masina de paine

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

am facut si painea, a isit bine pt prima incercare, sotul e multumit de ea, are coaja cam tare ca azi noapte pe la 3 am uitat s-o invelesc intr-un srevet sa ramana moale, data viitoare, oricum a crescut f frumos, am gasit o reteta pe aici sau p eculinar nu mai stiu cu 570 gr faina si a iesit o panie de vreo 650-700 grame
e destul de pufoasa, dar parca as fi vrut si mai pufoasa
dat viitoate incerc cu cartofi

numai bine si we palcut

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."
Michael Levine



*******Adrianafedorca - An-k - Deea - Cornelia*******


http://diaet.abnehmen-forum.com/diet/tickerd/showimg-1noteP_1sternP_67_60_52_abs.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

pe unde umblati fetelor, sau deja v-ati saturat de facut paine? eu as face non stop , am gasit o reteta de panetone si vreau s-o fac acum, dar mai intai mai incerc o panica



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."
Michael Levine



*******Adrianafedorca - An-k - Deea - Cornelia*******


http://diaet.abnehmen-forum.com/diet/tickerd/showimg-1noteP_1sternP_67_60_52_abs.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Sal'tare fete !


Eu am de ceva vreme masina de facut paine..alaska, insa chiar nu sunt atat de multumita ! habar nu am de ce inainte de coacere imi da painea inapoi si nu mai creste ! Chiar daca pe parcursul pregatirii si la celelalte faze de dospire creste atat de mult ca imi e teama ca iese din tava !!!

Mai pateste cineva asa ceva??

Miria..hehehe..ne intalnim si aici !

Am luat cateva din retelel postate de voi pe aici, dar Alaska nu are program de prajituri !! Off ! Ca tare as fi incercat mai multe dar nu stiu cum sa programez masinuta !



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

brianaeu o am de o zi si sunt super multumita, azi am mai facut o painica dupa reteta din carte si a iesit super gustoasa, sotul meu e fff multumit, singura kestie care nu-mi place e ca nu rumeneste si coaja de deasupra , dar nu-i bai , dupa ce se termina o scot o ung cu putin iaurt si o bag la cuptor cu foc de sus, azi am pus si niste seminte de susan , a iesit f buna, au papat baietii mei de-au rupt, urmatoarea incercare e cu faina integrala si ceva seminte

o sa pun poze sa vedeti ce bine arata

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."
Michael Levine



*******Adrianafedorca - An-k - Deea - Cornelia*******


http://diaet.abnehmen-forum.com/diet/tickerd/showimg-1noteP_1sternP_67_60_52_abs.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

eu am folosit retea din carticica , doar ca am pus 3 lingurite cu sare si 2 lingurite mai rase cu zahar brun, dar a iesit cam sarata , credca 2 de sare sunt suficiente, a mea a crescut ff frumos, am pus la programul 2 , pane mare si rumenita bine, la final am bagat-o in cuptor sa se rumeneasca si sus
incearca reteta din carte

poze cu painica http://new.photos.yahoo.com/bebelina1/album/576460762391190950

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."
Michael Levine



*******Adrianafedorca - An-k - Deea - Cornelia*******


http://diaet.abnehmen-forum.com/diet/tickerd/showimg-1noteP_1sternP_67_60_52_abs.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calixa spune:

quote:
Originally posted by brianamica

Sal'tare fete !


Eu am de ceva vreme masina de facut paine..alaska, insa chiar nu sunt atat de multumita ! habar nu am de ce inainte de coacere imi da painea inapoi si nu mai creste ! Chiar daca pe parcursul pregatirii si la celelalte faze de dospire creste atat de mult ca imi e teama ca iese din tava !!!

Mai pateste cineva asa ceva??

Miria..hehehe..ne intalnim si aici !

Am luat cateva din retelel postate de voi pe aici, dar Alaska nu are program de prajituri !! Off ! Ca tare as fi incercat mai multe dar nu stiu cum sa programez masinuta !



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...



Buna,

si eu tot alaska am de cam 2 saptamani. Am facut paine de cateva ori si nu mi s-a intamplat niciodata sa dea inapoi nici inainte de coacere nici dupa ce am scos-o din cuptor. Am folosit reteta din carticica pt paine alba si o reteta de pe forum de paine cu masline (nu mai stiu de la cine era reteta, sorry).

Referitor de programul de prajituri: eu am modelul BM2000 care are un program pt prajituri, parca 5. In carte cred ca il numeste pt paine dulce. Inca nu l-am incercat.

Am incercat o reteta de cozonac, dar am folosit programul 1 pt paine standard nu pe cel pt prajituri. A iesit f bun.

Sper sa te ajute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

brianamica asa a facut de la inceput, sau la inceput a functionat bine? poate s-a defectat , mai are garantie? ar trebui sa mergi cu aparatul la un service, nu e normal sa faca asa



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."
Michael Levine



*******Adrianafedorca - An-k - Deea - Cornelia*******


http://diaet.abnehmen-forum.com/diet/tickerd/showimg-1noteP_1sternP_67_60_52_abs.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Nu a facut asa de la inceput !

O sa vad pe unde am garantia...sa incerc sa ii sun !

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra28 spune:

Buna fetele,

aseara am facut paine cu masline si cu oregano. O minunatie!!! buna, buna de te lingi pe degete!!!

Eu retetele le am pe toate din postarile puse de miria_cristina si de pe alte forumuri. Mi le+am printat pe toate si le tin intr+un sertar la bucatarie, la indemana.

Masinuta mea este tot Alaska si sunt tare multumita de ea. o am cam de o luna si jumatate si am facut cam 2-3 paini pe saptamana.

Pupici,

Andra, mami de Alexandru (27 ianuarie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

azi am facut cozonac , am pus la masina de paine sa framante si sa dospeasca , de copt l-am copt la cuptor, nu va zic ca nu mai incapea in tava si dadea pe afara...o minunatie...

urmataorea aventura painea cu masline si oregano





"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."
Michael Levine
*******Adrianafedorca - An-k - Deea - Cornelia*******
http://diaet.abnehmen-forum.com/diet/tickerd/showimg-1noteP_1sternP_67_60_52_abs.png

Mergi la inceput