avut o sarcina usoara, fara greturi si probleme, dar uneori mai conteaza si atitudinea optimista. Eu ti-as trimite poze cu mine insarcinata in 3 luni, dar cu siguranta nu se vedea absolut nimic. Stiu sigur ca purtam cele mai mici haine fara sa ma chinuiesc sa intru in ele.



Asa e, fiecare caz e diferit in parte. Oricum, mersi de incurajari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

Buna.
SA stii ca eu am fost mireasa la 14 saptamini, de felul meu sint si eu cu putina burtica de cind ma stium in rest eram slaba. Am avut rochi de mireasa cu corset, adica statea strins rochia pe mine, am dansat toata noaptea si am stat la toate obiceiurile pina pe la 5 dimineata (nunta s-a inceput pe la 18.00 seara), la vreo 6 m-am culcat si la 10.00 eram deja la biserica pentru cununia religioasa. Acolo deja ma simteam obosita si doream sa se termine mai repede.
Eu am avut noroc ca nu prea am avut greturi in timpul sarcinii, dar si asa daca e sa fie ele se manifesta mai mult dimineata. Asa ca nu mai sta pe ginduri si sa fie intr-un ceas bun!!
Poti sa te uiti la pozele puse la semnatura, acolo sunt si de la nunta si de acum citeva zile.


doroti_5 27+ si Natalita-Elena
evolutia bebe
foto mami pina la bb si dupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Mie mi-a zis dr ca sunt 2 feluri de utere orientate in sus cand creste burtica=> se vede o burtica mica pt ca se extinde uterul inspre plamani mult si uter orientat catre exterior=> burtica maricica pt ca se extinde uterul catre buric.
Eu eram internata in spital la 24 des si m-a intrebat dl moasa daca sigur am 24s ca nu se vedea nimicNu am avut burtica prea mare,a mea era cand m-am dus la spital sa nasc cat a celor care nascusera deja.




de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput